Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-25 21:18:55

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Bobo

Bobo– demon z wierzeń prasłowiańskich. Miał wiele innych imion, jak chociażby Buba, Buka, Bubbul, Macha, Matoha, Motolica bobok(Wielkopolska, Małopolska), babok , bebok (Górny Śląsk). Nazywano go również Kasznej i Kosznej, a potem lud począł mówić Koœciej, bo przecież był to "koœciany mąż straszliwy".W polskich wierzeniach ludowych bobo był małą, brzydką i złośliwą istotą, którą straszono dzieci w celu ich zdyscyplinowania. Wzmianka o bobie znajduje się w pochodzącej z początku XVII wieku Peregrynacji dziadowskiej – według niej bobo miał bić dzieci i czynić w domu różne szkody. Można go było przebłagać ofiarą z żywności.
Bobo towarzyszył spotkaniom czarownic na Łysej Górze i może dlatego często mówiono nań jako o dozorcy czarownic. Jeżeli czarownice chciały skrzywdzić poczciwego człowieka, wówczas Bobo ukazywał im się jako kozioł i wtedy przerażone jego strasznym wyglšdem uciekały na miotłach. Czyniły to w takim popłochu, że łamały ręce, nogi lub ginęły, spadajšc na ziemię. Spotykała je kara, dlatego że miały szkodzić swoimi czarami tylko ludziom złym.

http://th02.deviantart.net/fs70/PRE/i/2010/330/8/6/ether_fields___bebok_by_darknessie-d33n6e6.jpg

http://pu.i.wp.pl/k,NjQwODM3MjAsNTA2OTkxNDI=,f,684758_bugbears_medium.jpg

http://pu.i.wp.pl/k,NjQwODM3MjAsNTA2OTkxNDI=,f,999313_bloodybones_medium.jpg

http://pu.i.wp.pl/k,NjQwODM3MjAsNTA2OTkxNDI=,f,888691_bodachs_medium.jpg

http://pu.i.wp.pl/k,NjQwODM3MjAsNTA2OTkxNDI=,f,810570_Bobo_medium.jpg

Ostatnio edytowany przez Irbis (2012-04-25 21:59:15)


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-04-25 22:19:23

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Bobo

No zajebiście aż nie zadążam dodawać ci punktów za te posty

Offline

 

#3 2012-04-25 22:59:24

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Bobo

O damn xD, ja pamiętam jak mnie nim babcia straszyła jak byłem niegrzeczny.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#4 2012-07-31 23:34:11

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Bobo

Hej! Chwila moment!

Straszył i bił dzieci a stawał w obronnie niewinnych i pozwalał tylko na krzywdzenie złych ludzi?
Oskarżano go o zdyscyplinowanie? A może po prostu chronił dzieci przed uwarunkowaniami? Nie wierzę w to żeby krzywdził dzieci a bronił dobrych ludzi!

W tamtych czasach jak widzieli demona od razu był zły... Wyobraźnia ludzka nie zna granic. Więc albo był zły i nie bronił wcale dobrych ludzi albo był dobry i nie znęcał się nad dziećmi.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-08-06 11:34:07

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Bobo

Heh... na tym pierwszym obrazku nawet uroczo wygląda
Pamiętam jak mój starszy brat  mówił do swojej córki gdy  była niegrzeczna bądź się nie słuchała iż przyjdzie babok Może coś w tym jest ...

Ostatnio edytowany przez Casjopeja (2012-08-06 11:36:00)


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#6 2012-08-06 11:52:40

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Bobo

Lol uwarunkowania średniowieczne ludzi... xD

Mi zawsze mówili, że przyjdzie... czarownica.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#7 2012-08-06 12:01:54

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Bobo

Oli ale właściwie to nie wiem skąd on to wziął i tak mówił do córki. Z pewnych przyczyn nie mieszkaliśmy razem więc w moim domu tak się nie mówiło do mnie , może u niego tak ...


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#8 2012-08-06 12:09:58

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Bobo

Możliwe... Ale skoro w średniowieczu tak mówiono to musi to być uwarunkowanie, pamiętaj że pewne normy przechodzą z pokolenia na pokolenie. Np. w średniowieczu jaki mieli pogląd na kobiety? Do dziś jest uwarunkowanie w niektórych rodzinach, że kobieta tylko do prania, sprzątania i gotowania a niedawno kobiety prawnie uzyskały równouprawnienie. Mogę rzucać mnóstwem przykładów uwarunkowań itp. które są u ludzi od stuleci.

Najbardziej mnie rozśmieszył tekst i mina kobiety jak w prosty sposób ją uświadomiłam, że chce ochrzcić dziecko nie wiedząc dlaczego. xD Opss... Zrobił się Spam. Lepiej zamiast odpowiadać na ten post jakby ktoś chciał to nich założy nowy temat z linkiem do tego.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.miedzywymiarami.pun.pl www.eforg.pun.pl www.tajemniczy-swiat.pun.pl www.sushmitasen.pun.pl www.magia-ksiazek.pun.pl