Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-02-28 11:40:43

 jamael1995

Hedin

37761410
Skąd: Tarnawatka
Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 300
Punktów :   
Znak zodiaku: Koziorożec
Żywioł: Woda\Ogień\Powietrze\Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Każda którą uznam za potrzebną

Inwokacja HEKATE

Nie chcę się rozpisywać nad osobą i naturą Hekate, ale nadmienię tylko co trzeba wiedzieć.  Hekate jest boginią magii i czarów, patronką wiedźm i czarowników. Wierzono, że pomaga w wielu dziedzinach życia, m. in. podróże, wojny, nauka, szczęście, ma dobry wpływ na gospodarkę rolną. Miejscami jakie zamieszkiwała były cmentarze, skrzyżowania dróg, miejsca gdzie przelano krew.
Grecy utożsamiali ją z księżycem i co miesiąc rozkładali dla niej żywność na skrzyżowaniach dróg (najprawdopodobniej było to podczas nowiu, ale nie znalazłem źródła, które by to jednoznacznie potwierdzało), z kolei Rzymianie czcili ją 29 dnia każdego miesiąca (może chodzić o kalendarz lunarny, gdzie miesiąc trwa tyle co pełen cykl księżyca czyli 29 dni (średnio 29dni 12godzin 44minuty)).


Kiedy księżyc będzie w nowiu zabierz ze sobą ofiarę dla bogini i udaj się w odludne miejsce. Niech to będą rozstaja, gdzie drogi rozchodzą się w trzy strony, najlepiej w lesie lub przy cmentarzu.W godzinie, kiedy księżyc w całości okryją ciemności unieś ręce ku niebu i zwróć się do Hekate.
„Stoję w miejscu, gdzie łączą się drogi, tu gdzie przeszłość, przyszłość i to co teraz są jednym, a światy przenikają się sobą na wzajem. Tutaj też, w miejscu, które obrałaś za swoją świątynię przychodzę do Ciebie. O, Hekate! Przyjmij proszę te dary, które Ci ofiarowuję i racz obdarzyć mnie swym błogosławieństwem. Przyjmij mnie pod swoją opiekę, abym nigdy nie zboczył ze ścieżki, którą obrałem i nigdy nie zwątpił w moc, którą Ty władasz i którą obdarzasz tych, którzy Ciebie wielbią.“
Uklęknij na środku skrzyżowania, postaw przed sobą ofiarę, zamknij oczy, a kiedy będziesz gotowy  usłyszysz zbliżające się kroki. Będzie to Hekate w trzech postaciach - młodej dziewicy, dojrzałej kobiety i mądrej staruszki, nadejdą z trzech różnych stron. Nic nie rób, nie mów,  po prostu czekaj aż staną tuż nad Tobą. Kiedy podejdą i jeśli przyjmą Twoją ofiarę poczujesz odprężenie i pewność siebie, zostałeś pobłogosławiony. Otwórz oczy, wstań, podziękuj bogini i odejdź w swoją stronę.
Uwaga!
Kończąc rytuał nie wykonuj Dewokacji Pentagramu ani innego oczyszczenia, by nie rozproszyć działania  błogosławieństwa.
Pamiętaj także, że Twoja ofiara musi być odpowiednia, tzn. nie dawaj niczego czego sam byś nie chciał, np. jeśli chcesz podarować owoce to muszą być dojrzałe i soczyste, jeśli na sam ich widok pocieknie Ci ślinka to Twoja ofiara jest dobra i zostanie przyjęta.

Taki tam mój dopisek:
Przedstawiony rytuał był przygotowany na dzisiejszy nów, niestety pomyliłem się w wyliczeniach o całą dobę. Według moich wyliczeń nów miał mieć miejsce  w dniu i godzinie księżyca czyli dzisiaj ok. godz. 3 w nocy. Według tradycji salomonicznej jest to czas szczególnie sprzyjający rytuałom związanym z podróżowaniem  oraz „inwokowaniu duchów, nekromancji i odzyskaniu skradzionej własności“ (czyli wszystko to czemu patronuje Hekate). Niestety, nów był zeszłej nocy. Dlatego w pośpiechu musiałem zmodyfikować rytuał, opisałem tylko ogólny jego przebieg, wygląd. Mam nadzieję, że okaże się komuś przydatny w jego pracy i przyniesie mu wiele korzyści. Tego Wam wszystkim szczerze życzę.

Bibliografia:
Arthur Cotterell: Słownik mitów świata: Katowice: 1996
Agnus: „Panie Piekielnych Ciemności"-Boginie Śmierci i Krain Podziemia: „Smocza Krew #2: Nekromancja": 2009: s.26-27
Większy Klucz Salomona
Encyklopedia PWN


Ten, którego imienia nie wolno wymawiać, dokonywał wielkich czynów... Strasznych, to prawda, ale wielkich.

Offline

 

#2 2012-02-28 19:37:57

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Inwokacja HEKATE

Ale poplątałeś! Z tego co wiem, to Bogini z WICCA jest pod trzema postaciami ale nie Hekate...


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#3 2012-02-28 20:06:22

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Inwokacja HEKATE

Ok... Fajnie, Bogini Hekate... Możesz ją nieco przybliżyć? Właśnie na jej temat się rozpisz. Czyja Bogini? Z jakiego wyznania i tak dalej? Nie wykonam rytuału, w imię kobitki, której nie znam... W sumie mógłbym sobie zgooglować, ale skoro o tym piszesz to chciałbym to przeczytać d Ciebie


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#4 2012-02-28 23:43:52

 Emrys

SĘDZIA

Skąd: Kraina Wielkich Jezior
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 410
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Zbyt wiele...

Re: Inwokacja HEKATE

Nie jest stworzona przez " grupkę chaotów ". To postać o wiele starsza niż myślisz a już na pewno nie została zrodzona przez chaotów. Ta bogini reprezentuje jedne z najstarszych symboli magicznych. Ale niestety jak wielu z Was już to mówiłem te forum dziecinnieje z każdym dniem... Wielu z Was, i akurat nie mówię tu o Tobie Lucku - miesza gry i fantasy z magią.
Ja również poruszę ten temat Lucius - to nie pierwszy raz kiedy robię coś posobnego jak Ty... Nie mówiąc już o temacie w którym zostały opisane techniki z gier. Ale to już nie tutaj.

Ostatnio edytowany przez Emrys (2012-02-28 23:44:37)


EmS

Offline

 

#5 2012-02-29 02:31:15

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Inwokacja HEKATE

Hekate to grecka Bogini, ze STAROŻYTNOŚCI a Magia Chaosu jest bardzo młoda xD Chyba jest z 70-tych lat  albo i lepiej...


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#6 2012-02-29 10:32:55

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Inwokacja HEKATE

Jamael... Rany... Jak można plagiatować?! No ogarnij się!
Co więcej mogłeś chociaż napisać skąd wziąłeś ten post i podać jego autora... To bym zrozumiał. Ale kurna na żywca zerżnięte? - _ - '


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#7 2020-08-31 18:11:54

Olosinnsky

Nowy użytkownik

Skąd: Brussels
Zarejestrowany: 2020-08-31
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Inwokacja HEKATE


People have been using plasticisers (US: plasticizers) to make things soft and flexible for thousands of years. Water has been used to soften clay since the early evolution of man and oils are known to have been used centuries ago to plasticise pitch for waterproofing boats.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.scooter-tuning.pun.pl www.rusinow.pun.pl www.tibiaot.pun.pl www.dancedance.pun.pl www.grhfront.pun.pl