#1 2012-04-13 15:39:43

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Olcha

Na pewno ją polubicie. Drzewo czarownic i druidów, aura lasów olchowych potrafi zawładnąć ludzkim umysłem i dlatego to ulubione drzewo bytów i rusałek. Pomaga odróżnić dobro od zła i oddać się marzeniom. W szczególności gałązki olszy są magiczne, tajemnicą elfów było to że są one składnikiem ich czarów na niewinność - tkają z nich swoje płaszcze a liśćmi zdobią wieńce.
Więc jak chcemy żeby coś zostało ukryte to najlepiej przykryć daną rzecz lub osobą gałęziami olchy, mam też przepis na to aby nasz pamiętnik czy Księga Cieni była bezpieczna - należy schować zasuszone liście olszy w niej.
Olcha otwiera trzecie oko i się idealnie nadaje do wyrobu różdżek czy innych magicznych narzędzi. Ale trzeba uważać żeby nie ścinać olchy ani jej nie zranić nie tylko z przyczyn szacunku do tego drzewa ale też z powodu nieszczęść które mogą nas spotkać - mianowicie, w miejscu ścięcia olcha zabarwia się na czerwono, to jest jej krew. Dobrze jest też robić z niej runy, zawieszać gałęzie nad domem żeby omijali nas złodzieje, i zabierać ze sobą na jakieś trudne rozmowy lub sprawy w sądzie - wówczas doda nam odwagi i szczęścia, a pewno będzie nam łatwiej.
Warto też dodać, że olcha umacnia duchową moc człowieka, i chroni przed negatywnymi energiami.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibiatower.pun.pl www.naszagmina.pun.pl www.cinemacity.pun.pl www.pocketmonsters.pun.pl www.wolf-destiny.pun.pl