Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-02-26 16:19:56

Katsuyuki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 94
Punktów :   
Znak zodiaku: BYK
Żywioł: ZIEMIA
Rodzaj praktykowanej magii: Nie praktykuję magii

Katolicyzm, dlaczego nie?

Otóż brakuje na tym forum burzliwych dyskusji.

Więc rzucam pytaniem, dlaczego odrzucacie katolicyzm, a wybraliście ścieżkę magii?

A może ktoś z was w jakiś cudowny sposób łączy obie strony?

Offline

 

#2 2012-02-26 17:53:38

 Avis

Wtajemniczony

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 97
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić... 4 lata temu zacząłem intensywnie myśleć na temat boga i tego, jak wygląda KK w praktyce, a z jaką teorią się obnosi. Zacząłem zauważać "wyjątki od miłości bożej". Zawsze ciągnęło mnie do czegoś takiego jak Magia. Jest ona czymś czego szukałem przez całe życie, a co wmawiano mi, że nie istnieje. Ostatecznym impulsem do wejścia na tą ścieżkę było ważne wydarzenie w życiu.
W KK widzę teraz głównie instytucję państwa Watykan. Poza tym teraz czuję, że w pewien sposób się rozwijam. Pod względem światopoglądu, czy etyki, to już nie są suche zasady, jak to miało miejsce w KK.

Ostatnio edytowany przez TheSlavmir (2012-02-26 17:56:01)


Gdyby nie to wydarzenie, nie byłoby mnie tutaj. Patrzę na to z dystansu 5 lat i teraz sądzę, że było mi to potrzebne i że to właśnie nazywamy przygodą.

Offline

 

#3 2012-02-26 18:08:08

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

A zatem od początku.

Odrzucenie katolicyzmu? Nie do końca. Przynajmniej wg mojej filozofii.
Otóż uważam, że u podstaw wszelkich systemów religijnych, jak i u podstaw magii leżą te same fundamenty.
Systemy religijne i magiczne funkcjonują na tych samych ogólnych zasadach.

Uważam zgłębianie Sztuki, za szersze spojrzenie na ogół tych zasad i próbę zrozumienia ich -> ale nie negują praktyk religijnych i ich wpływu na rzeczywistość (tą materialną i tą niematerialną).

Ba! Uważam, że tak jak i systemy magiczne są potrzebne niektórym ludziom => gdyż wyznaczają schematy zachowań i układają się w pewną oczywistą drogę po której stąpając dojdziemy do efektów <= tak i systemy religijne są potrzebne ludziom do tego samego.

Jeśli dla katolika oczywistą sprawą jest, że Sakrament Spowiedzi go oczyści - bardzo dobrze!
Ten człowiek będzie oczyszczony! Nazwie to Łaską Uświęcającą i będzie wolny.

Jeśli mag stanie na wzgórzu i dzięki jakiemuś Rytuałowi Oczyszczenia się oczyści - też dobrze!
Mag będzie czysty! Tylko nazwie to sobie inaczej niż katolik - bo i droga do oczyszczenia jest inna.

Ale obaj będą wolni.

A jeśli mag chce wejść w stan Łaski Uświęcającej, bo to sprawi, że poczuje się oczyszczony? - Również dobrze!

Jedynym problemem jest to, że doktryna katolicka zabrania magii jako-takiej.
Choć to nie problem dla maga - on jako człowiek rozumiejący zasady rozegra to tak, by osiągnąć to co chce.

Zatem podsumowując - w moim przypadku obranie Ścieżki Sztuki wiąże się, nie z odrzuceniem katolicyzmu - ale z szerszym postrzeganiem pewnych mechanizmów...

Ostatnio edytowany przez Nikodem (2012-02-26 18:10:14)

Offline

 

#4 2012-02-28 21:02:16

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Cóż ja zawsze byłam wolnomyślicielem i nie byłam jak inne dzieci, że łatwo mi było coś wmówić - nawet załamywałam rodzinkę jak im jakąś filozofią pojechałam.
Jakoś tak od dziecka czułam co jest prawdą a co nie, nie dałam się wychować ludzią ale drzewu - rozumiałam się z nim bez słów. Potrafiłam analizować Biblię i mówiłam co mi się nie podoba, zauważałam wiele sprzecznych faktów w niej - więc w sumie nigdy nie byłam taką 100% katoczką. I ciężko mi odpowiedzieć kiedy ktoś się mnie zapyta o religię, bo w rzeczywistości mam własny pogląd na to kim był Jezus, jak powstała magia itp.
Można powiedzieć, że mam religię pomieszaną taka wicca z katolicyzmem... Otóż czczę naturę, w każdym kamieniu, drzewie, istnieniu jest iskra Boga - on to wszystko stworzył a wszystko co stworzył jest święte.
Dając nam wolną wolę dał nam i wpływ na to co się dzieje, na nasze otoczenie tym więc sposobem dał nam klucz do magii.

Od dziecka kiedy widziałam księża, to widziałam ograniczonego niewolnika. Bóg przenika wszystko i jest wszędzie, nie trzeba iść do kościoła żeby z nim pogadać, nie trzeba się spowiadać księżu żeby powiedzieć Bogu, że żałujemy. Mam w rodzinie dwóch księży i się nie różnią się za bardzo od tych księży o których głośno w necie, jeden ma kochankę, drugi kradnie. Znam jednego księża który próbuje być wporządku, ale... można powiedzieć, że w jego mniemaniu wybrał mniejsze zło - założył sobie pas z kolcami na nodze żeby mu nie stawał :O


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-02-28 21:22:23

 Diana

Super Użytkownik

19370073
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Woda

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

A ja jestem katoliczką i łączę moją religię z wiarą. Nie mówię, że katolicyzm jest idealny. Owszem ma wiele wad, ja kładę mniejszy nacisk na wiarę od niektórych zagorzałych katolików. Myślę że najważniejsze to iść ścieżką dobra i nie ważne w co się wierzy, a w co nie. Każdy człowiek jest inny i ma prawo postępować jak chce. Mimo że katolicyzm odrzuca magię itp. a ten kto się nią zajmuję zazwyczaj jest opętany, to ja mam inne zdanie na ten temat, bo nie widzę niczego złego w wykorzystaniu magii to hmmm "polepszania świata".

Offline

 

#6 2012-02-28 21:34:14

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Spoiler:

Czytałem dzisiaj artykuł, gdzie pisało wiele ciekawych rzeczy, m.in., że papież to sługa szatana, oraz ma symbole, które o tym świadczą, niby ubiór oraz ta jego laska z jezusem na krzyżu, a także wiele innych rzeczy, nie pamiętam nazwy pisma, ale to 1 wydanie, jak się dowiem jakie to powiem oczywiście jeżeli nie zapomnę

KATSUYUKI[MOD]: PISZEMY "PAPIEŻ", A NIE "PAPIERZ"


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#7 2012-02-28 23:11:06

Katsuyuki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 94
Punktów :   
Znak zodiaku: BYK
Żywioł: ZIEMIA
Rodzaj praktykowanej magii: Nie praktykuję magii

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Diana napisał:

A ja jestem katoliczką i łączę moją religię z wiarą. Nie mówię, że katolicyzm jest idealny. Owszem ma wiele wad, ja kładę mniejszy nacisk na wiarę od niektórych zagorzałych katolików. Myślę że najważniejsze to iść ścieżką dobra i nie ważne w co się wierzy, a w co nie. Każdy człowiek jest inny i ma prawo postępować jak chce. Mimo że katolicyzm odrzuca magię itp. a ten kto się nią zajmuję zazwyczaj jest opętany, to ja mam inne zdanie na ten temat, bo nie widzę niczego złego w wykorzystaniu magii to hmmm "polepszania świata".

Więc właściwie żadna z ciebie katoliczka

Offline

 

#8 2012-02-29 16:13:36

 Diana

Super Użytkownik

19370073
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Woda

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Ja tak nie sądzę. Uznaję Biblię, prawdy wiary, potrzebne sakramenty przyjęłam i zazwyczaj stosuję się do zasad mojej wiary, więc chyba jestem katoliczką. A to że nie zgadzam się z niektórymi sprawami Kościoła, to chyba nie oznacza, że nie jestem katoliczką.

Offline

 

#9 2012-02-29 16:28:36

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Potrzebnymi sakramentami?! Te Twoje potrzebne sakramenty ustanowił kościół - nie Bóg. Gdzie masz w Biblii np. komunię świętą, bierzmowanie?

Ja wg. kościoła nie uznaje.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#10 2012-02-29 16:45:33

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Według twojej religii nie powinnaś używać magii, "bo pochodzi od szatana", więc albo jesteś prawdziwą katoliczką albo i nie.


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#11 2012-02-29 16:46:56

 Diana

Super Użytkownik

19370073
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Woda

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

To jest tak, że niby dajmy na to chrzest zmywa grzech pierworodny, prawda? No a bierzmowanie się przyjmuje kiedy już człowiek jest pewien, że chce być pełnym katolikiem. No i osoba która te bierzmowanie ma, a bez <chrzestu mieć nie może> staje się katolikiem. No i według kościoła to są potrzebne do zbawienia sakramenty. Ale ja nie uważam, że są konieczne. Poza tym mnie nie interesuje co kto wyznaje i w co wierzy, ale liczy się to jakim jest człowiekiem... dlatego piszę, że nie popieram tego co ustanawia kościół. A tamten post był kierowany do Katsuyuki'ego, żeby za argumentować dlaczego uważam, że jestem katoliczką, no bo bez chrztu katolikiem się raczej nie zostanie: Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest, bierzmowanie i Eucharystia są fundamentami całego życia chrześcijańskiego. "Uczestnictwo w Boskiej naturze, które ludzie otrzymują w darze przez łaskę Chrystusa, objawia pewną analogię do powstania, rozwoju i wzrostu życia naturalnego. Wierni odrodzeni przez chrzest, zostają umocnieni przez sakrament bierzmowania, a w Eucharystii otrzymują pokarm życia wiecznego. W ten sposób przez sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w coraz większym stopniu osiągają skarby życia Bożego i postępują w doskonałej miłości".

LordAnayami napisał:

Według twojej religii nie powinnaś używać magii, "bo pochodzi od szatana", więc albo jesteś prawdziwą katoliczką albo i nie.

No tak Kościół katolicki ustalił i  tak mnie uczyli. No ale magia może być dla każdego tak? No a poza tym Kościół też używa magii, są np. prowadzone msze uzdrawiające.
O uzdrawianiu jest wiele książek pisanych przez księży itp. Oni tego po prostu nie nazywają magią. A magia wg. nich to są przede wszystkim kontakty z szatanem, demonami i kontakty z podobnymi istotami. No cóż faktycznie ja tak się wychowałam, i takie rzeczy mi wpajano, że raczej za czarną magię czy coś z tych gatunków nie dam rady się zabrać, ale to nie znaczy, że mam kompletnie odcięty dostęp. Mówicie jakby każdy katolik miał być taki jak uchwala kościół (trochę jak rasiści- no dobra za mocne słowo, ale tak to odbieram <może mylnie> ). Ja nie chcę się mu przyporządkowywać, bo dla mnie najważniejszy jest Bóg a nie reformy zwykłych ludzi. Bóg nie zakazał używania magii. A w biblii nie ma słów które wskazują na to że katolik nie może nią się zajmować. Więc ja nie widzę przeszkód póki staram się brać tylko za to co może przyczyniać się do czynienia "dobra".

Ostatnio edytowany przez Diana (2012-02-29 17:00:09)

Offline

 

#12 2012-03-01 00:08:09

Katsuyuki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 94
Punktów :   
Znak zodiaku: BYK
Żywioł: ZIEMIA
Rodzaj praktykowanej magii: Nie praktykuję magii

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Ale Diana, ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Jeśli przyjmujesz nazwę jakiegoś wyznania i samo to wyznanie, to bierzesz jednocześnie wszystkie zasady i reguły. Według wyznania katolickiego jesteś grzesznicą i już. A jeśli robisz to świadomie i wmawiasz sobie, że możesz modyfikować katolicyzm pod siebie, to znaczy, że nie jesteś katoliczką, ewentualnie czynisz świadomie "zło".

Równie dobrze, ja mógłbym stwierdzić, że moim zdaniem zabijanie nie jest grzechem. Czy mogę dalej nazywać się katolikiem jeśli zabijam, bo zmieniłem sobie zasady wyznania na własną korzyść? Taki sam sens ma twoje przekonanie, co do magii.

Religia to przede wszystkim zbiór zasad. Nie nazywaj się katoliczką ani nie mów, że wyznajesz katolicyzm, kiedy świadomie i z premedytacją łamiesz reguły.

Offline

 

#13 2012-03-01 00:37:46

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Chrzest zmywa grzechy pierworodne? A co za grzechy może mieć noworodek? Bo jakąś wątpię aby grzechy przechodziły z pokolenia na pokolenie zwłaszcza jak rodzice zostali z tego grzechu ''oczyszczeni'', poza tym podczas chrztu noworodki się... egzorcyzmuje. Kościół mówi o wolnej woli a dziecku ją w ten sposób odbierają, oglądałam kiedyś fajny filmik... Kościół, chrzest itp. wpada nagle polityk i mówi rodzicą, że chce zapisać dziecko to swojej partii politycznej a ksiądź oburzony mówi: ''Zapisać dziecko które nie może jeszcze wybrać do partii politycznej bez jego świadomej wiedzy?! (jakoś to przekręciłam, ale chyba wiecie o co chodzi jak coś to pisać na gg to filmik podrzucę) a polityk na to: ''Tak! Dokładnie tak jak Ty!'' xD

Wielu ludzi jest ochrzczonych ale to wcale nie oznacza, że są katolikami. Niby 90% to katolicy, nie prawda.
Po prostu niektórzy nie chcą tracić czasu na podpisanie aktu apostazji.

W Biblii może nie ma napisane, żeby się nie zajmować magią ale... znasz to?

''I żadnej czarownicy żyć nie dasz'' - chyba Ewangelia Mojżesza, ten cytat też pewnie przekręciłam ale chodzi o to, że czarownice się powinno zabijać. Cóż, Biblia jest edytowana, nie jest ona w 100% ''słowem Bożym'' ale jak tak się już wzorujesz na Biblii to Ci ten cytat przetoczyłam. No i pomyśl, Twoja wiara to tylko i wyłącznie zaprogramowanie, gdybyś żyła np. w Arabii czciłabyś Allaha i Koran - bo tak by Cię wychowali.
Gdyby był naród który nosi prezerwatywy na uszach to byś tak robiła bo tak by Cię wychowano (zaprogramowano).

A teraz, wybacz ale Katsuyuki ma rację - jak masz jakąś wiarę to musisz przyjąć wszystkie reguły i zasady, jak powiesz księdzu, że jesteś katoliczką ale zajmujesz się magią to albo Cię wygodni z kościoła albo zrobi na Tobie egzorcyzm - wiem bo sprawdzałam na wielu księżach xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#14 2012-03-01 18:46:11

 Diana

Super Użytkownik

19370073
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Woda

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Może i dziwnie, ale tak mi odpowiada i już. Wiary nie zamierzam zmieniać a magii też przez to nie porzucę. Da się przeżyć...

Offline

 

#15 2012-03-01 23:03:05

 Drakorio

Użytkownik

8481120
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 145

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Diana niech se miesza jak chce, ma zadatki na chaotę.



Wywaliłem niepotrzebne i nic  nie wnoszące do tematu posty.
Ten zostaje, więc tu informuje. ;P

*Niko


Mów mi Drako.
Albo Wojtek. Rawr.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lipdubug.pun.pl www.sticklife9.pun.pl www.ffff00ff0000.pun.pl www.se-forum.pun.pl www.fullcross.pun.pl