Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-29 23:09:27

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Uszanowanie,

No, skoro już się zalogowałem, wkroczyłem w ten magiczny cypel pośród internetowej pustyni energetyczne, wypadałoby, abym się przedstawił, napisał coś o sobie i przełamał chwilową ciszę braku wiadomości z mojej strony.
Możecie mówić mi Necheli, ale to nie jest moje prawdziwe, magiczne imię. Ono jest o wiele szpetniejsze. W każdym razie, śledzę poczynania tego forum, czytając wybiórczo interesujące mnie dziedziny, a nawet czasem te, do których mi daleko. Bardzo zainteresował mnie dział chaosu, oraz pogląd niektórych osób na to intrygujące zjawisko. Wszak…

Czym jest chaos? To ład, który zniszczono, przy tworzeniu świata.



Wracając. Podoba mi się frywolność i wielka różnorodność magów, którzy tak ciekawie się wspierają, doradzają sobie i wymieniają się doświadczeniami. Nawet tak w oko nie kole fakt, że żywioł ognia zawsze wysuwa się ku przodowi, wiodąc prym, pośród innych elementów.
Miło mi będzie, mam nadzieję, działać z wami, wymieniać wiadomości, domysły i poglądy, oraz uczestniczyć w tej wielkiej zabawie, gdzie każdym może być wygranym, a najwyższą nagrodą będzie wstąpienie, rozwiązanie tej wielkiej zagadki, po której wszelkie pytania się rozwieją. 
Wybaczcie, za archaiczność tego posta, ale pisałem go podczas okropnego bólu łokcia. ^^’


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#2 2012-04-30 00:01:59

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Uszanowanie,

Witaj na forum


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#3 2012-04-30 01:04:55

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Uszanowanie,

Cześć.
Jeśli ból łokcia tak niezwykle wpływa na styl Twych postów, życzę Ci go jak najczęściej. ;P

Offline

 

#4 2012-04-30 10:29:56

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Uszanowanie,

Nikodem Ty wredoto! xD

Witaj Necheli, bardzo mi się podoba Twoje ''przywitaj się''. ^^
Mam nadzieję, że będziesz się tutaj dobrze bawił, dobrze czuł i równocześnie uczył od nas a my od Ciebie. To forum wbrew zasadzie, nie jest adminów lecz wszystkich użytkowników wszak wszyscy go tworzymy, więc witaj w naszej ekipie!


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-04-30 11:40:39

 Ard

Użytkownik

28419942
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Uszanowanie,

Tak... najbardziej wśród nowych dominuje żywioł ognia... No bo kto by nie chciał rzucać ognistymi kulami na wszystkie strony ? Szkoda tylko że jest tak mało osób zajmujących się żywiołami takimi jak ziemia lub woda. ( Ja osobiście zajmuje się powietrzem )

Tak czy inaczej, witaj

Offline

 

#6 2012-04-30 12:05:09

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Uszanowanie,

Ard to nie chodzi o to czy ktoś chce mieć taki żywioł czy inny. Żywiołu się nie wybiera, jego po prostu trzeba znaleźć a to, że dużo osób (bo nie powiedziałabym, że większość) ma żywioł ognia to zwykły przypadek. I nie widzę tutaj nikogo kto by nie wiedział, że kule ognia to po prostu naładowany psi ball żywiołem ognia. Równie dobrze wiec można rzucać kulami wody!
Takie rzeczy to początkującym wychodzą na ogół od razu.

Ale jak się tak zastanowić to jest prawo przyczyny i skutki która mówi, że przypadki nie istnieją.
Zauważcie, że ludzie mają mnóstwo wspólnych cech charakteru, (w zależności od żywiołu) dużo szukają, są otwarci na nowe doświadczenia, niczego nie negują i pewnie dlatego tak dużo ludzi się budzi i otwiera oczy na magię a, że mają taki żywioł a nie inny...
Poza tym nie każdy pisze w dodatkowych polach jaki ma żywioł. Pamiętajcie, że żywioł ognia jest aktywny i przez to bardziej się wychylają na forum - spójrzcie ilu jest ludzi zarejestrowanych, odwiedzających codziennie ale nic nie piszących. Tak czy siak nie uważam, żeby większość była spod ognia a nawet jeśli? Na forum mamy duże przesilenie zodiakalnych Wodników i też jest ok.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#7 2012-04-30 12:06:23

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Re: Uszanowanie,

Hah, dziękuje za miłe słowa pociechy, zachęty i najszczerszego, największego bólu. A, co do prymu ognia, to muszę przyznać, że wszyscy, którzy czytają klucze, księgi, czy taniutkie książeczki z tytułem „Magia i ty!”, z myślą, że będą miotaczami tego żywiołu, mają bardzo słomiany zapał. Jeszcze nigdy nie spotkałem nikogo, to umiałby chociażby swoją siłą zgasić zapałkę, nie mówiąc o rozpaleniu jej. A co dopiero kuli ognia. Ja jednak wolę bardziej wysublimowane zajęcie, niż zajmować się wtórnym żywiołem.

Osobiście lubię/interesuje mnie/jestem zaciekawiony i zachwycony, oraz wolę studiować odwieczny bal, sztukę ciosów i uników, zespolonych w przecudownym tańcu wieczności. Wolę zajmować się najpierwotniejszą siłą, która była obecna podczas powstawania i powiększania się nicości. Chaos. Trudno nawet wyobrazić sobie, jaki to może mieć kształt, jaką formę może to przybrać. Dla zwykłych ludzi, chaosu nie można sobie wyobrazić. Ja sam, gdy zamykam na sekundę oczy, staram sobie wyperswadować do umysłu wszystko. Absolut. Każdą rzecz, każde zdarzenie, które miało miejsce, oraz mieć będzie. Pojąć choć przez chwilę tą piękną energię, ten przecudowny „tygiel natury”. A gdyby się bardziej zespolić w tym tańcu, tej sztuce, to można z łatwością przewidywać rzeczy, które nastąpią. Jednak, aby je w pełni pojąć, należy mieć umysł otwarty o 361 stopni. Bo inaczej plujemy sobie w brodę, że mieliśmy Déjà vu, czy widzieliśmy we śnie to zdarzenie, i nic nie zrobiliśmy.

A ja próbuję, staram się zespolić, dostroić do tego wszech szaleństwa. Mimo życia na totalnie energetycznej pustyni. Tylko betonowa magia…
Między innymi dlatego jestem na tym forum.


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#8 2012-04-30 12:25:20

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Uszanowanie,

No siema, widzę że kropeczki są i w ogóle interpunkcja ładna. Plus z mojej strony. A reszta brać przykład z owego użytkownika, over.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#9 2012-04-30 12:37:04

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Uszanowanie,

Wiesz Ty co? Spotkałam wiele magów chaosu i każdego bardzo nie lubię, wyjątkiem jest Darakolius (do niego mam stosunek neutralny) i Xao. Na ogół magowie chaosu są sceptyczny, wszystko biorą na logikę nawet wtedy jak coś magiczne im się przydarzy - dopiero kiedy logika nie może czegoś wyjaśnić to uznają to za magię albo... przypadek... xD W telekinezę większość nie wierzy, w telepatię też nie, oceniają ludzi nie znając ich - jeśli oni w coś nie wierzą np. że ktoś wywołał deszcz to naśmiewają z tego kogoś albo mówią że to co się komuś przydarzyło jest niemożliwe... Koszmar! A wiesz co jest jednym z najgorszych?! Uważają, że Magia Naturalna (żywiołów) to dziecinada, to jest żałosne - naśmiewają się z Magii która ma kilkaset (jak nie więcej) tysięcy lat gdzie Magia Chaosu ma tylko kilkanaście bo została stworzona w latach 60-tych. No wylałam swoje żółcie, wybaczcie ale nie mogłam się powstrzymać xD
Takich Magów Chaosu ja znam - żeby nie było, że mówię że wszyscy tacy są. Coś mi się widzi, że Ty będziesz najbardziej przeze mnie lubianym Magiem Chaosu. Z takim podejściem wróże Ci wielki sukces, a nie błędne koło jak u niektórych.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#10 2012-04-30 12:57:32

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Uszanowanie,

Ooo! Towarzyszu Necheli, widzę, że Łokieć ostro daje! ;D

A co do Chaosu - to fragment Sztuki. I jest fajnie.
Branie Sztuki na logikę jest dobre - pozwala zrozumieć więcej i dokładniej - gdyż wszystko opiera się na jakichś zasadach. Trzeba je tylko poznać. (ot, takie odrobinkę hermetyckie podejście ;P )

Offline

 

#11 2012-04-30 13:22:12

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Uszanowanie,

Tak Nikodem, ale we wszystkim trzeba mieć swój umiar. Gdyby każdy wszystko brał na logikę to wogóle by się magią nie zajmowano bo ona logiczna nie jest, logiczna jest energia? Nie, ona jest oczywista ale nie da się jej zobaczyć czy zbadać a to czego nie widać to dla ludzi na ogół nie istnieje, wyjątkiem jest powietrze ale dlatego bo go czuć - magię również można poczuć ale nie wszyscy to potrafią a ćwiczyć im się nie chce jeśli nie są pewni że ich czas nie pójdzie na marne.

Właśnie dlatego magia została odsunięta, wepchnięta w mity - bo nie da jej się udowodnić, zbadać a nawet jeśli np. przedmioty zaczną nagle latać to zrzucą to na halucynację, jakieś pola elektromagnetyczne, albo Szatana! xD Słyszeliście o ludziach którym moc wylazła spod kontroli albo o takich co chcieli udowodnić np. telepatię? Już parę lat jako króliki doświadczalnie albo marionetkami Państwa. Osobiście znałam takich dwóch, jeden wylądował w psychiatryku a drugi jako królik doświadczalny. Była kiedyś taka głośna sprawa, że kobieta chcąc uratować dziecko sama podniosła samochód, wiecie przez ilu mediów i naukowców była męczona? Ale miała szczęście, nauka wytłumaczyła ten przypadek jako zastrzyk adrenaliny z czymś tam co coś tam spowodował. xD Weźmie pójdzie na ulicę ktosik, pokaże się z magią i automatycznie zostanie zgarnięty przez prewencję albo antyterrorystów i na badania pod przymusem a ludziom powiedzą, że tak jest dla ich bezpieczeństwa bo owy człowiek jest poważnym zagrożeniem.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#12 2012-04-30 13:44:02

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Uszanowanie,

Logika, to nic innego jak analizowanie faktów na podstawie pewnych Praw, które uznajemy za fakt.

Jeśli dla przykładu uznamy za podstawę logicznej analizy 7 Praw Hermetyzmu:
I. PRAWO MENTALIZMU
II. PRAWO ZGODNOŚCI
III. PRAWO WIBRACJI
IV. PRAWO BIEGUNOWOŚCI
V. PRAWO RYTMU
VI. PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU
VII. PRAWO RODZAJU

Możemy na ich podstawie dochodzić do wniosków, i wnioski te będą słuszne - gdyż są logiczne.
Ot, taki prosty sposób na zrozumienie Sztuki.
Podobnych założeń można czynić więcej i mogą być o wiele bardziej różnorodne - co nie zmienia faktu, że logiczne wyciąganie wniosków jest dobre.
Ja lubię wiedzieć, jak działa to, co robię - i czemu tak jest. To pozwala wyzbyć się ograniczeń, rozwijać się, szukać nowych ścieżek - a także zrozumieć innych.

Wydaje mi się, iż to właśnie podobne motywy wywołują w Chaotach ten sceptycyzm i próbę przeanalizowania przez nich wszystkich możliwości.


Nie mylmy myślenia logicznego z myśleniem racjonalnym.




A straszenie konsekwencjami racjonalnego podejścia do Sztuki?
No bez przesady! xD
Naukowcy badają to, bo ludzkość musi się rozwijać.
Co z tego, że niekiedy "za wszelką cenę"?
Może w końcu przyjdzie dzień, w którym uda się zmierzyć naukowymi metodami Energie, wykorzystywaną w Sztuce?
To będzie wielki dzień. Dla całej ludzkości. ;]

Offline

 

#13 2012-04-30 16:11:03

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Uszanowanie,

A ja ja ja mam pytanie. Ten tego no ten tego, ten tą... Co to jest magia mentalna? *_* Bo ładnie brzmi.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#14 2012-04-30 22:38:18

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Re: Uszanowanie,

Hey, hey, hey.
Tutaj pragnę ukazać wam mój stosunek, a wy nagle podsuwacie mi wzorce, oraz wywiązuje się dobra i poważna dyskusja, na ciekawy temat zasad. To jest świetne! A wracając, to postaram się być (chociaż się do tego nie nadaję) rozjemcą.

Z jednej strony fakt faktem, zasady są i czy tego chcemy, czy nie, to ówczesne społeczeństwo narzuciło je nam, komplikując sprawę niemiłosiernie. Teraz musimy się nastrajać na różne paragrafy, wzorce, musimy przestrzegać w pewnych oczach granic, które zdają się być nieprzestrzegane. Zasady są, od zawsze były (chociaż te podstawowe, wynikające z naszych ludzkich ograniczeń), i wypadałoby czasem je przestrzegać. Z umiarem.
Z drugiej strony ta wielka machina, to nasze anarchistyczne uniwersum posiada swoje reguły gry, których nie pojmiemy. Za żadne skarby nie rozgryziemy wielkiego tygla natury, niektórych spaw nie da się podporządkować, zaklasyfikować, i nawet ten pierwotny dekalog przytoczony przez (towarzysza) Nikodema zdawałby się wysiadać, gdy mowa jest o: Bogu, jako pierwszym poruszycielu, zasadzie i granicy życia (osobiście uważam, że życie to stan umysłu. O czym napiszę później, ku głodu informacyjnego Klakiera). Są czasem rzeczy, które sprytnie omijają wszystkie paragrafy. Sprawy, których nie uporządkujemy.
I jako danie główne, to  mój osobisty rodzaj magii. Magia mentalna, jak to osobiście określiłem, to odłam pierwotnych akcji-reakcji. Magia mentalna to subtelne poruszanie pewnych strun, zawartych w każdym człowieku, celem uzyskania odpowiedniej reakcji, pożądanej przez twórcę. Można w ten sposób nakłonić kogoś, aby zaniechał dyskusji, rozbudzić w kimś fascynację, czy zwyczajnie dać posmak bólu. Oczywiście, nie tego tępego, brutalnego i beznadziejnego. Tego gorszego, przed którym nie ucieknie żadne żywe stworzenie. Tej najgorszej napory na świadomość. Bólowi psychicznemu trudno się przeciwstawić, pozostawia o wiele gorsze ślady, niźli broń, oraz zazwyczaj wywiera na podmiocie blizny, których nawet czas nie zabliźni…
Rany, mam nadzieję, że to nie wygląda, jak wstrętna manipulacja, acz tak nieprzychylni mogą to nazwać. Cóż. Magia mentalna opiera się w całości na istotach żywych, ludziach i zwierzętach. Trzeba mieć dobrze rozwiniętą empatię, trochę znajomości konstrukcji psychiki, oraz samozaparcia, aby podawać dawki odpowiednich emocji. Kuli ognia się z tego nie stworzy, ale silna depresja może sprawić, że wróg może się pomylić tylko raz… Na szczęście ja nie mam za wielu wrogów.

I rzecz ostatnia, aby was, potencjalnych czytelników nie zanudzać moimi marnymi wypocinami. Łokieć mnie nie bolał i Inie boli, począwszy od 2 posta. Zapewne, po prostu mam taki styl pisania.
Okropne…


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#15 2012-05-01 00:49:24

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Uszanowanie,

Zacznę od Łokcia.
Nie dlatego, że to ważne. To po prostu dobry wstęp do posta.
Ważne jest to, że Łokieć nie boli - choć i ból to tylko stan umysłu. ;P


Przedstawię swój punkt widzenia dot. Zasad (w rozumieniu sposobu interpretacji otaczającego świata).

Otóż, Zasady ustalamy sami.
Ustalamy je na podstawie naszego wykreowanego światopoglądu/wierzeń/itp. tak, by nam samym tłumaczyły i zbliżały do rozwiązania zagadek wszechświata; by ułatwiały pewne działania - były katalizatorem dzięki któremu wydajniej funkcjonujemy w naszej rzeczywistości.

Zasady powinny być rzeczą indywidualną.
Zasady Ogólne Narzucone są wielką pomyłką.
Utarte szlaki są "do bani", gdyż jedni będą po nich śmigać jak Korzeniowski, a inni będą się potykać na każdym kroku.

Indywidualne Zasady, mają jedną ważną zaletę.
Każdy ma rację rozumiejąc świat przez pryzmat swoich poglądów.
Te same zjawisko tłumaczone na tysiąc sposobów - każdy logiczny i mieszczący się w rozumieniu tysiąca różnych osób! Coś pięknego.

Pisząc powyższe stwierdziłem, iż warto napisać - że mając tysiąc światopoglądów i tysiąc interpretacji tego samego zjawiska - jesteśmy w stanie wychwycić elementy wspólne, i znów - na tysiąc pierwszy sposób wszystko zinterpretować.
W tej jednej interpretacji zawrzemy tysiąc pozostałych => i będziemy o krok bliżej do poznania Zasad Ogólnych Naturalnych, które nie negują Zasad Indywidualnych.

Faktem - dość ponurym - jest, że wielu nie dostrzega możliwości wykreowania własnych Zasad, które pozwolą mu Rozumieć.
Wolą cisnąć się w Zasadach Ogólnych Narzuconych. ;P


UWAGA! - pisząc tego posta nie miałem na myśli zasad moralnych i etycznych, oraz regulacji prawnych, które są - jakby nie patrzeć - narzucone odgórnie. W tej rozkminie poruszamy się po płaszczyźnie Świat-Sztuka-My.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.managerzuzlowy2011.pun.pl www.42gdh.pun.pl www.la2husaria.pun.pl www.camorra.pun.pl www.radio-narew.pun.pl