Przeniesione na www.witchcraft.com.pl
tytuł książki: "Zaginiona księga z Salem"
autor'ka: Katherine Howe
moja ocena 10/10
Jest 1692 rok w Salem w Nowej Anglii. Dochodzi tam do serii najsłynniejszych w historii procesów o czary; oskarżono w nich 185 osób, głównie kobiet. Trzy stulecia później mieszkająca nieopodal Salem niejaka Katherine Howe interesuje się swoim drzewkiem genealogicznym; chce poznać historię swoich przodków, po to by zrozumieć kim teraz jest. Jako potomek Elisabeth Howe i Elisabeth Proctor oskarżonych o czary w procesach w Salem postanawia studiować historię Ameryki i Nowej Angli. By zrozumieć swoją rodzinę i przez to siebie, że jest urodzoną czarownicą - staje się doktorantką, naukowo broniąc czarów i magii. Bo powstało wiele interpretacji naukowych tego co tak naprawdę wydarzyło się w Salem, ale brakowało jednej: a jeśli naprawdę chodziło o czary?
Zaginiona księga z salem trafiła na listę 10 w USA, ponieważ opowiada o normalnych czarownicach bez mioteł, bez spiczastych kapeluszy, czarownicach które jutro można spotkać na ulicy. O takiej też czarownicy jaką jestem ja i jaką jesteś ty.
Obecnie Katherine Howe prowadzi seminaria na temat magii i czarów w dawnych wiekach. Jest z tego doktorantką. U nas nie ma odpowiedników takiego wydziału na uczelniach. W Europie jest z podobnych rzeczy psychotronika w rosji. I uniwersytety w Finlandii na których można studiować historie skrzatów, elfów i leśnych wróżek, czy historię czarów, które wyznaje tam 80% kraju. I powstało wiele cennych prac naukowych na ten temat.
Może książka nie jest typowym podręcznikiem do magii. Wygląda raczej jak świetna, ciepła powieść. Beletrystyka. To jednak każdy kto z czarami się już zetknął i zna je z autopsji poczuje, że jest to podręcznik magii. Taki neo grimuar wprogramowany ciekawie w powieść.
Offline
Wierny użytkownik
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Offline