Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-05-09 22:40:10

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Nie(ch) ginie. Czyli brak pomysłu na temat.

Wiecie? Pewnie nie, bo dopiero zacząłem, ale może już ktoś widział, a nawet poczytał.

Od początku. Ostatnio, zajęty zawałami pracy, w przypływie tchnienia sentymentalności, jaką darzę papierowe stronnice, zszyte w jeden ciąg, rozejrzałem się za szukaniem czegoś do czytania. Dość audio-booków, dość czytania z zimnej dla oka otchłani monitora. Postanowiłem poszukać jaką książkę. Wspaniały dowód na to, że coś, co było znane w średniowieczu, a nawet w starożytności, dalej wiedzie prym w kwestiach pisano-czytanych.
W moje krzywe łapki wpadła książka o zachęcam tytule „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”. Okładka w porządku, estetyczna, pomysłowa. Dosadna. Z kilku przeczytanych fragmentów zobaczyłem jasny, klarowny styl, miły dla umysłu. Słownictwo w porządku, tłumacze dobrze się spisali. Sam temat 462 stron ciekawy, nawet intrygujący. Poruszający delikatną i bardzo subtelną kwestię końca życia.
A gdyby była możliwość nie umierać?
A gdyby, za pomocą nauki usunąć z naszego Dna gen, odpowiadający za starzenie się?
A gdyby była możliwość wiecznego życia?
Ciekawy układ, prawda?

Polecam osobiście książkę „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”. Nie jest to co prawda, jakiś stary wolumin, który pomoże zgłębiać tajemnice wszechświata. Nie można tam znaleźć receptur na wywary, ani nic, co dotyczyłoby tematyki tego forum. Jednak przedstawia bardzo ciekawy pogląd ludzi na zjawisko (a raczej, jego braku), które polega na naszej śmierci. Wykitowaniu. Kopnięciu w kalendarz. Przybraniu temperatury pokojowej…
Mam nadzieję, że kogoś zaciekawiłem, może nawet zachęciłem? Czekam na pytania, mając nadzieję na jakąś dyskusję.


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#2 2012-05-09 23:16:54

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Nie(ch) ginie. Czyli brak pomysłu na temat.

Nieśmiertelność? A życie nie było by nudne? Nie stało by się monotonne, bez wartości?

Doceniamy tylko to co jest chwilowe, bądź to czego nie mamy... Zresztą śmierć to tylko początek końca, tkwilibyśmy wciąż na jednym etapie. Nie moglibyśmy stać się Opiekunami Duchowymi, ba! Może by ich zabrakło, gdybyśmy nie umierali ludzi byłoby coraz więcej a miejsca coraz mniej - pozabijalibyśmy się. Zresztą ludzi i tak jest dużo i zobacz... Wszystko niszczą, naturę, nie szanują zwierząt itp. Powstałby chaos bo ludzie niczego by się nie bali, staliby się gorsi niż teraz.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.beybladefans.pun.pl www.h2o.pun.pl www.obozowa38bc.pun.pl www.bakugan-start.pun.pl www.vaporclub.pun.pl