Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-08-30 14:08:05

 Samsara

Wtajemniczony

36412958
Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 62
Punktów :   
Znak zodiaku: Skorpion

Tadeusz Miciński

http://www.racjonalista.pl/img/bg/574448001115131764.jpg



Człowiek ten pojawił się na tym globie w listopadzie. „Poeta mag”, „czciciel tajemnic”, największy specjalista od magii, satanizmu nauk ezoterycznych swych czasów – tak nazywano, jednego z najwybitniejszych poetów, dramaturgów i prozaików Młodej Polski. Był jednym ze sztandarowych pisarzy polskiego ekspresjonizmu i prekursorem surrealizmu. Wyrażał idee panslawizmu i antygermanizm. Tworzył w Młodej Polsce takie dzieła, jak mistyczne powieści, poematy pisane prozą i refleksyjne wiersze.

Poniżej parę jego twórczych zapędów wstawiam, ciekawe komu przypadną teksty do gustu.

LUCIFER



Jam ciemny jest wśród wichrów płomień boży,
lecący z jękiem w dal -- jak głuchy dzwon północy --
ja w mrokach gór zapalam czerwień zorzy
iskrą mych bólów, gwiazdą mej bezmocy.

Ja komet król -- a duch się we mnie wichrzy
jak pył pustyni w zwiewną piramidę --
ja piorun burz -- a od grobowca cichszy
mogił swych kryję trupiość i ochydę.

Ja -- otchłań tęcz -- a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach --
jam błysk wulkanów -- a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.

Na harfach morze gra -- kłębi się rajów pożoga --
i słońce -- mój wróg słońce! wzchodzi wielbiąc Boga.

NIEDOKONANY



Jeden z jego najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych tekstów. Niestety treść jest zbyt bogata by wstawiać poemat ten w całości dlatego zarzucę linkiem dla zainteresowanych.

oto link-> http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/opowi … konany.htm <- oto link



Dla odmiany i dla tych co w linki wchodzić nie przepadają wstawiam jeszcze jeden tekst pisany ręką jego. Tym razem o erotycznym zabarwieniu

"Wchodziłem w wąwozy kanionów rzeki Colorado głębokie na tysiąc metrów wyrżnięte schodami gigantycznymi w skale pustyni. Pieniły się wody.
W zatokach wśród wirów kąpałem swój Phallus i tysiące ust całowały mię — usta modre — zielone — złociste — białe — pieniące się.
I podniecony szedłem z fallusem wzniesionym jak niezmierny obelisk lub wieża indyjska — ku jaskiniom gór — i wkładałem to w ten to w inny otwór szukając radości.
I ziemia w skurczu rodnym ściskała lubieżnie mój fallus z roślin prastarych paproci, tysiącletnich skrzypów jak palmy wielkich — i całej puszczy, gdzie błądziły mastodonty z kłami straszliwymi, zagiętymi jak dwa koła śmierci — gigantothery pokryte łuską — gady o potwornych szczękach — i znów bory, bagna, i miliony molusków— wszystko to spalało się w mym Hiobie — i sczerniawszy w konwulsji lubieżnej wciąż głębiej pokrywało się warstwami ziemi rodnej, bujnej, samiczej — pachnącej tysiącem mocnych, zabójczo rozkosznych odorów,
A fallus mój był lubieżny stężały pełen ogni potencjalnych czarnych i tryskał nasieniem tych rzek wściekłych, szumiących w łonie ziemi, rozrywających ją, ostrzykujących jej piekielne chutliwe jaskinie, gdzie stalagmity były podłożem macicznym. Stalagmity te przeglądały się w jeziorach — gdzie błąkały się królewny dusze zamurowane w grobowcach — i wstrząsałem głuchym trzęsieniem rozrodczą bujną ziemię, a magnetyczne dreszcze przebiegały po tęsknych jeziorach nie widzących błysku słońca — i porywałem nagłym potwornym cyklonem wodę wraz z jej ślepymi janczarami i zwijałem się w słup straszny aż po strop jaskini — zamarzły — okropny. To była myśl zimna podczas chutliwych objęć owych z ziemią — mrożąca i piekielna. I jaskinia pokrywała się kryształową powłoką — i wychodziłem z niej—wyjście przywalałem głazem — słysząc szał miłosny królewien."


http://img859.imageshack.us/img859/5696/65000954.gif

"Veritas lux mea. Veritas lux tu. Derevaun seraun. Quod non omnis moriar
Samsara savasana samsara samkhya "

"Ata nizhar, ata yodea, ve chutz mimcha, ish lo shomea"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.czempioni.pun.pl www.humans.pun.pl www.pkbud10.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl www.is03zut.pun.pl