Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-02-05 12:08:02

 Emrys

SĘDZIA

Skąd: Kraina Wielkich Jezior
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 410
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Zbyt wiele...

Oko Umysłu

To ćwiczenie jest bardzo pomocne by opanować zdolności niezbędne przy wizualizacjach oraz projekcjach.

Poświęć trochę czasu, i przekształć każdy z poniższych zapisów w wyobrażenie. Cofnij się i ponów to za kilka tygodni, a potem znów za kilka tygodni, obserwując różnicę i odmienności jakie dostrzeżesz.
Zauważ różnicę gdy widzisz rzeczy - wewnętrznie lub zewnętrznie po tym jak wykonasz to ćwiczenie.
Zacznijmy więc, dobrze ?

Skup się na tym co odczuwasz i (zobacz, poczuj, skosztuj, odczuj, lub usłysz ) poprzez swe oko umysły następujące przedmioty:

- twarz członka rodziny
- koń w galopie
- pączek kwiatu róży
- twoja sypialnia
- sygnalizacja drogowa
- dźwięk deszczu uderzającego w dach
- głos przyjaciela
- dzieci śmiejące podczas gry
- dotyk miękkiego futra
- swędzenie
- delikatny powiew na twojej twarzy
- czucie mięśni podczas biegu
- kopnięcie puszki
- rysowanie okręgu na papierze
- smak cytryny
- smak pasty do zębów
- ziemniak
- zapach smażonego boczku
- zapach gardeni
- zapach potu
- odczucie głodu
- kaszel
- przebudzanie się (pobudka)
- kamień rzucony do stawu, który tworzy na powierzchni wody fale rozszerzające się na zewnątrz
- ten tekst lub papier lecący wysoko ku granatowemu niebu by ostatecznie zniknąć w oddali
- twój but powoli poruszający się osobno i każda jego część dryfująca daleko w przestrzeni ...
- pomarańczę krajaną na pięć równych części zaś jej części będące w trzech różnych wzorkach.


<Mrooczlandia >


EmS

Offline

 

#2 2012-02-05 18:14:29

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Oko Umysłu

Fakt są bardzo przydatne.

Proponuję je także rozwinąć.
Ja swój trening zacząłem własnie od tego sposobu, jednak później nieco je przekształciłem.

Podzieliłem ćwiczenie na zmysły.
Zacząłem od wzroku i tak jak jest tutaj opisane wyobrażałem sobie różne sytuacje, przedmioty inne tego typu rzeczy i próbowałem utrzymywać obraz, bez żadnych zakłóceń do 5min. 
Potem przechodziłem do wizualizacji smaku. Procedura ta sama.
Następnie słuch, węch a nawet dotyk różnych powierzchni. Kiedy sobie to opanowałem, postanowiłem łączyć po dwa zmysły w kolejnych ćwiczeniach. Such i wzrok, węch i smak, i takie tam kombinacje. Łatwo nie było. Strasznie się rozpraszałem.

Polecam taki zabieg

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest z kilku dupereli takich jak pudełko zapałek, długopis i kilka kapsli, robić kompozycje, zamykać oczy i wizualizować ową kompozycję najdokładniej jak się da. Jeśli czegoś nam się nie udało zobaczyć to ponawiamy ćwiczenie


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbzpbf.pun.pl www.souledge.pun.pl www.selora.pun.pl www.costam.pun.pl www.torcida-zaborze.pun.pl