Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-07-11 13:48:12

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Ks.Natanek-wasza opinia.

No więc tak jak w temacie takie pytanie ,co myślicie o ks. Piotrze Natanku ?
-Jaka jest wasza opinia o nim ?
-Co myślicie o jego kazaniach ?
-CO myślicie o jego "poglądach"?
itp.

Podaje parę linków do jego kazań jeśli ktoś o nim nie słyszał. :
http://www.youtube.com/watch?feature=en … KZpkY&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=PHAsIkrooEU
http://www.youtube.com/watch?v=9LTtfeP0rgc
http://www.youtube.com/watch?v=W5Piy2SN5e4


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-07-11 14:55:45

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Cóż nie popieram tego człowieka lecz ma prawo do własnego zdania a jako że to wolny kraj to może wyrażać ogólnie własne zdanie

Offline

 

#3 2012-07-11 16:25:33

 Avis

Wtajemniczony

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 97
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Nie wiem, czy umyślnie kreuje charakter jego kazań. Podejrzewam, że nie. Możliwe, że nakładli mu do głowy coś w seminarium, a potem sam to w sobie pielęgnował i modyfikował. Jest tak z bardzo wieloma księżmi dzisiaj. Podobnie jak u nas trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie przypisywać każdej małej rzeczy mocy magicznej i nie doszukiwać się jej we wszystkim, co się kiedykolwiek stanie. W KK podobnego rozsądku brakuje i coraz częściej słyszy się o demonach i złych mocach, zarówno w samym kościele, jak i rozmawiając z księdzem.


Gdyby nie to wydarzenie, nie byłoby mnie tutaj. Patrzę na to z dystansu 5 lat i teraz sądzę, że było mi to potrzebne i że to właśnie nazywamy przygodą.

Offline

 

#4 2012-07-11 17:17:35

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Nie zapominajmy, że Kościół Katolicki ma niewiele wspólnego z teoriami księdza Natanka - KK nawet potępia te teorie.


Osobiście szanuje ludzi, którzy szczerze wierzą w to co mówią.
Ksiądz Natanek jest taką osobą - mimo, iż jego poglądy są dość odległe od moich. ;P


Podoba mi się to, że na własny sposób interpretuje świat.
Ponadto w wielu błahostkach doszukuje się "zła".
Czy to źle?

Ma on po części rację - symbole, zachowania i wszystko to co wymienia ks. Natanek MOŻE prowadzić do "zła" w jego rozumieniu.
Bo normalne jest, że osoba słuchająca metalu będzie miała kontakt z różnymi "mroczniejszymi" subkulturami - a przestając w takim towarzystwie może zejść na "złą drogę".

Podobnie z Harrym Potterem, Gwiezdnymi Wojnami, tatuażami w przedszkolu - to wszystko MOŻE mieć "zły wpływ", jeśli zostanie nieodpowiednio potraktowane.


Ks. Natanek jest rygorystyczny, ale w jego katolicko-osobistym światopoglądzie ten rygor służy ochronie przed "Złem". Więc chce ochronić jak największe rzesze ludzi. I to mu się chwali.


I dalej.
Uważam, że bohater naszej dyskusji "ogarnia system" - rozumie niebezpieczeństwa związane z działalnością Istot i swoimi sposobami chce uniemożliwić im zabawę/pracę/itp.

Np. rozstawianie po całej swojej parafii figurek Matki Boskiej.
Po co to?
Dla ochrony!
Jak dobry pasterz - nie dopuści wilków do swojego stada. ;]


Naprawdę szanuje człowieka, który tak głęboko ufa swojej Intuicji, że nie boi się realizować planów mających na celu walkę ze "złem".

Offline

 

#5 2012-07-11 17:41:42

 Avis

Wtajemniczony

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 97
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Tak, KK potępia te teorie. Ale tak na prawdę, to nie tak daleko mu do nich. Zgodzę się z tym, ze to dobrze, ze Natanek próbuje chronić swoich wiernych. Jednak przerodziło się to w paranoję.
To, ze w błahostkach doszukuje się "zła" nie jest w żadnym wypadku pozytywne. Na podstawie podobnych analogii można dosłownie WSZYSTKO zakwalifikować, jako "zło". Nie widzę w tym nic konstruktywnego.


Gdyby nie to wydarzenie, nie byłoby mnie tutaj. Patrzę na to z dystansu 5 lat i teraz sądzę, że było mi to potrzebne i że to właśnie nazywamy przygodą.

Offline

 

#6 2012-07-12 00:37:19

 Drakorio

Użytkownik

8481120
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 145

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Ach, kocham jego wykład o miotaniu po kościele jak wskazówkami zegara...

Coś, co rzuciło mi się w uszy: wśród listy zÓych rzeczy wymienia "taroRt". Czyli tarot nie jest zły!


Mów mi Drako.
Albo Wojtek. Rawr.

Offline

 

#7 2012-07-12 13:37:29

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Fakt. Natanek podoba mi się tylko z jednego powodu.

Posiada głęboko zakorzenioną ideę i robi wszystko by wcielić ją w życie. Jest to dla mnie mega zaparcie i rzecz całkiem fajna. Mieć cel i do niego dążyć. Po za tym tak jak mówił Niko. Ogarnia system jeśli chodzi o istoty i takie tam.

Moim zdaniem jest nieco manipulowany przez jedną z istot, która to podaje się za Maryję. Albo tak się składa, że to ona we własnej osobie. Nie zdziwiłbym się w sumie zwłaszcza po przeczytaniu tajemnic Fatimskich xD

Ale właśnie jego rygorystyczne czepialstwo jest dla mnie nie zrozumiałe. Niko po części masz rację, że każda z wymienionych rzeczy może prowadzić ku złu... Tak samo jak jazda na rolkach i gra w koszykówkę. Przecież możesz kogoś zranić, innemu się to spodoba, pokaże, że dzięki temu jesteś cool i nie dajcie Bogowie zasmakujesz w cudzej krzywdzie. Do każdego przykładu można podciągnąć zło, które naszemu obiektowi spodoba się, i które będzie mógł wykorzystać do manipulacji "zaincepcjowanej" parafii.

Choć tu go podziwiam. Udało mu się zasiać ideę również w ludziach i teraz ma poddanych sobie wiernych.
Co więcej podoba mi się, że zbudował fort. Jeśli taki był prykaz Maryi, która tak jakby mu to nakazała to znaczy, że faktycznie w najbliższym czasie, kiedy to światy się przenikną, możemy spodziewać się jakiejś bitwy.

Zatem i my zbudujmy sobie fort!!


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#8 2012-07-12 22:21:17

 Drakorio

Użytkownik

8481120
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 145

Re: Ks.Natanek-wasza opinia.

Taki kamienny, porośnięty pnączami! http://a.deviantart.net/avatars/d/r/dragonwant.gif?1

Szczerze mówiąc, do głowy by mi nie wpadło, że to jakiś byt może nim kierować. Znaczy się, nie wpadłem na to i nie słyszałem o tej całej Matce Boskiej Natankowej.


Mów mi Drako.
Albo Wojtek. Rawr.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.torcida-zaborze.pun.pl www.dbzpbf.pun.pl www.selora.pun.pl www.narutoreverse.pun.pl www.costam.pun.pl