Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-12-24 17:57:58

Aoi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 7
Punktów :   

Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Witajcie Chce wam pokazać ,że nikt z nas nie potrzebuje nauczyciela bo najlepszym nauczycielem jesteśmy my !
Tak wiem , wiem . Jak mam sobie radzić skoro nie wiem od czego zacząć ??? I ty mi mówisz ze nauczyciel jest mi nie potrzebny ?
Ludzie Nie macie wyobraźni ? Przecież wszystkie metody ,techniki nie biorą się z nieba tylko ktoś je musiał wymyślić czyż nie ?
Oczywiście ze tak. Mogę wam pokazać na własnym przykładzie. Prosiłem pewną osobę która siedzi już w tym długo i naprawdę sporo wie ? a z kąd wie ? z własnego doświadczenia ... tez nie miała żadnego nauczyciela Dostałem o to taką instrukcje apropo otwierania czakramów . ,,Wyobraź sobie Czakrę w kształcicie pąka kwiatu , tam gdzie znajduje się aura np . Czakrą Podstawy
W pobliżu kości ogonowej . Wyobraź sobie tam Czerwony pąk kwiatu . Wyobrażaj sobie jak się otwiera .I tak z każda czakrą .
Próbowałem . I co ? DUPA jednymi słowy lipa i tyle . Hyyym Pomyślałem chwile i wpadłem na pomysł (oczywiście własny)
Żeby sobie wyobrazić zamiast tych całych pąków to Okrągłe Wrota w kolorze Czakry które się otwierają jak jakiś portal .
Udało się ? PEŁEN SUKCES ! No i następna sprawa apropo Nauczyciela. Nauczymy się tyle co nas nauczy nauczyciel tak ?No tak . A co z tym jeżeli będziemy się chcieli dalej rozwijać ? No co !? Hahaha to będę wymyślał nowe przeróżne techniki .
Nieprawda jak możesz wymyślać nowe techniki ? Skoro wszytko nauczył cie ktoś inny i nie potrafisz nawet wymyśleć czegoś fajnego bo wszytko wbijałeś sobie na sile bo tak Nauczyciel chciał. Nawet nie będziesz wiedział jak możesz robić inne ciekawe rzeczy bo zaślepi cie Nauczyciel
Proszę was. Weźcie to do siebie co napisałem albo chociaż rozważcie
Dzięki.

Offline

 

#2 2011-12-24 18:27:38

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Haha dokładnie! Technik jest wiele ale nie każda musi odpowiadać akurat nam Szczerze mówiąc zdziwiłam się że ta technika nic nie dała ale jestem zadowolona że zauważyłeś jak wielkim mentorem jesteś WŁAŚNIE TY SAM. Do jest ogromny sukces zrozumieć jak wiele można się nauczyć od siebie samego i własnego wnętrza bo wszelką wiedzę i mądrości SĄ WŁAŚNIE W NAS. Spójrzcie na mnie, większość mówi że jestem mądra i zaawansowana w magii itp. itd. a ja nie miałam nauczyciela, nie czytałam książek, nie wchodziłam na fory - wszystko brało się i bierze z mojego wnętrza WY też tak możecie! I nie będziecie jakąś kopią swojego nauczyciela - te same techniki, te same poglądy, sugestie która wpaja wam nauczyciel itp. będziecie całkiem niezależni, indywidualni i NIEPOWTARZALNI, czyż to nie cudowne? Mamy coś takiego jak instynkt samo zachowawczy nazywa się on intuicją wiele osób się śmieje że wszystko trzeba brać na logikę itp. i spójrzcie na nich, czyż nie są nudni?
Czy się nie ograniczają i czy nie tracą bardzo dużo? A zobaczcie na Ogara, koleś zaufał intuicji która się nigdy nie myli, bo intuicja to język podświadomości i osiągnął sukces A jakby tak powiedział komuś:
słuchaj wyobrażałem sobie otwierający się portal/drzwi w czakrze jak w anime (tak właśnie zrobił Ogar) to by go wyśmiał ale to kurwa działa! Ile razy ktoś wam powiedział ''to nie możliwe, zostaw to'', ''to nie istnieje?'' takie zdania są ograniczeniem. Macie nauczycieli, i nie myślicie jakby samodzielnie, bo słuchacie tylko to co on ma do powiedzenia, nauczyciel mówi ''śliwka nie ma żadnej mocy!'' a wy w to ślepo wierzycie no bo jakże? Siedzi 20 lat w magii, jest świetny itp. a gówno prawda - wy macie w sobie tą prawdziwą mądrość i to wy odkrywacie prawdziwe tajemnice, wy je tworzycie - nie ktoś inny. Macie inne sposoby, swoje techniki których nikt nie zna i to jest piękne, wtedy jesteście szanowani, niepowtarzalni, niezależni i indywidualni. Wiele razy się ze mnie śmiano bo znam sposoby na różne rzeczy o których nikt nie słyszał i ponoć to nie możliwe, pff! Wszystko jest możliwe, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Kilkadziesiąt lat temu nie możliwe było latanie i też się śmiano wynalazcy a teraz co? Okazało się że miał rację

Ludzie rozwijajcie się sami, będzie niepowtarzalni i będzie mieć frajdę że sami coś odkryliście
Ja też będę mieć frajdę za niedługo! Wilk1610 kupił moździerz a wiecie co to oznacza?! METODĄ PRÓB I BŁĘDÓW BĘDĘ TWORZYĆ ZAJEBISTE MAŚCI, KOSMETYKI, PROSZKI, MIKSTURY, MIMO ŻE NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA JAK SIĘ WYRABIA MAŚCI xD I to właśnie jest piękne Stworzyć coś jedynego i niepowtarzalnego co wiesz tylko Ty i osoby z którymi się tym podzielisz

Co by było gdyby przez wieki były wciąż te same techniki, maści, eliksiry, systemy magiczne!
O właśnie! Dlaczego by nie stworzyć swojego własnego systemu magicznego?! Tego systemu który jest w 100% wasz? Czy to nie ekscytujące? ^^


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#3 2011-12-24 20:01:18

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Gówna prawda, Ogar jest początkujący. Ja sama do wszystkiego dochodziłam. A wy sami w sobie macie wiedzę i będzie wiedzieć na co możecie sobie pozwolić a na co nie, mnie napad demon jak byłam mała i sobie SAMA poradziłam - instynkt pierworodny. Wilk1610 wziął na siebie demona i wiedział co robić, to wszystko jest w was - ale oczywiście nie namawiam to tak dalekiego kroku tylko wiem że takie rzeczy mogą się przydarzyć każdemu a wtedy będziecie wiedzieć co zrobić, po prostu zwyczajnie - będziecie po prostu wiedzieć choć nie będziecie wiedzieć skąd, więc nie ma czegoś takiego że będzie czegoś nieświadomi - będzie wiedzieć z kądś że to nie czas, że jeszcze nie można. Lucius, tak nauczyciel ogranicza - już jesteś ograniczony! Tylko tego nie dostrzegasz - zastanawiałeś się jaki byś był gdyby Cię rodzice nie wychowali? Byłbyś zupełnie inny, i nie mów mi że byłbyś jakimś bandytą czy coś - bo ja się wychowałam sama mimo tego że miałam matkę, co by było gdyby Ci nie wpoili tradycji Świąt Bożego narodzenia, dawania prezentów.
Nie robił byś tego a jednak robisz - bo to sugestia, pamiętasz jak mówiłeś że nie wierzyłeś w magię na początku? Dlaczego nie wierzyłeś? Bo wszyscy mówili że to bójda, czyż nie? Tak samo z nauczycielem on Ci wpaja sugestia co można, tego nie można, to niebezpieczne, to działa potem chcesz zmieszać zioła i się stosujesz do tego co mówił nauczyciel nie stosuje się np. cedru z lawendą! Czerwona świeca służy tylko magii miłosnej itd. itp. Po prostu nie jesteś świadomy jak to wpływa na Ciebie. Ja jakoś żyje - a uczyłam się sama, wilk1610 tez żyje i jest ok. W trakcie jak się uczyłam było sporo wpadek które były niebezpieczne ale ja po prostu wiedziałam co robić, wilk1610 też - każdy, wy również będzie wiedzieć - instynkt pierworodny tak samo jak zwierzęta mają instynkt i się chowają przed trzęsieniem ziemi parę godzin przez nim.

I nie ma tak że łatwo nam mówić, ja to przeżyłam - uczyłam się sama, wiele innych osób też, Ogar jest całkiem świeży tak samo jak wy albo nawet mniej, na pewno bardziej świeży od Ciebie Lucius/Anayami, Emrys i Mizuki też się chyba sami uczyli.
Wiedzę i siłę zdobyłam sama, wy również możecie.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#4 2011-12-24 22:58:59

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Owszem chciałabym być mówcą nie przeczę ale za dużo trudności bym napotykała, a mnie niestety łatwo zranić.
Nauka jest mylna, magia ponoć nie istnieje a jednak! Zostaw te naukowe popierdółki bo nie wszystko da się wytłumaczyć logicznie i otwórz się na siebie, swoje wnętrze a nie na logikę - zobaczysz co się stanie, aż się zdziwisz. Nie zaprzeczam innym swoim postom - po prostu wiem że żadnej adept mnie nie posłucha (próbowałam już 100 razy na magiz) bo myśli że mi łatwo mówić więc wolę już odpowiedzieć i nakierować do odpowiedniego nauczyciela, zwłaszcza że widzę jaki ma stosunek do magii. Osoba myśląca? Nie ważne czy myśli czy nie, sugestia zostaje, strach przed tym że nauczyciel powiedział że to niebezpieczne czy coś - jeden powiedział otwieranie czakr jest nie bezpieczne i co? Dziewczyna zrezygnowała - a dupek był katolikiem i ślepo wierzył w to co kościół mówi. Słyszałeś o Wiccanach? Jak ktoś zrobi krąg inaczej niż o oni się gapią z wyższerzonymi oczyma co to ma być - nie wychodzą po za to czego się ich uczy. I nie prawdą jest to że mając nauczyciela uczy się szybciej, oprócz swojego doświadczenia sprawdziłam też to na innych ludziach, wmówiłam trzem osobą że ich uczę a w rzeczywistości była gadka-szmatka, pierwszy w miesiąc otworzył trzecie oko, rzucał psi ballami, i opanował wiedzę którą ja normalnie uczyłam 3 miesiące, drugi w miesiąc rzucał psi ballami, manipulował energią, tworzył własne techniki i perfekcyjnie medytował, po dwóch miesiącach umiał magazynować energię w przedmiotach, otworzył trzecie oko, i nawiązał więź z ziemią - mało? Wiesz ile nauczyciel uczy tego ucznia? W kurwe. To wszystko co osiągnęli to dzięki intuicyjnej nauce, i pomocy natury. Tak, natura również może być nauczycielem - w moim przypadku tak było.
Nie czytałam książek więc nie czerpałam z nich wiedzy, książki zaczełam czytać nie dawno.
Owszem tak wiedza była przekazywana i czym oni się różnili? Mieli taką samą wiedzę, tą sama technikę itp.
Nic nowego. Nie umieli sami do niczego dojść. Szkoła? Proszę Cię nie dołuj mnie, nie porównuj szkoły z magią. Oczywiście masz rację każdy ma prawo wybrać, nie zabraniam tego tylko mówię jak jest lepiej - ja tylko radzę, adepci chcą się jak najwięcej nauczyć i jak najlepiej.
Odpowiadam na posty tak jak czuje - jestem naturalna i nie zabraniam niczego, ani nie rozkazuje, tylko pokazuje swój prawdziwy i sprawdzony pogląd. Nie robię też z Ciebie żadnego ograniczonego i nudnego wapniaka - nudny nie jesteś ale ograniczony na pewno, ale każdy z nas jest ograniczony na swój sposób i tego tak łatwo nie zmienimy Owszem nie znam Cię i nie mam żadnych obiekcji do Ciebie, (nie zrozum mnie źle) po prostu czytam Twoje posty i odpisuje Czemu po prostu Lucius nie spróbujesz? Chociaż na miesiąc spróbuj A Twój zapis elektroniczny mi prawie nic nie mówi albo mówi to samo więc czuję się przy Tobie nie swojo xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-02-20 12:17:27

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

W pewnym momencie dojdzie się do takiego czegoś, w co sama nie wierzyłam xD Mianowicie, nie będziecie mieli się już czego uczyć... W desperacji sięgniecie po książki a tam dupa bo już wszystko wiecie.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#6 2012-03-09 19:16:45

 Seanen

Użytkownik

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 26
Punktów :   
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Woda, Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Najpierw podstawy :P

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Moim zdaniem posiadanie nauczyciela ma swoje wady jak i zalety. Sam jestem samoukiem, który lubi najpierw dowiedzieć się jak najwięcej (np. o Astralu i dopiero wtedy do niego wejść). Dzięki tej zgromadzonej wiedzy wiem na co uważać ,a na co nie. Oczywiście gdybym posiadał nauczyciela nie musiałbym czytać książek, poradników i ciekawostek na ten temat, gdyż wszystko co powinienem wiedzieć powinien on mi przekazać. Takich sumiennych mentorów raczej jest mało więc i tak uzupełniałbym tę wiedzę, jednakże nie musiałbym temu poświęcać tyle czasu, co przy samotnej nauce. Taka pomoc nauczyciela jest niewątpliwie "+" jego posiadania, niestety ma on jedną moim zdaniem ogromną wadę. Podam może przykład:
Osoba początkująca chce nawiązać kontakt ze swoim Opiekunem. Oczywiście na samym początku swojej niezwykłej przygody znalazła sobie bardziej doświadczonego Maga. Mentor sumiennie wypełniając swoje obowiązki jakie zgodził się podjąć przedstawił tej osobie trzy tygodniowy trening, podczas którego nauczy się: wizualizacji, medytacji, wiedzy podstawowej na temat Przewodników itp. Owy człowiek, nie protestując, od razu zaczyna ćwiczyć.

Powyższy przykład pokazuje, iż nauczyciel często mówi swojemu uczniowi co ma zrobić nie pozwalając wykazać się jego wewnętrznym umiejętnościom. Narzuca ćwiczenia, treningi... Nie pozwala takowej osobie podejmować własnych decyzji uznając, że skoro jest początkująca to nic nie wie. Do licha ciężkiego! Przecież nie zawsze będzie mógł "prowadzić za rączkę" swojego "pupilka". Kiedyś przyjdzie czas gdy uczeń zostanie pozostawiony samemu sobie, a że jego były nauczyciel cały czas mówił mu co ma robić nie potrafi teraz odpowiednio zareagować.

Ciężko stwierdzić, czy nauczyciel jest potrzebny, czy też zbyteczny. Niewątpliwie posiada on swoje plusy, jednakże minusów przynajmniej moim zdaniem jest znacznie więcej. Radziłbym wszystkim początkującym zrobić to co ja - uczyć się samemu, tworzyć własne techniki, uczyć się z książek, poradników, artykułów, korzystać z wiedzy Opiekunów/Bytów i jednocześnie zadawać pytania na forach takich jak to, gdzie ludzie  bardziej doświadczeni na pewno wyciągną do ciebie pomocna dłoń .

Przy okazji chciałbym przeprosić moderatora i zarówno podziękować za trud który najprawdopodobniej będzie musiał włożyć w to, aby mój post był poprawny gramatycznie jak i stylistycznie. Chwała ci za to .

Taka praca. Stosunkowo niewiele błędów było.


"Tchórze żyją długo, a odważni żyją wiecznie." - Moje porzekadło.

Offline

 

#7 2012-03-10 06:42:02

 jamael1995

Hedin

37761410
Skąd: Tarnawatka
Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 300
Punktów :   
Znak zodiaku: Koziorożec
Żywioł: Woda\Ogień\Powietrze\Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Każda którą uznam za potrzebną

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Mnie jeden nauczyciel porzucił bo się okazało że jestem samorodnym wampirem energetycznym. Na szczęście znalazłem nowego który uczył inaczej, trudno było się pozbierać w nauce i materiale. Lecz wyszedłem na prostą, i teraz uczę się panować nad powodem straty nauczyciela.


Ten, którego imienia nie wolno wymawiać, dokonywał wielkich czynów... Strasznych, to prawda, ale wielkich.

Offline

 

#8 2012-03-26 20:12:03

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Szukasz nauczyciela ? NIE SZUKAJ !

Wybacz Nie mogłam znieść tego dłużej. xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.torcida-zaborze.pun.pl www.dbzpbf.pun.pl www.souledge.pun.pl www.selora.pun.pl www.narutoreverse.pun.pl