Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-01-16 13:38:26

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Ametyst

Nazwa ''Ametyst'' pochodzi od greckiego i znaczy ''upić się'' lub w niektórych źródłach ''środek przeciw upiciu się'', otóż Ametyst uwalnia od uzależnień nie tylko związanych z alkoholem.
Ametyst też ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii, nawet oczyszcza przedmioty i inne kamienie!
W tym wypadku prawdziwym skarbem jest mieść szczotkę Ametystową (nie taką, szczotkę że szczotkę tylko taki kształt Ametystu w stanie surowym). Najlepiej działa na szyi i nie przekłuty wtedy chroni właściciela do nieszczęść, chorób, a nawet dodatkowa wzmacnia nerwy i siłę woli, uwalnia od lęku i depresji.
Ale przede wszystkim ten kamień to kamień czakry trzeciego oka, więc łączy nas z wymiarami duchowymi
Pokazuje że duchowość to nie abstrakcja, coś w co jedynie kazano nam wierzyć bez zadawania pytań (jak np. w religię katolicką, czy że do starszych należy mieć szacunek), on daje namacalny dowód że duchowość istnieje Ametyst też silnie działa na naszą intuicję, im dłużej nasycasz się energią ametystu tym mocniej zaczynasz dostrzegać że ten kamień aktywizuje nasze trzecie oko (uwaga! Od samego noszenia kwarcu różowego, otworzyła mi się czakra serca, ten kamień też może sam otworzyć trzecie oko!). Ametyst pozwala zajrzeć do własnego wnętrza i poznać samego siebie, również na bardzo głębokich poziomach i pozwala obudzić nasze zdolności parapsychiczne (można je obudzić od samego noszenia, więc naprawdę z nim nie przesadzajcie).
Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej jest się nam skoncentrować, uczyć - działanie Ametystu jest kojące i uspokajające. Potrafi złagodzić ból głowy, ale również uspokoić wzburzone emocję, czy zniwelować skutki stresu. Mało tego, potrafi leczyć choroby skóry :O W tym celu należy włożyć KONIECZNIE OCZYSZCZONY Ametyst w słoiczku z kremem i poprzez to wzbogacić działanie kosmetyku/ow. No i potrafi też regenerować w tym i inne kamienie, w tym celu kładziemy kamień/rzecz na wspomnianej już szczotce Ametystowej, energetyzacja jest szczególnie silna kiedy przebiega na słońcu A! No tak xD Jak już wspomniałam że działa na czakrę Trzeciego Oka, zapomniałam dodać że Ametyst odpowiada czakrze korony i stąd jego działania otwierające nas na wymiar duchowy Ametyst to symbol czystości duchowej i fizycznej, a jego barwa to barwa pokory i zapomnienia. A skoro już wspomniałam o symbolice, pasowało by ją wytłumaczyć i dlatego opowiem wam legendę Ametystu.

Dionizos, Bóg wina zakochał się w pięknej nimfie, kiedy był pijany powiedzmy łagodnie mówiąc był niegrzecznym chłopczykiem xD Nie dawał nimfie spokoju, kiedy ta przed nim uciekała błagała jakąś Boginię o ratunek, nie jestem pewna ale to była chyba Afrodyta no i Bogini zamieniła ją właśnie w kamień... Ametyst.

Ametyst: http://www.google.pl/search?q=Ametyst&h … 24&bih=629


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sushmitasen.pun.pl www.magia-ksiazek.pun.pl www.eforg.pun.pl www.miedzywymiarami.pun.pl www.tajemniczy-swiat.pun.pl