Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-05-21 11:10:15

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Spis praw i zasad magicznych

Prawo Przyczyny i Skutku
Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. Nic się nie dzieje bez powodu, np. jeśli dzisiaj kopnę psa to jutro może mnie pobić bandyta, jeśli dziś otarłam łzy płaczącemu dziecku to jutro ktoś otrze łzy mi.
(z tym jutro to nie dosłownie).

Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury
Jesteśmy częścią przyrody, stanowimy jedno jej ogniwo i bez niej nie moglibyśmy istnieć.
Szanuj ją bo od niej napływają do Ciebie siły, energia, moc i wsparcie. Okazuj jej wdzięczność i troszcz się o nią, zasadź drzewo, uprawiaj kwiaty, chroń zwierzęta i nie pozwól na zanieczyszczenie naszej planety.

Prawo Istnienia Siły Wyższej
Czy w to wierzysz czy nie, jest we Wszechświecie Boska Moc, która dała pierwszy impuls do jego zaistnienia. Nieważne jak Ty tą moc nazywasz (Budda, Shiwaya, Jezus itp.), ważne byś umiał odczuć jej istnienie i skład należyty hołd czy to w ramach dowolnej religii, czy we własnych praktykach wdzięczności, miłości i szacunku.

Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne
Wszystko co istnieje we Wszechświecie jest jedną wielką całością, mikrokosmosem który znajduje odbicie w najmniejszej cząsteczce w mikrokosmosie. To prawo jest wyryte na szmaragdowej tablicy przez Hermesa: Tak na górze, tak i na dole.

Prawo Potrójnego Oddziałowywania
Wszystko co zrobisz, wróci do Ciebie potrójnie, tak dobro jak i zło. Z tego względu każdy Twój czyn, każda myśl powinna być poddana naszej kontroli.

Prawo Powszechnej Obfitości
W przyrodzie jest pod dostatkiem wszystkiego, co jest potrzebne istotom żywym. Nie trzeba się bać, że czegoś zabraknie, jeśli zaufasz Naturze i pozwolisz, by się ona o Ciebie troszczyła tak, jak Ty troszczysz się o dziecko.

Prawo Powszechnego Wzrostu
Wszystko co rodzi się, musi wzrastać. Tak więc i Ty możesz liczyć na rozwój, rozszerzanie się i powiększanie. To Prawo gwarantuje sukcesy i osiągnięcia, jeśli będziesz o nim pamiętał i nie staniesz na przeszkodzie we wzroście innych istot żywych.

Prawo Przyciągania Podobieństw

Na tej zasadzie działa Magia Sympatyczna: podobne przyciąga podobne, świetnie jest to wykorzystane w Laleczce VooDoo (która tak naprawdę jest techniką Magii Sympatycznej).
Tak więc unikaj negatywnych myśli, wyobrażanie sobie kłopotów bo to przyciągniesz.

Prawo Rewanżu

Jeśli ktoś coś Ci zrobi, masz prawo się odegrać bez konsekwencji (o ile będzie to sprawiedliwe odegranie się).

Największą Potęgą w Naturze jest miłość

Chodzi tu o miłość w najszerszym i najbardziej globalnym pojęciu. Gdyby Matka Natura nas nie kochała, to by już dawno taki gatunek jak człowiek wypleniła ale nie robi tego - mimo tego, że człowiek ją niszczy, i nie szanuje. Miłość to światło, mrok zawsze ustąpi światu - on nigdy nie wygrywa.

Prawo Górowania Światła nad Ciemnością
Światło i Ciemność nie mogą być w jednym miejscu jednocześnie.
Kiedy staniesz w ciemnym pokoju i zapalisz świeczkę bądź zapałkę to mrok ustąpi miejsca światłu, dlatego ''Czarna Magia'' może zapomnieć o wygranym starciu z ''Białą Magią''.

W Naturze nic nie ginie
Może przekształcić się w inny rodzaj energii czy istnienia, ale nie przestaje istnieć w sposób ostateczny.

Zasada Pomyślności

Los chce abyśmy podążali za swoimi celami i marzeniami, tak więc dopomaga początkującym i ZAWSZE pierwsze działanie magiczne się udaje (są jednak pewne, minimalne wyjątki).


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#2 2012-05-21 13:43:04

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Spis praw i zasad magicznych

Cieszę się że to opisałaś Szukałem tego.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#3 2012-05-21 15:01:25

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Spis praw i zasad magicznych

Oj uwaga... Teraz się zacznie...

Uważam, że milisz Olimpia pojęcie prawo z prawdami... 
Otóż prawo ma to do siebie, że jest w pewnym sensie nienaruszalną formą. Fakt można złamać prawo, ale w kontekście o jakim mówimy jest ono stałe i dotyczy wszystkich. Lecz wiele z Twoich przykładów nie ma realnego odzwierciedlenia w tym czy innym świecie. Ale do rzeczy. Skomentuję każde z nich...

Prawo Przyczyny i Skutku - idealne prawo jest w hermetyzmie. Twój przykład jednak jest absurdalny moim zdaniem. To ze kopniesz psa, będzie miało taki skutek, że go zaboli i może Cię ugryźć. Fakt, że zaatakuje Cię bandyta będzie skutkiem tego, że nie dostał wypłaty i musi skołować więcej kasy, czyli wyjdzie to od niego, ponieważ jesteś bierną uczestniczką.  Nie mieszajmy spraw pedigree(czyli karmy xD) do tego prawa.

Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury -  owszem, ale moja cześć jest tylko dobrą wolą i nie wpływa w żaden sposób i nie oddziałuje na moje zaplanowane poczynania. A to ze jestem częścią tego ogniwa to wiem i co w związku z tym?

Prawo Istnienia Siły Wyższej - tak... A Co jeśli ta siła jest duchową cząstką i nie ma osobowości? Po co składać hołd? Kolejne prawo, które jakby nie jest prawem.

Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne - Czyli tak jak napisałaś "Jako na górze tak i na dole" po co to więc inaczej to nazywać?

Prawo Potrójnego Oddziałowywania - Moim zdaniem największy wałek w świecie magii. Ani razu przez tyle lat jak czaruje nie powracała to mnie energia po trzykroć. Większość doświadczonych magów z którymi rozmawiam też mówi, ze się to nie trzyma kupy i tylko zaprzyjaźnieni Wiccanie święcie w to wierzą. Nie bronię oczywiście, ale nie może to być powszechnym prawem skoro dotyczy tylko wybranej kasty.

Prawo Powszechnej Obfitości - Jak zasadzę ziemniaka i będę o niego dbał to będę miał jedzenie. Prawo przyczyny i skutku...

Prawo Powszechnego Wzrostu - Odpuszczę sobie ten podpunkt...

Prawo Przyciągania Podobieństw - Niet, niet i jeszcze raz niet. Magia sympatyczna to jedno a prawo przyciągania to drugie. Magią sympatyczną samemu się oddziałowuje na przedmioty i osoby. Jeśli moja negatywna myśl nie będzie ukierunkowana to jakim cudem może mi coś zrobić i przyciągnąć złe rzeczy? Trochę to przekombinowane i mega Wiccańskie...

Prawo Rewanżu -  No tutaj to przegięłaś pałę xD A gdzie się nagle podziała zasada Potrójnego Oddziałowywania? Czyli energia się blokuje kiedy wie, że robiliśmy coś w ramach rewanżu i omija nas szerokim łukiem? xD No błagam... I jak można nazwać odgrywanie się sprawiedliwym? Jak ktoś zabił mi żonę to sprawiedliwie byłoby zabić jego. Ale wtedy robimy dużo złego, cierpi niewinna osoba, sprawca nie zostaje ukarany a my mamy rewanż bez konsekwencji. Rany...

Największą Potęgą w Naturze jest miłość -  za bardzo poetycko to ujęłaś xD Ale fakt,miłość jest mega potężną energią, którą można fajnie wykożystać, lecz czy zaliczać to do prawa? Moim zdaniem piorun ma więcej mocy niż dwoje zakochanych ludzi, musimy teraz zdefiniować potęgę by o tym pogadać.

Prawo Górowania Światła nad Ciemnością - nie zgadzam się. Zaczynając od umownego podziału magii po fakt, że wszystko Ma swoje bieguny i tak jak w poprzednich Prawach podkreślałaś równość we wszechświecie tak tutaj owa równość zachodzi. Wiec nie ma czegoś takiego, że jasne jest lepsze i na odwrót. Troszkę to aroganckie...

W Naturze nic nie ginie - zmienia właściciela xD Pytanie w jakiej naturze? Skoro umrę i mam świadomość że powędruję sobie astralnie gdzieś w pizdu to nie będzie mnie na płaszczyźnie fizycznej czyli została utracona jakby moja cząstka na tym świecie. <--- Dobra tutaj już ewidentnie hejtuję xD Energia się przekształca to prawda i w sumie jest to konkretne prawo

Zasada Pomyślności - "Los chce" - śmierć tez chce i lubi... Proszę o nie personifikowanie zjawisk bo jest to bezcelowe. Los nie może chcieć, a stwierdzenie, że jak chcemy czegoś to się wszechświat zbiera by nam pomóc, jest przereklamowane. Chciałbym usłyszeć opinię na ten temat osób nieuleczalnie chorych bądź matek z dziećmi, które nie mają prawa do zasiłku.

Dużo HEJTU! Ale taka prawda Moim zdaniem prawa wymyślane na siłę i niepotrzebnie.  Już powstało kilka praw nieźle przemyślanych, spróbujmy wiec o nich po debatować a nie wymyślać nowe...


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#4 2012-05-21 15:58:14

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Spis praw i zasad magicznych

Odniosę się do każdego z tych "Praw" i po koleji zinterpretuje je przez pryzmat swojego światopoglądu.

Prawo Przyczyny i Skutku

- tak, mogę uznać je za fakt => ale nie dlatego, że "tak mówi Prawo! Kopne psa, to coś kopnie mnie/itd., itp."
- to Prawo działa, ponieważ:
+kopnę psa (to będzie Przyczyna)
+pies/obserwatorzy wydarzenia myślą o moim czynie z niechęcią, nienawiścią, naganą - i ich świadome i podświadome intencje wywołują Skutek - czyli jakąś przykrość, która spotyka mnie.


Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury
- to, że stanowimy część przyrody, to fakt, a nie Prawo (w rozumieniu Zasada)
- oddawanie Czci i szacunku Naturze -> to też nie ma wiele z Prawa, to raczej Przykazanie, Wskazówka.
- te wytyczne wyznaczają jakieś granice etyczne; Zasady i Prawa powinny określać zakres możliwości i tłumaczyć funkcjonalną stronę Sztuki; nie moralizować.


Prawo Istnienia Siły Wyższej
- osobiście nie oddaje czci żadnej z Istot i nie uznaje wyższości żadnej z nich nademną.
- coś co nazwałaś Olimpio "siłą wyższą" rozumiem jako 5 Element - Eter, Żywioł - bezosobowy uniwersalny rodzaj Energii przenikający każdy element światów materialnych i niematerialnych.


Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne

- odnosi się do Hermetycznego Prawa Zgodności
- w samym Prawie chodzi o animistyczną wizję świata, w której każdy element Materialny ma odbicie Niematerialne i z wzajemnością
- i wg mnie, to Prawo ma sens, jeśli interpretujemy je następująco:
"Jak na Płaszczyźnie Materialnej, tak i na Niematerialnych"
sens się gubi jeśli chcemy zinterpretować to odwrotnie.
Działając w Naszym Świecie na Płaszczyźnie Niematerialnej teoretycznie można zmaterializować obiekt na P. Materialną - i to jest w porządku.
Jednak działając w innym Świecie (takim, który nie istnieje na Płaszczyźnie Fizycznej) nie można sprawić, by obiekt Fizycznie zaistniał.
Dlatego tu i z hermetykami do końca zgodzić się nie mogę.
Ale idea dobra.


Prawo Potrójnego Oddziaływania

- wg mnie, to największy wałek i przekręt w historii Sztuki; moralizatorska zasada, wymyślona, by ustrzec przed schodzeniem na złą drogę
- jeśli już można zaobserwować coś, co interpretujemy jako tą Zasadę... cóż - moim zdaniem działa to tak samo, jak opisałem przy pierwszym wymienionym Prawie (świadoma i podświadoma ingerencja innych).


Prawo Powszechnej Obfitości
- to Prawo też w moim mniemaniu jest fałszywe
- ludzie w Krajach Trzeciego Świata cierpią niedostatek nie dlatego, że są źli, nie pozwalają Naturze troszczyć się o nich, czy sami nie troszczą się o naturę; z nimi warto omówić to całe "Prawo" - na pewno powiedzą coś wartościowego. ;P


Prawo Powszechnego Wzrostu
- też nie nazywałbym tego Prawem; ot, zwyczajnie uważam, że "każdy może wszystko", a to że czegoś nie można, nie zależy od jakiegoś Prawa, ale od nas samych.
Chcemy? Zrobimy!
Nie chcemy? Mamy przejebane. ;]
Innymi słowy - to wiara w siebie i chęć samodoskonalenia, a nie Prawo wyznacza ścieżkę naszego rozwój.


Prawo Przyciągania Podobieństw
- podobnie jak przy Prawie Przyczyny i Skutku, oraz Potrójnego Oddziaływania - to ukierunkowana myśl wzmocniona naszą wolą i ew. bajerem (jak w Voo Doo - włos/naskórek) który podsyca naszą podświadomość - możemy bawić się tym, co nazywa się Magią Sympatyczną
A podobieństwa?
Działają właśnie dzięki wywarciu nacisku na podświadomość.
Same z siebie się nie przyciągają.
My je przyciągamy.


Prawo Rewanżu

- a co z Zasadą Potrójnego Oddziaływania?
Potencjalny zbrodniarz oberwie cztery razy (raz od nas i trzy "bo działa Prawo")?
Czy może Prawo Potrójnego Oddziaływania uwzględni nasz Rewanż i stanie się Prawem Podwójnego Oddziaływania?
Uważam, że to bujda na resorach.


Największą Potęgą w Naturze jest miłość
- personifikowanie Natury nie jest dobre; na Nature wpływ ma cała masa czynników, czy to Żywioły, Istoty, Bóstwa, cholera-wie-co, czy po prostu Ludzie
- uważam, że Natura nie ma własnej świadomości; nie kocha nas, bo nie może - to siła, która jest zbiorem pomniejszych świadomych sił, pośród których występuje coś takiego jak "samoregulacja" i dążenie do harmonii (system naczyń połączonych i takie inne).


Prawo Górowania Światła nad Ciemnością

- nie rozumiem tego Prawa podobnie, jak i podziału Magii na Białą i Czarną i inne kolorowe
- poetyckie i moralizujące - jednak bez głębszego znaczenia (jeśli chodzi o rozumienie i zabawę  ze Sztuką).


W Naturze nic nie ginie

- tak, tu się zgadzam - i to odnosi się do wszystkich Płaszczyzn i Światów.


Zasada Pomyślności
- też uważam, to za bajkę
Jak pisałem wyżej - sami wyznaczamy swoją ścieżkę i sami decydujemy o swoim losie. Nie żadna zewnętrzna siła.



A teraz najważniejsze.
Jeżeli ktoś wierzy w Zasadę Potrójnego Oddziaływania (Z.P.O), Rewanżu i całą resztę - te zasady będą działać na niego i jego otoczenie - nie dlatego, że są faktem, ale dlatego, że świadomie bądź nie - ściągnie na siebie i innych ich Skutki (właśnie poprzez swoje nastawienie i myśli).

Po to bawimy się Sztuką, by móc omijać takie śmieszne zagrożenia.
Byśmy mogli odbić od siebie Skutek tego co nazywamy Zasadą Potrójnego Oddziaływania!

Czym się bawimy czyniąc Sztukę?
Energią!
Dzięki czemu Z.P.O. działa?
Dzięki Energii!

Gdzie problem, żeby zwyczajnie to ominąć, jeśli już MUSIMY w to wierzyć? ;]


(o Custo mnie ubiegł w rozkminie xD )

Offline

 

#5 2012-05-21 16:54:02

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Spis praw i zasad magicznych

A moim skromnym zdaniem, moi drodzy Wiedzący to zbyt mocno uczepiliście się terminów "prawo", "prawda", "zasada" i "teoria", odniosę się tylko do kilku owych prawd, praw, czy ciekawostek, mianowicie:
"przyczyna i skutek" jest faktem sam się z tym spotkałem setki razy ponieważ wszystko opiera się na tej zasadzie, co do przykładowego kopnięcia psa i przykrości które nas za to spotkają to nie będę się zastanawiał czy pies wygeneruje energię która sprowadzi na mnie nieszczęście czy otoczenie czy też może to zależność karmiczna "przyczyna i skutek" działają bez wątpienia

"Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury" owszem szanuje naturę i raczej staram się nie niszczyć jej na darmo ale lubię karczek z grila i część domu mam wyłożoną boazerią a więc zabijam świnki i wycinam drzewa a nic złego mnie za to nie spotyka, myślę że natura pozwala nam korzystać ze wszystkiego jak ją szanujemy i nie ma co się jakoś specjalnie przejmować ścięciem drzewa bo czy da nam ciepło czy wygodne ławki czy zostanie na ziemi to nic się nie stanie bo się rozłoży i będzie nawozem

Prawo Istnienia Siły Wyższej, coś jest i to coś nie potrzebuję ofiar ani klepania paciorków, ale w moim przekonaniu coś jest (nawet jeśli to energia piątego elementu

Prawo rewanżu trochę kłóci się z prawem Potrójnego oddziaływania i prawem przyczyny i skutku, bo jeżeli ktoś zrobi mi coś to prawo trójpowrotu powinno załatwić sprawę ale wyrządzając mi krzywdę "uruchomił" prawo przyczyny i skutku a więc albo połączyć te prawa i dokonać obu we własnym zakresie i za jeden kop zasadzić mu trzy albo się nie wychylać bo wszystko się samo załatwi a trzy kopy po powrocie zamienią się w dziewięć kopów...

można by to dalej ciągnąć ale to już jest filozofia a każdy ma jakąś "swoją" tak więc...
Pozdrawiam.


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#6 2012-05-21 17:20:15

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Spis praw i zasad magicznych

Prawo Klakiera
Każdy uważa że Klakier jest zajebisty.

A tak na serio to ja w jedno nie wierze, w przeznaczenie. Ciekawe to co opisaliście, ale za długie nie czytam. Żartowałem i przeczytałem.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#7 2012-05-21 17:28:07

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Spis praw i zasad magicznych

Zasada Trójpowrotu, jest unieważniona wtedy kiedy decydujemy się na Prawo Rewanżu - Trójpowrót często wysługuje się ludźmi tzn. przyciąga do nas złych bądź dobrych, i jeśli nie wykorzystamy Prawa Rewanżu wówczas należy się spodziewać tego drugiego prawa.
Np. ktoś nas okradnie, możemy to sami załatwić, iść do niego, dać mu w ryj, odebrać to co nasze ale możemy także, zadzwonić po policję - jedno z dwóch.

Ja osobiście, nie wierzyłam w te prawa dopóki ich nie zobaczyłam i nie tylko na sobie ale na wielu ludziach. Jeden przypadek był wyjątkowo drastyczny. I tak naprawdę to NIKT nie zwraca uwagi na te prawa, jak wspomniałam Nikodemowi, koleś uderzył konia a następnego dnia koń mu wyjechał tak z główki, że złamał kolesiowi szczękę - widziałam i doświadczyłam takie i inne przypadki, więc jak dla mnie te prawa są prawdziwe, dla was też będą jak nauczycie się patrzeć.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#8 2012-05-21 17:56:12

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Spis praw i zasad magicznych

Np. ktoś nas okradnie, możemy to sami załatwić, iść do niego, dać mu w ryj, odebrać to co nasze ale możemy także, zadzwonić po policję - jedno z dwóch.

Wg mnie Prawo Rewanżu nijak się ma do tej sytuacji.

Jeśli w razie kradzieży decyduję się zawiadomić policję/znaleźć złodzieja i dać w ryj - to nie dlatego, że chcę się odegrać na złodzieju.
Chce zwyczajnie odzyskać swoją własność.
Jak już odzyskam co moje, będę się martwił karą dla złodzieja.

Gdyby Prawo Trójpowrotu rzeczywiście działało ZAWSZE, a nie wtedy, kiedy chcemy je zaobserwować, bo pasuje ono do naszej interpretacji zdarzeń; to na świecie nie było by złodziei, morderców, gwałcicieli.
Nie tylko teraz, kiedy mamy policję - ale ogólnie na przełomie całej naszej historii czarne charaktery spotykałaby zasłużona kara.
A jak jest?
Różnie.

Dres, który zabierze telefon gimnazjaliście, spałuje przypadkowego przechodnia, dopuści się gwałtu lub morderstwa - pójdzie do więzienia.
I co?
Posiedzi i wyjdzie, będzie jak dawniej.
W końcu przedawkuje jakiś narkotyk i umrze. ;P

Takie proste historyjki się zdarzają - bo życie właśnie jest śmiesznie proste.
Tylko nie ma tu żadnej zasłużonej kary, która powinna spotkać złoczyńcę.
Śmierć będzie karą?
Jakaś szkoda psychiczna, której możemy się tylko domyślać?

Dla mnie wiara w Trójpowrót jest jak wiara w Przeznaczenie.
Ludzie w to wierzą, bo to wygodne.
A jak piękne!
Zło zostanie ukarane, więc możemy żyć spokojnie.
Dobro zostanie nagrodzone więc bądźmy dobrzy.
To jak kij i marchewka na osła, który wierzy, że i jedno i drugie istnieje - więc osioł idzie.
Ale ma klapki na oczach, więc idzie bo Wierzy - nie dlatego, że przed nim Naprawdę wisi soczysta marchew, a za nim czai się twardy kij.

Offline

 

#9 2012-05-21 23:27:27

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Spis praw i zasad magicznych

Hehe, ale nie jest powiedziane, kiedy Trójpowrót do nas wróci. Może nawet w następnym wcieleniu. Jak mówiłam, wierzę bo sama wiele razy byłam świadkiem widzenia tego. ^^


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#10 2012-05-22 15:38:55

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Spis praw i zasad magicznych

Czyli karma ale ciekawie się czyta


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#11 2012-05-22 16:26:12

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Spis praw i zasad magicznych

jeżeli chodzi o przeznaczenie to nie jest jednoznacznie powiedziane to to i to ale ogólnie coś co może się zdarzyć ale nie jest powiedziane jak kiedy i dlaczego

Offline

 

#12 2012-05-31 21:31:07

 Oświecony

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-31
Posty: 35
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Ziema/Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Ta, która się przyda
WWW

Re: Spis praw i zasad magicznych

Nie wiem jak wam, ale mi się zdaje, że zasada trójpowrotu odbije się na naszym następnym wcieleniu.

Offline

 

#13 2012-05-31 22:06:07

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Re: Spis praw i zasad magicznych

To prawda, Oświecony. Już się połowicznie odbiła, zapewniając tobie obecne warunki i standardy życia. Kiedyś, (oby jak najdłużej) znów wszystkie statystyki się zerują, z pewną korektą. Kiedyś byłeś francuskim murarzem, później wcieliłeś się w piekarza, teraz jesteś sobą, a kto wie, kim będziesz, gdy umrzesz i twoje ciało znów zjednoczy się z naturą, a mentalność porwana w strzępy konfetti, znów trafi do czyjejś mózgoczaszki, tym razem znów zmieszana z kolejnym tłumem, którzy mieli szczęście odejść w tym czasie, co ty. Znów narodzisz się i znów przeżyjesz, być może nieświadomy, że kiedyś pisałeś na tym forum i miałeś okazję się zbliżyć do podszewki świata i mając okazję do samodoskonalenia się! Niektórzy nazywają to karmą, inni przypadkiem, a tu mamy opisaną zasadę Trójpowrotu.

Czasami nieskończoność może się równać 0. To są te same wartości, tylko w różnym kierunku.


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#14 2012-08-17 18:51:51

 alchemik

Wtajemniczony

22588227
Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 27
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Eter

Re: Spis praw i zasad magicznych

My alchemicy uznajemy 7 praw prawdy

"Praw Prawdy jest siedem; ten kto je zna, rozumiejąc, posiada Magiczny Klucz, pod którego dotykiem wszystkie Drzwi Świątyni stają otworem"

I. PRAWO MENTALIZMU

"WSZYSTKO jest UMYSŁEM; Wszechświat jest Mentalny"

Pierwsze Prawo mówi o tym, że WSZYSTKO jest DUCHEM oraz to, że jest UNIWERSALNY, NIEPOZNAWALNY, NIEDEFINIOWALNY. Wspomina także, że Wszechświat ma mentalną naturę, jako że WSZYSTKO jest także ŻYJĄCYM UMYSŁEM. Dzięki tej wiedzy możemy w pełni uchwycić prawa Wszechświata oraz użyć je do własnego istnienia i rozwoju. Możemy je stosować świadomie, miast w sposób czysto przypadkowy. PRAWO MENTALIZMU z łatwością tłumaczy wszystkie psychiczne i mentalne zjawiska, które bez takiego wytłumaczenia są niezrozumiałe i zagadkowe.

II. PRAWO ZGODNOŚCI

"Tak jak na górze, tak i na dole; tak jak na dole, tak i na górze"

To prawo w skrócie mówi o tym, że istnieje całkowita zgodność zjawisk i praw pomiędzy różnymi płaszczyznami życia i istnienia. Istnieje wiele poziomów, które wykraczają poza naszą wiedzę, lecz odwołując się do PRAWA ZGODNOŚCI, możemy z łatwością poznać ich strukturę. Studiując monadę, rozumie się Archanioła.

III. PRAWO WIBRACJI

"Nic nie spoczywa; wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje"

To prawo mówi o tym, że wszystko, na każdym poziomie, jest w stałym ruchu - wibruje. Im wyższa wibracja, tym wyższa pozycja na skali. Wibracja Ducha przebiega z taką nieskończoną częstotliwością i tak gwałtownie, że praktycznie jest on w spoczynku. Natomiast najgęstsze formy materii posiadają tak niską wibrację, że wydaje się, iż są w spoczynku. Pomiędzy tymi ekstremami istnieją miliony milionów stopni wibracji.

IV. PRAWO BIEGUNOWOŚCI

:Wszystko jest podwójne; wszystko ma swoje bieguny; wszystko tworzy parę ze swoim przeciwieństwem;
podobne i niepodobne są tym samym; przeciwieństwa są identyczne w swojej naturze, lecz różne w stopniu;
skrajności się spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami; wszystkie paradoksy da się pogodzić:

Prawo to mówi, że wszystko, czy to "zimno", czy "ciepło"; czy "czarne", czy "białe"; czy "miłość" czy "nienawiść" - każde przeciwieństwa przeciwieństwa są tym samym, różnica jest tylko w stopniu. Porównać to możemy do skali na termometrze. Nie ma czegoś takiego jak absolutne ciepło, czy absolutne zimno. Te określenia, "ciepło" i "zimno" są po prostu wskaźniki różnic stopni tej samej rzeczy. Tak więc "ciepło" i "zimno" są dwoma biegunami. To samo prawo manifestuje się także w stosunku do człowieka. Jest "miłość", jest "nienawiść", lecz są to bieguny tej samej "rzeczy". Niższymi wibracjami będą np. "lubienie" i "nie lubienie", które nieraz przechodzą w siebie w tak łagodny sposób, że w sumie trudno określić, czy "lubimy", czy też nie.
Prawo to, wykorzystywane wraz z innymi, tworzy wielką siłę, dzięki której możemy zmieniać własną biegunowość, jak i biegunowość innych osób.

V. PRAWO RYTMU

"Wszystko płynie, na zewnątrz i do środka; wszystko ma swoje pływy; wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają;
ruch wahadła manifestuje się we wszystkim; miara wychylenia w prawo jest miarą wychylenia w lewo; rytm się
kompensuje"

Na początku zaznaczę, że prawo to odnosi się do prawa, które omówiłem wyżej - do Prawa Biegunowości. Prawo Rytmu mówi o tym, że wszystko ma wzloty i upadki, wszystko idzie na przód i się cofa. Że w naturze wszystkiego istnieje ruch wahadłowy. Światy rodzą się, rozwijają i umierają. Jak i cywilizacje, ludzie, zwierzęta, rośliny, etc.. Jest ono negatywne, jeśli chodzi o rozwój, lecz Alchemicy potrafią oszukać to prawo, wyjść z pod Jego działania, a to dzięki prawa neutralizacji. Ci, co posiadają silną wolę, robią to nieświadomie. Alchemik jednak UŻYWA tego prawa, miast być PRZEZ NIE UŻYWANYM.

VI. PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

"Każda przyczyna ma swój skutek; każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieję się według Prawa;
przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa; istnieje wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie
wymyka się Prawu"

Myślę, że prawo to jest zrozumiałe, chciałbym jednak zaznaczyć, iż Alchemik wznosząc się wyższą płaszczyznę zaczyna dominować. Staje się graczem, zamiast pionkami, jeśli porównamy życie do szachownicy. Używają tego prawa, zamiast stawać się jego narzędziem. Alchemik jest posłuszny przyczynie pochodzącej z wyższej płaszczyzny, lecz pomaga RZĄDZIĆ na swojej własnej.

VII. PRAWO RODZAJU

"Rodzaj jest we wszystkim; wszystko ma swoje męskie i żeńskie pierwiastki; rodzaj manifestuje się na
wszystkich płaszczyznach"

Prawo to mówi o tym, że wszystko ma swoją płeć. Wszystko posiada pierwiastki męskie i żeńskie. Nie ograniczajmy tego prawa do płci, która jest manifestacją co prawda tego prawa, jednak ono obowiązuje także na wszystkich innych płaszczyznach.


Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedagogikabrzesko.pun.pl www.speedwaymanagers2.pun.pl www.niszcze.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.pokemon-island.pun.pl