Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-02 15:55:07

myself

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 4
Punktów :   

Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

Witajcie, to chyba będzie pierwszy post mój na tym forum, toteż od razu mógłbym się przedstawić.
Jednocześnie, jako, że jest was wielu, chciałbym przekazać wam jeden z "rytów". Ja natomiast bardziej traktuje to jako wymianę. Tak samo, uprzedzając pytania chciałbym powiedzieć że NIE JEST TO ZAKLĘCIE, a dość skomplikowane działanie magiczne zawierające zaklęcie - czyli na moje oko ryt. Tyle, że zazwyczaj ryty są do kogoś - i tak jak ten ryt jest do krasnoludów i elfów (które teoretycznie za sobą nie przepadają)


Tak więc, po nieco przydługim wstępie:

Studnia Życzeń - Dostałem księgę z prostszymi rytami do istot zamieszkiwujących kiedyś Ziemię - Czy dalej tutaj są... trudno mi powiedzieć. W każdym bądź razie - nawet jeśli nie ma ich tutaj to ich magia wciąż działa. Tak więc opierając się na magii krasnoludów jesteśmy w stanie stworzyć studnię życzeń. Jest tylko jeden szkopuł - Sposobów ich otwarcia nie ma zbyt wielu, bo zaledwie kilku.
1) Wynajmujemy demona, który otworzy za nas studnię. Demon ten musi być dość silny (a niektóre tylko się za takiego podają), więc pewnie będzie trzeba ofiarować dość dużo. Poza tym - trzeba umieć później wyegzekwować od niego to otwarcie, bo może zwyczajnie zwiać z naszą zapłatą. Sposób niezbyt dobry, bo ryzykowny i niezbyt bezpieczny. Poza tym, dusz mamy tylko kilka, więc i życzeń mało.

2) Elfy!
Elfy, należące po części do magii powietrza(nie ma to jak upraszczać wszystko do żywiołów) potrafią się przemieszczać przez wszelkie bramy (o ile nie są one zabezpieczone), otwierając je.
Można by więc przekupić elfa, aby ten otworzył nam bramę "po drugiej stronie tęczy, gdzie szczęście spoczywa". Po wstępnym przepytaniu napotkanych przeze mnie istot.. co trzeba mieć? Złotą monetę. Koszt złotej monety bez wartości historycznej to około 1000 zł.
Niewiele, za spełnione marzenia, prawda?

3) Sposób mój. Okazuje się, że brama otwiera się nie tylko dzięki złotu (Ach, kochane Elfy!). Dlaczego? Ano dlatego, że brama jest w stanie się otworzyć, kiedy ktoś użyje magii elfickiej( w tym najlepsze są elfy, niestety) Wnioski nasuwają się same - nie potrzebujemy elfa nawet w postaci mentalnej, jeśli mamy ich magię. Co nam z tego wynika? Ano to, że wystarczy użyć ich magii. Moneta niestety i tak jest potrzebna - jako łącznik z czasami, w których elfy były zjawiskiem powszechnym, choć ukrywanym. Czyli że wędrujemy do osoby zaprzyjaźnionej, która wykona nam monety. Im starsze, tym lepsze. Z jakiegoś powodu brama nie chce się otworzyć - podejrzewam, że to z przyczyny tego, że elf a jego magia to nie to samo... poza tym - stara złota moneta, a niedawno wykonany falsyfikat, w dodatku nie ze złota a z byle metalu. Wszystkie te czynniki sprawiają że brama nie otwiera się tak jak powinna, czyli w 100%, a tylko troszkę (posiadając choć trochę trzecie oko możnaby zobaczyć stopień otwarcia bramy, jeśli ktoś ma ochotę).

Tak więc - "moja" (ktoś pomagał, nie ukrywam ) metoda ogranicza się do zamienienia złotej monety na zwykłą, metalową, byleby ze starożytnym wzorem oraz do zastąpienia elfa kimkolwiek, kto zna chociaż podstawy tej magii. Tyle, że wtedy skutek jest mniejszy.

Pozostaje nam pytanie - co się dzieje z naszą monetą. Ano, tak długo, jak jest w studni "działa". Jeśli ktoś ją zabierze, przestaje działać... a tego,na tego kto ją zabrał rzuca przekleństwo. Sprytne rozwiązanie, nieprawdaż? Życzeń więc nie można wycofywać.

Jeśli chodzi o skutki:
Życzenie "chcę się z kimś związać" (chyba troszkę inaczej sformułowane) - dziewczę znalezione - zabrałem monetę do innego życzenia - dziewczę stracone.

drugie życzenie, ta sama moneta - 5 z klasówki (liceum, wydawałoby się że ciężko) - nie zadziałało
Wniosek - potrzebna jest nowa moneta.

Po wykuciu dodatkowych 3 monet (tamta poszła na śmietnik):
- Załagodzenie sytuacji w szkole - odprawione czwartek rano - piątek wezwanie rodziców do szkoły - w domu mi się nie dostało. Zadziałało? Chyba tak

- Dobra ocena (ahh ta szkoła.) z polskiego - normalnie dostałbym 3, ale że "występowałem" pierwszy, to jest 4. Nieźle, prawda?

- Sukces magiczny. Odprawione dziś (jakieś 2 godzinki temu). Czy zadziała? nie wiem, miałem w zanadrzu jeszcze coś, ale to zobaczymy, czy zadziała.

Jeśli ktokolwiek miałby jakieś uwagi, zauważyłby jakieś błędy to proszę pisać, bardzo się ucieszę.
Swoją drogą, czy "Studnia Życzeń" nie działa podobnie, jak Felix Felicis z Harrego Pottera? Nagina Okoliczności? daje szczęście? Możnaby więc ją nazywać Studnią Szczęścia.

Tyle na dzisiaj ode mnie,
Pozrawiam,
Myself!

Offline

#2 2012-04-03 18:54:56

mrrr......

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-03-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

Szczerze powiedziawszy nie wiem co o tym myśleć dziwny trochę ten artykuł. Czytałam wiele ale nie mogę go zrozumieć jest dużo nieścisłości jak na mój gust.

Offline

#3 2012-04-03 21:34:58

myself

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

Nieścisłości? No tak - trzeba się jeszcze dokładnie dowiedzieć jak to działa. Ktoś chętny do pomocy?

Offline

#4 2012-05-07 11:26:09

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

Uuu... oO pierwszy artykuł który mnie aż tak bardzo zaciekawił.

Rytuał cholernie stary z tego co mówi mi moja kochana empatia i ma ona ''dzieci'', mam na myśli to, że wciąż rytuał jest znany ale na typ ''jest studnia, wrzucamy monetę!'' xD W Beltaine również jest tradycja okrążenia studni trzy razy i wrzucenia do niej monety - jednak srebrnej.

Ciekawe, praktycznie, fajne ale ciężkie do zrobienia w tych czasach. Ponadto dzięki Twojemu artykułowi przypomniałam sobie to o czym dawno już zapomniałam! Że miałam się zając Magią Elficką! Ale że ja ciągle głodna wiedzy to zajęłam się nowymi technikami i nowymi systemami zapominając o Magii Elfickiej...

Jedna uwaga, wiesz czemu masz tak mało komentarzy? Temat jest zamieszczony w subforze, pun.pl ma typowy błąd nie pokazuje nowych postów w subforach. Dlatego proszę o to żebyś takie rzeczy zamieszczał w rytuałach luźno jak tutaj: http://witchcraft.pun.pl/viewforum.php?id=47 a potem kiedy wątek ''wygaśnie'' zostanie przeniesiony na swoje miejsce. Tak więc przenoszę go na chwilowe miejsce żeby każdy mógł go przeczytać.

Ja znalazłam ten temat tylko dzięki podglądaniu co robią użytkownicy.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

#5 2012-05-07 18:57:05

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

Stwierdzam zgon, bo nie żyje. Dlatego też za zgodą adminki naszej szanowanej xD podbijam temat żeby się toczył dalej. Szczerze mówiąc ciekawy rytuał.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

#6 2012-05-07 19:03:53

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Elficko-krasnoludzka Studnia Życzeń

No cóż się dziwić, skoro nikt nie widział o istnieniu tego tematu? To byłoby nie wybaczalne nie dać szansy użytkownikom przeczytania tego postu, zwłaszcza że jest wart przeczytania.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.is03zut.pun.pl www.eaa.pun.pl www.pkbud10.pun.pl www.humans.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl