#1 2011-09-02 12:05:24

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Co to jest Magia Chaosu?

Magia Chaosu... I jak ja biedna mam ją opisać? I od czego zacząć opis Magii która jest oparta na chaosie a żebyście ją zrozumieli nie chaotycznie? xD Magia Chaosu to chaos, nie ma zasad aczkolwiek jedna panuje wśród praktykujących ten system magiczny że... ''Nic nie jest prawdziwe, a wszystko jest dozwolone''. Magowie Chaosu zamiast ogarnąć ten chaos godzą się z nim bo wiedzą że stanowi jedyny porządek wszechświata. Ta magia jest dla wytrwałych, bo jest najbardziej niebezpiecznym systemem magicznym, jak chcecie się brać za tą magię liczcie się że narażacie się na niezłe niebezpieczeństwo co najmniej na szaleństwo, obłąkanie i szał.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#2 2012-02-28 11:39:01

 jamael1995

Hedin

37761410
Skąd: Tarnawatka
Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 300
Punktów :   
Znak zodiaku: Koziorożec
Żywioł: Woda\Ogień\Powietrze\Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Każda którą uznam za potrzebną

Re: Co to jest Magia Chaosu?

Poniższy tekst pochodzi z niegdyś świetniego portalu "Mistyczny Wymiar", który niestety został usunięty. Ale wybitnym tekstom nie damy i niepozwolimy przepaść...

"Czym właściwie jest magia chaosu? Trudno wbrew pozorom to określić, bo po części jest religią, ale jednak nią nie jest, jak nazwa wskazuje jest formą magii, ale jednak różni się od innych zasadniczo. I z tego wynika nam, że to jest jakaś niewiadoma, ale w zasadzie, z czym nam się kojarzy chaos? Z czymś losowym, nieprzewidywalnym, szalonym i tak też jest. Ten system magiczny rządzi się własnymi prawami, w zasadzie... co ja mówię, jakimi prawami tu nie ma praw są jako takie zasady, które i tak da się obejść, brzmi pięknie, ale nie ma róży bez kolców,(choć tu po dłuższym czasie można te kolce uciąć), a skoro nie ma, więc przejdźmy do mojego ulubionego, czyli wady i skutki uboczne.

       A więc używanie magii chaosu ciągnie za sobą mnóstwo konsekwencji, takich jak stopniowe popadanie w szaleństwo czy paranoje, także można nabawić się różnych fobii i schizofrenii. Zadacie zapewne pytanie po co komu tak chora szkoła magii co ma prawie same wady? No cóż ale nie zapominajcie, że jeśli jest ktoś naprawde potężny i odporny, to może to wszystko przezwyciężyć. A poza tym gdzie gigantyczne wady tam i duże plusy, więc wymieniam: przede wszystkim wszystko kompletnie wszystko można zrobić czy uleczyć kogoś z AIDS czy sprowadzić na kogoś wypadek, w którym to lecąc samolotem, wyrwie drzwi, przez które nasz wróg wyleci, zaś 2 metry nad ziemią potrąci go ciężarówka wrzucając go na tory, przez które właśnie przejeżdżał pociąg, brzmi niemożliwie? Nie dla chaonity. Chaonita odpowiednio silny może kompletnie wszystko.

       No skoro omówiłem wady i zalety to przejdźmy do tego, na czym się ta cała magia opiera, otóż ta magia opiera się w 100% na wierze, czyli mówi, że człowiek wierząc w coś tworzy to i na początku ma to odpowiednik w świecie astralnym, (który zresztą sami stworzyliśmy), po czym wchodzi na naszą płaszczyznę, płaszczyznę materialną. Po tych słowach wielu z Was się pewnie pyta, ale zaraz powiedziałem sobie, że chce latać i wierzyłem w to, to, czemu nie latam? Widzicie człowiek przez lata sam zbudował sobie setki barier, takie jak choćby lęk przed niepowodzeniem, czy wątpliwości, a to, dlatego nam przeszkadza, bo żeby cokolwiek zadziałało musimy być cali o tym pewni, przekonani, a nie tylko tego chcieć musimy nie mieć wątpliwości. Chcecie wiedzieć jak tego dokonać poruszę ten temat w następnym dziale.

       Dobrze, więc, wiemy już, co, i jak, ale nie wiemy gdzie i jak to się zaczęło? Większość twierdzi że tę magie zapoczątkował Austin Osman Spare. Jednak ja nie będę poruszał jego Historii, bo jak ktoś chce się o nim dowiedzieć to ja wiem za mało żeby pisać, a poza tym dla mnie on nie zapoczątkował magii chaosu, a jedynie doprowadził do jej rozkwitu, ja osobiście najpierw doszedłem do magii chaosu a później dowiedziałem się o istnieniu takiego delikwenta. Jak dla mnie chaos się nie zapoczątkował po prostu był, a czemu? Bo jedyna zasada (czy raczej teoria nie wiem jak to ująć) magii chaosu na temat świata brzmi: "chaos jest wszystkim i wszystko jest chaosem" tudzież "nic jest wszystkim i wszystko jest niczym", z tego możemy wywnioskować, że skoro wszystko jest z tego samego materiału to wszystko jest równie podatne na zmianę, no i oczywiście z tego wyciągamy wniosek, że nie "jakiś Bóg" stworzył świat, a po prostu chaos w jednej ze swoich wariacji przez przypadek stworzył świat i wszystko inne, chore czyż nie? I to w tym jest najpiękniejsze, chaos jest bardziej nieprzewidywalny niż cokolwiek innego, w magii chaosu nie ma miejsca na błędy i wątpliwości, bo wątpliwość i błąd w trakcie jakiegoś ważnego rytuału (lub innej formy magii chaosu) może z rytuału błogosławieństwa zrobić przekleństwo o takiej sile, że osoba będzie błagała o śmierć nie mogąc jej otrzymać. Dlatego młodym magom i w ogóle magom raczej odradza się ten system ze względu na jego trudność i silę efektów ubocznych. Ten system magiczny jak już mówiłem jest tylko dla najbardziej wytrwałych, w końcu zresztą to wszystkie systemy magiczne razem wzięte i rozbudowane, a tylko najlepsi wezmą tak władze nad demonem żeby się z aniołem nie pobił, gdy walczą po jednej stronie."
Autorstwa Hatosa (najprawdopodobniej) z Mistycznego Wymiaru

Pomimo wielu prób nie udało mi się skontaktować z Autorem. Z pozdrowienia Jamael1995.


Ten, którego imienia nie wolno wymawiać, dokonywał wielkich czynów... Strasznych, to prawda, ale wielkich.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoshippuuden99.pun.pl www.harem-rom.pun.pl www.impressivetitle.pun.pl www.salsacubana.pun.pl www.metalocalypse.pun.pl