Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

  • Index
  •  » Magia Ziemi
  •  » VII - Zaprzyjaźnij się z ziemią [Technika Grokkingu]

#1 2011-11-22 23:41:43

Katsuyuki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 94
Punktów :   
Znak zodiaku: BYK
Żywioł: ZIEMIA
Rodzaj praktykowanej magii: Nie praktykuję magii

VII - Zaprzyjaźnij się z ziemią [Technika Grokkingu]

Wielu z was sądzi, że może kontrolować żywioły. Otóż jest w błędzie.

Z żywiołem trzeba się zaprzyjaźnić i go zrozumieć. Wtedy osiągamy z nim współpracę, ale nigdy kontrolę.

Jeśli ktoś jest zbyt pazerny i nie szanuje żywiołu, a jedynym celem jest kontrola to może dostać "po łapkach" od duchów danego żywiołu.

W jaki sposób mogę zrozumieć żywioł?

Niegdyś pewien mentor nauczył mnie pewnej techniki, którą nazwał gorkkingiem.

1. Technika grokkingu, na przykładzie żywiołu ziemi, a raczej konkretnego jej działania.

1. Zamknij swoje oczy.
2. Zrelaksuj się.
3. Naładuj się energią (np. w ten sposób: http://www.witchcraft.pun.pl/viewtopic.php?id=202)
4. Cały czas pełen relaks.
5. Wejdź w swoje ciało duchowe. Tj. zwizualizuj sobie, siebie na białym polu, wszędzie biel. Poczuj się tak, jakbyś to był ty. Patrzysz z perspektywy pierwszej osoby.
6. Teraz wyobraź sobie, że znajdujesz się na ziemi obok ogromnego miasta.
7. Spróbuj "stopić się"  (powoli się topisz i rozpływasz) z ziemią. Stań się jednością.
8. Teraz wywołaj trzęsienie ziemi, pamiętaj, że patrzysz z jej perspektywy.
9. Skup się na emocjach, odczuciach jakie ci towarzyszą. W ten sposób zrozumiesz, że oprócz czynników czysto naukowych istnieją jeszcze inne. Pozwól przyjąć sobie charakter ziemi. Czuj jak niszczysz miasto, budynki rozpadają się pod twoją potęgą.
10. Rozdziel się od ziemi, stań się znów ciałem duchowym, a potem wróć do fizycznego.
11. Relaksuj się jeszcze 5 minut głęboko oddychając.

* Od 6 punktu możesz tak naprawdę stopić się z każdym żywiołem, człowiekiem, rośliną, zwierzęciem, aby poznać i zrozumieć ich cechy. Więc technika jest do wykorzystania w każdej spraw. Możesz spróbować być nawet kamieniem.

Wyciągnij wnioski i odpowiedz sobie na pytania:
Jak się czułeś?
Dlaczego niszczyłeś?
Czy był w tym cel?
Czy byłeś niezależny?

Spróbuj też stopić się z innymi formami działania ziemi: spokojną ziemią, drzewami, roślinami i tak dalej.

2. Teraz mniej magicznie.

Dbaj o ziemię.
Zawsze, gdy łamiesz drzewu/roślinie gałąź/pęd/telom to tylko w jakimś celu i nie zapomnij podziękować.
Przebywaj na łonie natury.
Bądź ekologiczny, bierz udział w światowym sprzątaniu ziemi, godzinie dla Ziemi.
Uprawiaj jakiś ogródek/hoduj rośliny.
Spróbuj odnaleźć siebie także w lesie.

Pamiętaj:
Jeśli chcesz miotać głazami, albo wywoływać wielkie trzęsienia ziemi to możesz sobie darować. Taki cel jest niewart twojej pracy.

Ostatnio edytowany przez Rytus (2011-11-22 23:43:08)

Offline

 
  • Index
  •  » Magia Ziemi
  •  » VII - Zaprzyjaźnij się z ziemią [Technika Grokkingu]

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.magia-ksiazek.pun.pl www.eforg.pun.pl www.sushmitasen.pun.pl www.metin2privv.pun.pl www.miedzywymiarami.pun.pl