Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-08-08 11:25:55

MsNephe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 7
Punktów :   
Znak zodiaku: Koziorożec

Mity na temat Magii Chaosu

Surfując po necie znalazłam kilka naprawdę zabawnych zarzutów, jakie postawiono przed Magią Chaosu.

Cytując:

"Magowie chaosu wierzą w co chcą, kiedy chcą.

"

Chociaż dąży się do tego, by jak najszybciej móc zmieniać swoje poglądy, nie da się rano obudzić i stwierdzić: "Od dzisiaj wyznaję hinduizm jako jedyną słuszną wiarę".  Z czasem zmiana idei może stać się szybsza, ale nigdy nie będzie się to działo z chwili na chwilę.


"Magia chaosu polega na buncie przeciwko wszystkiemu, robieniu co się chce, anarchii (potocznie rozumianej)."



Magii Chaosu przyświecają wyższe idee, samouświadomienie, samorealizacja. Prawdą jest, że czasem taki Mag buntuje się przeciw narzucanym wzorcom i schematom myślenia, ale nie ma to nic wspólnego z poglądami anarchistycznymi, prawda?


"Magia chaosu jest przeciwieństwem magii ceremonialnej i nie używa się w niej żadnych jej narzędzi."



Totalna bzdura! Magia Chaosu posługuje się wszystkimi rodzajami magii, w tym i czarnoksięstwem, o którym mowa jest w tym zarzucie.


"Mag chaosu nie może uczyć ani być uczniem, nie może należeć do żadnego zakonu ani organizacji magicznej."



W zasadzie, adept sam musi znaleźć najwygodniejszą dla siebie ścieżkę. Nie znaczy to jednak, że nie może mu w tym pomóc osoba wyższa od niego wiedzą i stażem. Podobnie jak z WF'em: predyspozycje masz lub nie masz, ale kto powiedział, że nauczyciel nie może ci pomóc w opanowaniu chociażby techniki.


"Magowie chaosu są amoralni."



Eh! Każdy Mag jest inny, zdarzają się i tacy, ale nie ma to nic wspólnego z Magią Chaosu


"Magowie chaosu potrafią inwokować, nawet np. sedes.

"

No cóż... Jakby się uprzeć, to każdemu przedmiotowi można nadać energię. Zastanawiam się, czy nie dałoby się zrobić z tego godformy i wydaje mi się, że jest to możliwe. Ale jaki to ma sens? Nie lepiej byłoby zrobić taką, którą można ze sobą nosić?


No! To tyle jeśli chodzi o wyjaśnianie Wszystkie te mity pochodzą z jednej stronki, ja ich nie wymyślałam Ciekawa jestem czy wam też udało się znaleźć jakieś warte wyjaśnienia plotki o Magii Chaosu.
Pozdrawiam.


Rób co chcesz. Nic mi do tego.

Offline

 

#2 2012-08-08 11:39:41

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Mity na temat Magii Chaosu

<Zapiernicza po kartkę i tworzy godformę o nazwie "Sedes"> A tak na poważnie, wiele osób, które się czymś nie zajmuje ma błędne myślenie na temat czegoś, sądzą, że jak przeczytali wypociny kogoś to już są mistrzami w danej dziedzinie i często sieją fałsz. To kto co robi oraz jak zależy od danej osoby, więc nie powinno przypisywać się tego do jednej grupy. Jeden może używać magicznych przedmiotów a drugi nie.


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#3 2012-08-14 08:44:15

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Mity na temat Magii Chaosu

Skądże znowu znaczy jest parę a dokładnie ten pierwszy ale tak może każdy nie tylko magowie chaosu .

Offline

 

#4 2013-11-15 03:50:55

Kamoa

Nowy użytkownik

Skąd: wszędzie i nigdzie zarazem
Zarejestrowany: 2013-11-15
Posty: 6

Re: Mity na temat Magii Chaosu

Anarchia nie ma nic wspólnego z chaosem potocznie rozumianym, a wręcz przeciwnie. Podobnie jak magia chaosu nie ma nic wspólnego z chaosem potocznie rozumianym, a wręcz przeciwnie. Chyba, że źle pojmuję magię chaosu. Haha, mam wrażenie, że magia chaosu to coś jak hipsetrstwo. Kiedy jeden hipster zapoczątkuje jakiś trend, to jak wiele osób zacznie go naśladować, to wcale nie są hipsterami. Tak magowie chaosu są indywidualistami i podejrzewam, że ile magów chaosu, tyle innych, różnych światopoglądów ^^.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.priv-serwer.pun.pl www.czempioni.pun.pl www.is03zut.pun.pl www.humans.pun.pl www.eaa.pun.pl