Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-04-15 02:20:33

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Chrześcijaństwo...

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#2 2012-04-15 11:31:01

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Chrześcijaństwo...

Ciekawy wywód. Całkiem dobre podejście do tematu. Lecz chciałbym tutaj podkreślić, że przejchałem się ostatnio na stwierdzeniu:
"człowiek nie wierzący w Boga, lecz postępujący zgodnie z jego prawami (uczciwość, miłość bliźniego, itp.) także będzie zbawiony"

Otóż Biblia mówi zupełnie co innego. Znalezienie tego cytatu raczej zajmie mi masę czasu, więc tylko opowiem o co chodzi. Otóż jest napisane, że istnieje tylko jedna religia prawdziwa i tylko ten, który się jej podporządkuje będzie miał życie wieczne. Zatem nawet jeśli ktoś w zgodzie z prawami Bożym żyje, a nie oddaje mu czci, może mieć problem ze zbawieniem. Ale spokojnie Otóż każdy kto umarł i nie żyje xD Odrodzi się z czystym kontem i tylko Ci, którzy dotrwają do sądu Bożego mogą obawiać się strącenia w czeluści otchłani.

Tak mówi Pismo, a co mówi kościół to całkiem inna sprawa Chętnie zaprosiłbym autora powyższego tekstu do dyskusji na naszym forum.


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#3 2012-04-15 12:04:42

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Chrześcijaństwo...

Dla mnie chrześcijaństwo jest pełne zakłamania i hipokryzji, nie zabijaj? A kto kurwa mordował w imię Boga... " Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." To jest ta słynna wolna wola? Siema jestem Bóg, jestem najważniejszy na świecie, masz wolną wole, ale pod warunkiem że czcisz mnie i tylko mnie. Jest jeden Bóg taa? To dlaczego modlimy się do tysiąca innych świętych skoro mamy oddawać cześć Bogu? Poza tym wystarczy spojrzeć w Polsce co się z Kościołem dzieje, księżulo jeździ ekstra bryczką podczas gdy pełno ludzi żyje w biedzie czasem bez dachu nad głową... A weź im na tace nie daj to nie dostaniesz życia wiecznego. Jednym słowem: PIERDOLENIE.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#4 2012-04-15 13:05:08

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Chrześcijaństwo...

Szczerze wam powiem że dopiero teraz przeczytałam ten tekst. xD Energetycznie mi pasował, przeleciałam trochę po nim oczami to wsadziłam Custo masz rację, ludzie nazywają się chrześcijanami a myślą tylko o sobie, ja która nie jestem chrześcijanką potrafię dać dach nad głową obcej bezdomnej osobie i ją utrzymać dopóki sama sobie czegoś nie znajdzie.
Tak samo moja matka. Ma się za katoliczkę a do kościoła tylko w święta pójdzie, nie modli się ale wojnę na temat chrztu dziecka już prowadzić będzie mimo, że sama ma gdzieś przykazania Boże a magia którą się zajmuję na pewno do dobrych nie należy bo łamie dar Boski czyli Wolną Wolę.

Klakier zgadzam się z Tobą w 100% ale w tekście owym chodzi o to, że wierząc w coś jest lepiej, bo nie boisz się śmierci, bo masz jakiś cel - starasz się być dobry bo się boisz... ?? No właśnie przez kościół katolicki ludzie boją się śmierci, bo Bóg jest surowym sędzią a gówno prawda Bóg jest miłością. Dla mnie sam kościół to sekta, co innego mówią, robią a co innego głoszą z Pisma Świętego który i tak został edytowany w czasach średniowiecza.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-04-15 13:52:31

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Chrześcijaństwo...

Klakier mówisz o Katolicyzmie a nie Chrześcijaństwie.
Nie wrzucajmy do jednego wora religii o naprawdę fajnym przesłaniu, która została zinterpretowana i przedstawiona ludziom w zupełnie niepoprawny sposób. Wygląda na to, że Chrześcijański przekaz swoje, a kościółek swoje. Dokładnie tak jak ujęła to Olimpia

Sam dogmat Chrześcijański jest mega fajny xD Dlatego jestem przeciwny szykanowaniu tej religii


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#6 2012-04-15 14:02:04

 Shaira

Wtajemniczony

21042903
Skąd: okolice olkusza
Zarejestrowany: 2012-04-08
Posty: 35
Punktów :   
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Dopiero zaczynam

Re: Chrześcijaństwo...

Pytanie troszkę nie na temat: Był ktoś kiedyś na mszy w kościele mając otwarte trzecie oko?


"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."

Offline

 

#7 2012-04-15 14:07:03

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Chrześcijaństwo...

Fajnego przesłania to to nie ma, bądź miłym człowiekiem, nadstawiaj drugi policzek i wybaczaj innym, a dostaniesz życie wieczne. No tak ktoś mi zabije kogoś z rodziny, a ja mu to wybaczę... Nie odróżniam katolicyzmu od chrześcijaństwa, serio. xD Tu jest bozia i tu jest bozia. Idę się edukować . A co do tego strachu przed śmiercią, to ludzie się boją bo nie żyli zgodnie z wiarą i tak dalej, więc myślą że dostaną piekło, dlatego przed śmiercią spowiadają się. Nawet niewierzący czasem się boją i się spowiadają. Przecież bozia im wybaczy, a jak nie to znowu zaleje cały świat.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#8 2012-04-15 14:30:59

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Chrześcijaństwo...

Właśnie, dlatego mamy tylu hejterów Chrześcijaństwa xD Przez "nierozróżnianie". Polecam wryć się w temat i znaleźć różnice xD

Co do trzeciego oka. Kilkakrotnie Otwierałem je swego czasu kiedy jeszcze chodziłem do kościoła. Jedyne co widziałem do aury tych wszystkich ludzi tam. No ale młody byłem i niedoświadczony xD A potem przestałem uczęszczać.


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#9 2012-04-15 16:49:16

 Shaira

Wtajemniczony

21042903
Skąd: okolice olkusza
Zarejestrowany: 2012-04-08
Posty: 35
Punktów :   
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Dopiero zaczynam

Re: Chrześcijaństwo...

Może sama spróbuję sobie pooglądać mszę przez trzecie oko, będzie ciekawiej

A co do chrześcijaństwa wiele rzeczy w nim od zawsze wydawało mi się sprzecznych, ale to pewnie dlatego że byłam wychowywana w katolicyzmie a ono w dużym stopniu odchodzi od swojej świętej księgi. W sumie  ta religia(w sensie katolicyzm) ma  za zadanie trzymać ludzi na uwięzi żeby byli idealnymi obywatelami którzy posłusznie słuchając swego pasterza pójdą za nim wszędzie np. wojnę żeby szerzyć "jedyną prawdziwą wiarę" która z chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego. Ludzie od zawsze wykorzystywali religię do umocnienia władzy, a takie religie w większości z czasem zanikały i niszczały.
To takie moje zdanie(nie mam zamiaru nikogo urazić tym tekstem) Jak ktoś chce to proszę mnie poprawiać

Ostatnio edytowany przez Shaira (2012-04-15 17:13:37)


"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."

Offline

 

#10 2012-04-15 17:02:38

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Chrześcijaństwo...

Klakier mając otwartą czakrą serca również nikogo nie krzywdzisz i nie dajesz rady nienawidzić.
Mnie często wykorzystują bo nawet jak się z kimś pokłócę i ktoś mi zrobi świństwo a przyjdzie do mnie po pomoc to zawsze ją uzyska - Klakierek się nieźle zdziwił jak się pokłóciliśmy a potem jakby nigdy nic zaproponowałam mu pomoc, ja nie daje rady się złościć długo w sumie rzadko kiedy jestem na kogoś wściekła. Zauważcie, że każdy oświecony jest dobry i kocha wszystko i wszystkich bezinteresownie nie ważne jacy by nie byli np. Budda, Kryszna, Shivaya, Jezus - ja mam otwartą czakrę serca ale na szczęście jest zrównoważona w ten sposób, że nie param miłością do wszystkich wyjątkami są pedofile oraz zoofile, i Ci którzy krzywdzą ludzi lub zwierzęta. Ostatnio przygarnęłam bezdomnego, takie rzeczy dają mi mnóstwo satysfakcji - nic nie ma piękniejszego niż bezpieczny kociak wyrwany ze śmierci w Twoim łóżku i pokazujący Ci, że Cię kocha ani człowiek który nie miał domu, pracy a teraz żyje normalnie i zawsze można na niego liczyć. Wdzięczność którą się utrzymuje jest najpiękniejsza.

A co do złych ludzi Klakier, cóż ja nie potrafię nastawić drugiego policzka być może dlatego, że w poprzednim wcieleniu byłam wojowniczką ale powiem Ci, że w chwili w której wybaczasz człowiekowi on dokonuje pewnej duchowej przemiany - zresztą Ty też.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#11 2012-04-15 18:43:08

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Chrześcijaństwo...

Są ludzie i ludzie tak samo w każdej wierze nie zależnie czy to Chrześcijan izm czy Satanizm czy wyznawcy węża, słońca, ognia, masoni itp. wszędzie znajdą się kanalie pokroju Rydzyka albo tacy jak mnisi którzy prowadzą przytułki i jadło dajnie dla ubogich

Offline

 

#12 2012-04-15 19:06:37

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Chrześcijaństwo...

Ja też? Proszę Cię rozwiń to, ale nie tu żeby off topu nie było. Konidziu z tym się akurat zgodzę, wszędzie są hieny łapczywe na kasę...


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#13 2012-04-15 20:15:10

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Chrześcijaństwo...

Oraz bezinteresowni samarytanie.

Ostatnio edytowany przez Klakier (2012-04-15 21:52:05)

Offline

 

#14 2012-04-26 09:49:12

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Chrześcijaństwo...

No dokładnie! Ci bezinteresowni samarytanie na ogół wszystko lub dużo tracą. Ma ktoś lek na miękkie serce? Potrzebuje x2 bo jeszcze dla wilka1610. Pilnie potrzebujemy zanim znowu komuś pomożemy i władujemy się w kolejne kłopoty.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#15 2012-04-26 14:05:49

 Avis

Wtajemniczony

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 97
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew

Re: Chrześcijaństwo...

Jeżeli idzie o chrześcijaństwo to nie mam o nim złego zdania. Wkurzają mnie tylko niektórzy ludzie, tak jak to klakier określił "hieny". znam paru zajebistych księży, z którymi  da się normalnie pogadać, na każdy temat. Ale takich jak oni w gronie wyznawców katolicyzmu jest nie wielu. Większość deklaruje, że wierzy a tak na prawdę jest to dla nich zwykła obrośnięta kurzem tradycja.


Gdyby nie to wydarzenie, nie byłoby mnie tutaj. Patrzę na to z dystansu 5 lat i teraz sądzę, że było mi to potrzebne i że to właśnie nazywamy przygodą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eaa.pun.pl www.humans.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl www.pkbud10.pun.pl www.is03zut.pun.pl