#1 2011-09-05 12:31:28

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Trawy Magiczne na podstawie książki Howarda Michaela

Trawy magiczne odpowiadają poszczególnym planetom. Wiedzieć też należy, że owoce dotyczą Jowisza, kwiaty Wenus, nasiona i kora - Merkurego, korzenie Saturna, drzewa lub twarda łodyga - Marsa, liście - Księżyca.

SATURN Trawy, znajdujące się pod wpływem tej planety są po większej części trujące; rośliny, należące do tej kategorii mają smak gorzki; łodygi, a nieraz i liście mają czarne. Typową rośliną Saturna jest ciemierzyca; sok jej leczy bóle nerek i nóg, a także pęcherza. Korzeń jej odpędza od domu złe duchy.

JOWISZ Rośliny Jowisza odznaczają się aromatycznym zapachem; owoce ich zawierają zwykle olej i są smakowite, np. orzechy, migdały itp. Z drzew należą tu: dąb, topola, drzewo figowe i oliwne. Z roślin Jowisza najważniejszy jest blekot. Korzeń jego zapobiega jątrzeniu się wrzodów. Jeśli nosić go przy sobie, to nie dostanie się wrzodów. Leczy także podagrę. Przyjmowany w płynie z miodem leczy bóle wątroby. Daje on także siłę męską, niespożytą energię i potencję. Kto nosi tę roślinę z sobą, jest lubiany przez kobiety.

MARS Trawy Marsa odznaczają się tym, że są trujące wskutek zbyt obfitego wydzielania ciepła albo też mają kłujące igiełki i przy dotknięciu zaogniają skórę. Rośliny spod tej planety leczą bóle głowy, dyzenterię, hemoroidy i bóle żołądka.

SŁOŃCE Do roślin Słońca należy słonecznik oraz te, które zwracają kwiat ku słońcu wschodzącemu, jak laur, piwonia i inne. Liść słonecznika, zerwany w sierpniu i noszony z liściem laurowym oraz zębem wilka, chroni od obmowy. Kto go schowa na noc pod głowę, zobaczy tych, którzy chcą go okraść. Rdest leczy choroby serca i żołądka; kto dotyka tej trawy, ten posiada zalety, które dają wpływy planety panującej nad jego urodzeniem. Wypity pobudza miłość i ochotę na zbliżenie z kobietą. Kto nosi jego korzeń, nie podlega bólom oczy. Daje dobry oddech i pomaga melancholikom.

WENUS Trawy tej planety odznaczają się zapachem i aromatem: werbena, waleriana (kozłek lekarski), włos Wenus; owoce poświęcone jej są bardzo słodkie, jak gruszki, figi, pomarańcze; róże są szczególnie poświęcone Wenus w czynnościach magicznych porannych. Najważniejszą jest werbena (witułka), trawa święta. Plaster z werbeny leczy skrofuły i wrzody. Dobra jest na hemoroidy. Sok jej z miodem daje dobry oddech. Sprzyja miłości, bo jej sok wytwarza nasienie. Kto ją nosi przy sobie, jest w możności dobrze spółkować. Ukryta w domu, ziemi lub winnicy - przysporzy wiele dochodu. Dzieci, które ją noszą na sobie, będą dobrze wychowane i będą lubiły naukę. Czyści żołądek i odpędza złe duchy.

MERKURY Trawy Merkurego są złożone z wielu kolorów i różnych gatunków. Do najważniejszych należy srebrnik (Potentilia reptans). Plaster z korzenia tej rośliny leczy rany i liszaje; sok jej pity z wodą leczy skrofuły, bóle brzucha i piersi. Trzymany w ustach uśmierza ból zębów.

KSIĘŻYC Do roślin Księżyca należą rośliny wodne: nenufar, lilia biała. Rośliny te są pomocne w bólach nerek i oczu; ułatwiają trawienie.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrestlingsvr.pun.pl www.tibiatower.pun.pl www.wolf-destiny.pun.pl www.cinemacity.pun.pl www.naszagmina.pun.pl