matrix-9 - 2012-03-20 19:31:47

"Kolory bardzo silnie przemawiają do podświadomości i wizualizacja określonego koloru to bardzo szybki i naturalny sposób na przywołanie związanej z nim energii. Można się wizualizacyjnie otoczyć lub wypełnić danym kolorem, jeśli potrzebujemy więcej danego rodzaju energii.

Czerwień to kolor dynamiki, walki, krwi, namiętności, fizyczności, ognia. Wyraża niezbędne do życia ciepło, ale także agresję. Jest to kolor Marsa - aktywności, pełni życia i wojowniczości.

Róż, będący zmieszaniem czerwieni z bielą, czyni energie czerwieni subtelniejszymi i delikatnymi. Jest to kolor miłości, opiekuńczości, ale także nadmiernej delikatności i nadmiernego dawania.

Czerwień burgundu, rubinowa barwa, to kolor zmysłowości, rozkoszy zmysłowych, związanej z tym władzy.

Pomarańcz, kolor Merkurego, to kolor szybkości, koncentracji, zorganizowania i nadmiaru energii, niezmordowania w pracy, jako połączenie dwóch bardzo energetycznych i ciepłych kolorów, czerwieni i żółci. Jest to czerwień pozbawiona swojej właściwości ?słomianego ognia".

Żółty, kolor Słońca, to kolor radości, dominacyjnej osobowości, przeływu energii i niedestrukcyjnego ciepła (ciepło czerwieni ma w sobie potencjał destrukcji).

Zieleń, kolor Wenus i przyrody, to kolor piękna, uzdrawiania i przyjaźni, a także harmonii.

Morski błękit, kolor oceanu, to kolor bardzo wyciszający i uspokajający, nawet bardziej niż zieleń, która zawiera w sobie silny rys zainteresowania światem zewnętrznym i nawiązywania z nim relacji. Ocean trwa sam dla siebie. Może to być dobry kolor ochronnego odcięcia się od nadmiaru emocji.

Błękit, kolor nieba i Jowisza, to kolor spokojnej, dostojnej królewskości, a także chłodnego intelektualizmu. Schładza, stymuluje twórczość i praktyczność, łączy niebo z ziemią, będąc również kolorem wody.

Granat jest kolorem dyscypliny, autorytetu, powściągnięcia, niezależności. Należy do kolorów używanych jako ochronne, jest silniej schładzający niż błękit, będąc mieszaniną błękitu i czerni.

Kolor wrzosu bardzo pobudza intuicję i wrażliwość na duchowe siły. Fiolet ma te właściwości w jeszcze większym stopniu. To kolor ducha, mistycyzmu, duchowych mocy, a także duchowej władzy, w odróżnieniu od wrzosu, który wyraża intuicję całkowicie bierną i pełną ciepła i pokory.

Brąz, kolor ziemi, to kolor bardzo ugruntowujący, dający poczucie bezpieczeństwa, stymulujący praktyczność i skupienie na tym, co ziemskie.

Czerń jest kolorem silnie pochłaniającym i skupiającym. Dodaje siły i odgradza, ale może także powodować przyciąganie do siebie nadmiaru zanieczyszczeń. Nie należy go uważać za kolor zła, jednak z jego stosowaniem w astralu należy być ostrożnym. Jest to kolor skrajnie bierny i nieaktywny, odsysający energię, ale także bardzo silnie dyscyplinujący albo dający odpoczynek poprzez wyczyszczenie z emocji.

Biel, odwrotnie, jest kolorem bardzo wyizolowanym, aktywnym, nie podatnym na zanieczyszczenia; wyraża światło i energię i jako taki ma uniwersalne zastosowanie.

Szarość to neutralność, mieszanina i zrównoważenie czerni i bieli. Jest to kolor całkowicie nieaktywny, zamrażający w bezruchu. Nie dotyczy to srebra, które poprzez bycie ?błyszczącą", jasną szarością jest kolorem bardzo ochronnym, kolorem metalu i Księżyca, a także silnym.

Złoto to kolor nadmiaru, eksplozji energetycznej, dlatego jest równie chętnie jak biel stosowany w praktykach wizualizacyjnych dotyczących własnego ciała. Tworząc swoje "astralne płaszcze" pamiętaj o kolorystyce, która pozwala w łatwy sposób panować nad rodzajami energii, jakie są przyciągane i wzmacniane."

Źródło: http://www.hazelgrove.fora.pl/praca-z-e … i,391.html

Olimpia - 2012-03-20 20:00:25

Bardzo dobrze opisane :)

www.afr.pun.pl www.weloverpg.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.mibmnst.pun.pl www.cs-misiek.pun.pl