Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2011-12-21 21:01:54

 Shaman-X

Volitare a cornix

12275670
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 103
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Mrok
Rodzaj praktykowanej magii: Runiarstwo,Wampiryzm

Pieśń Odyna

Pieśń Wotana (Odyna)

Wiem, że wisiałem
Na wiatrem odzianym drzewie
Przez dziewięć nocy,
Oszczepem zraniony,
Odinowi ofiarowany
Sam sobie samemu.
Chlebem mnie nie karmiono
ni napojem z rogu,
Wypatrywałem ku dołowi,
Przyjąłem runy- wołając przyjąłem,
Spadłem potem stamtąd.
Pieśń znam, której nie zna małżonka władcy
Ni syn człowieczy,
Pomoc zwie się pierwsza, a pomoże w troskach
I kłótniach
I wszelkich chorobach.
Znam inną, której ludzie potrzebują,
Gdy, chcą jako uzdrowiciele działać.
Gdy zajdzie konieczność
Opętania nieprzyjaciół
Ostrza tępię mym wrogom
Nie chwyci ich ni miecz, ni podstęp
Jeśliby mnie w kajdany zakuto
Śpiewam tak, że iść mogę wolny
Spadają z nóg kajdany
A z rak więzy
Gdy wrogi oszczep
Rzucony leci w walczący tłum
Nie pędzi on tak hardo, bym go nie powstrzymał
Gdy wzrok mój go dosięgnie
Jeśli mnie zrani ktoś
Drzewa korzeniem świeżym
Człowiek co nienawiść wznieci
Szkodę niech większą
od mojej poniesie
Siódmą znam: Gdybym ujrzał płomień wysoki
Nad towarzyszami w sali,
Nie płonie tak szeroko bym go nie ugasił;
Taką pieśń umiem śpiewać.
Ósmą znam pieśń, co wszystkim jest
Pożyteczna:
Gdy zawiść powstanie wśród władcy synów,
Umiem ją wraz uśmierzyć.
Gdy muszę ratować
Mą łódź pędzoną po morzu
Wicher uspokoję na fali
I uśpię całą wodę
Gdy czarownice ujrzę
lecące w powietrzu
Wtedy tak uczynię, ze się zabłąkają
Postaci swej nie odnajdą
I nie odnajdą swej duszy
Gdy mam na bój
Druhów wieść,
Śpiewam w tarczę, a oni siłą naprzód pędzą,
Zdrowi do boju,
I zdrowi z boju,
Żadna ich szkoda nie spotka.
Gdy widzę wisielca
Na drzewie się kołyszącego
Tak układam runy, ze człowiek zstępuje
I ze mną mówi

Gdy młodego chłopca
Pokropię wodą
Nie zginie on, choć w bitwie się znajdzie
Nie padnie pod ostrzem miecza
Umiem ludziom
Wyliczyć rozmaitych bogów,
Wiem wszystko o Asach i Alfach,
Mało kto spośród mądrych, to wie.
Znam pieśń, gdy uczciwej dziewczyny
Miłość chcę mieć, i rozkosz,
Omamię jej zmysły- śnieżne ma ramiona-
I przemienię wszystką jej wolę.
Umiem też pieśń: wiem ze mi nie umknie
Młodziutkie dziewczę.
A jeśliby ktokolwiek z was
Zgładzić mnie próbował
Ogniem bożym czy żarem smoczym
Wtedy tak rozkażę płomieniom
Że przeciw wam się obrócą
I was pochłoną
Bo władzę mam nad ogniem świata
Znam pieśń, której nigdy nie zdradzę
Żadnej dziewczynie- ni innej niewieście-
Tajemnica jest zachowana, gdy tylko jeden wie.

Znalezione na http://www.fantasy.dmkhost.net/legendy/ … 1&strona=1

Ostatnio edytowany przez Shaman-X (2011-12-21 21:20:57)


"W niezapisanych wersach
Odnajdziesz swoje tchnienie
Gdy poznasz ich treść"-Artrosis - Biała karta

Offline

 

#2 2011-12-21 22:23:24

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Pieśń Odyna

Daje coś ta pieśń? Jaką moc? Ochronę?


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#3 2011-12-22 10:53:57

 Shaman-X

Volitare a cornix

12275670
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 103
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Mrok
Rodzaj praktykowanej magii: Runiarstwo,Wampiryzm

Re: Pieśń Odyna

Tego jeszcze nie wiem, ale jest kilka możliwości:

1.Jeżeli napisali ją druidzi(Runiarze) To na pewno działa jako wzmacniacz.
2.Została stworzona jako wzmocnienie dla wojowników podczas ich długich wypraw(Tu już nie jestem pewien czy serio pomaga)
3.Napisał ją naćpany bard z myślą że komuś zabłyśnie, zapewne zabłysną.

Ja jestem przekonany że na pewno jest wzmacniająca.
Tyle że nie umiem śpiewać.

Ostatnio edytowany przez Shaman-X (2011-12-22 11:00:32)


"W niezapisanych wersach
Odnajdziesz swoje tchnienie
Gdy poznasz ich treść"-Artrosis - Biała karta

Offline

 

#4 2011-12-22 19:01:41

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Pieśń Odyna

Jak już to żaden naćpany bard tylko szaman/druid, narkotyków używali (i używają) szamani/druidzi żeby się dostać na odmienny stan świadomości, wówczas mieli kontakt z istotami astralnymi.

Niestety z tymi lekami przeholowali pewni kretyni, używając ich jako zabawy i teraz są nielegalne i niebezpieczne, w tamtych czasach umiano z nich korzystać z rozwagą. Do najlepszych takich specyfików zalicza się Mak, (Mak jest nazywany Panem Życia i Śmierci ponieważ może ratować życie jak i je odebrać - dużych ilościach trujący, trzeba wiedzieć jak go używać) i Salvia Diwinorum (szałwia wieszcza) uzależnia tylko psychicznie i w niektórych Państwach jest ona legalna ponieważ nie ma żadnych zagrożeń życia dla spożywcza oraz mało tego leczy z przeróżnych chorób np. Parkinsona i co jeszcze nie jest potwierdzone naukowo i nie wyszło na światło dziennie - HIV-a czy dam AIDSA nie rozróżniam xD

Ciekawostka! Jeżeli Twoja religia pozwala lub nakazuje na branie narkotyków sąd nic nie może zrobić, trzeba tylko mieć udokumentowane że faktycznie należysz to takiej religii, czyli szamani mogą na lajcie bezkarnie zażywać narkotyki i nie są oni ćpunami bo znają umiar i rzadko korzystają z nich.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-03-08 16:00:52

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Pieśń Odyna

Co do pieśni Odyna to mam jakieś takie podświadome wrażenie, że chodzi o o zapis runiczny potężnych zaklęć ale nie przez przepisanie literek według przekładu alfabetycznego, tylko zapis według wibracji ( energii ) poszczególnych run, coś na kształt bardzo złożonych skryptów runicznych. Olimpio, bard mógł być pijany a nie na haju i wtedy to tylko brednie pijaka, ale brzmi intrygująco i myślę że warto by się nad tym głębiej zastanowić.


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#6 2012-03-09 12:10:38

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Pieśń Odyna

Sama pieść, powinna znaleźć się w innym dziale moim zdaniem. Lecz gdy spojrzymy na to z punktu widzenia Jarwala, można ją tutaj zostawić i rozpocząć jak to określił Jamael "badania".

Ale...
1) Strona z której to pobrałeś, jest stroną autorskich pomysłów internautów, zatem nie wydaje mi się by jakikolwiek zapis runiczny wchodził w rachubę. Skąd mam ta pewność? Bo...
2)... Parę lat temu kiedy Gildia była najwspanialszym miejscem w całym internecie (łza tęsknoty w oku) byłem jej modem. Pełniłem funkcję gwardzisty oceniającego prace i prowadzącego klimat portalu. RANY JAK MI SIĘ MARZY POWRÓT TAM!!!!!

A teraz zobaczymy kto czyta całe wypowiedzi a kto tylko fragmenty

Napisałem wcześniej, że nie można tego interpretować, bo jest to wymysł autorski... Błąd. Faktycznie jest to autentyczna "Pieśń Wotana". Teraz musielibyśmy znaleźć zdjęcia oryginału bądź też przekład w oryginalnym języku.


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#7 2012-03-10 09:57:42

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Pieśń Odyna

"Pewnego dnia moce run odwiedziły las"

Najpierw pojawiła się FEHU, moc ognia, która każdej wiosny budzi nas do życia i przepełnia do ostatniego liścia.
Potem przyszła URUZ, siła ziemi, i silnie nas zakorzeniła w glebie, chroniąc przed burzami życia.
Po niej przyszła DURISAZ, siła olbrzyma, która omal nas nie wykorzeniła, ale dzięki temu poznaliśmy własną ogromną moc i staliśmy się olbrzymami.
ANSUZ nadciągnęła, powiewając połami płaszcza, głaskała nasze gałęzie, uginała je, a niejedną spróchniałą złamała; ANSUZ jest mocą wiatru, ducha, który może nas niejednego nauczyć, o czym nie wiedzieliśmy wcześniej.
Abyśmy nie zgubili się w filozoficznych rozważaniach, odwiedziła nas RAIDO, siła ruchu i rytmu, która przywróciła nam równowagę wewnętrzną i harmonię ze wszystkim: z ziemią, wodą, ogniem wewnętrznym i otaczającym nas powietrzem - ze wszystkim, co było, co jest i co będzie.
Nadeszła KAUNAN i pokazała nam odbicie wewnętrznego ognia poznania, abyśmy mogli się odnaleźć wśród wszystkich stojących razem z nami w lesie. Poznanie, jak ogień, rozpaliło nasze dusze i serca i pozwoliło nam wrócić, wrócić do naszego prawdziwego Ja.
Po niej pojawiła się GEBO i otrzymaliśmy w prezencie wielki dar - dar dawania. "Każdy dar będzie nagrodzony darem", powiedziała nam GEBO na pożegnanie i od tego czasu nasze pożycie układało się przyjaźniej.
Przyszła WUNJO i przyłączyła się do nas, przepełniła nas potężna radość życia, kołysaliśmy się łagodnie na wietrze.
Cicho hucząc, do naszego kręgu przybyła HAGAL, moc szczęścia i niszczenia, moc bogini Hel - nauczyła nas patrzeć w siebie, w najgłębsze warstwy naszego jestestwa, naszego pnia, byśmy mogli poznać przeszłe urazy, wydobyć je z głębin i odrzucić, pamiętając, że nie są niczym innym jak minionymi wydarzeniami.
Wkrótce po niej zjawiła się NAUDIZ, moc niedoli i przemiany, która przełamała w nas skostniałą konstrukcję myśli i wyobrażeń, by umożliwić nam nowy, świeży wgląd we własne Ja.
Nagle świat nasz się zmienił: oto EISAZ, moc "Jam jest", zniknęła równie szybko, jak się pojawiła, ale pozostawiła każdemu z nas dar, który pozwolił nam zrozumieć, że możemy istnieć tylko w jedności z innymi, jak jedno drzewo, jeden las, jedna wspólnota, i że NAUDIZ wróci, kiedy będziemy pewni, kim jesteśmy, i że nic poza nami nie istnieje.
JERAN powitała nas wciągającym wirem zmian; koło czasu obróciło się i postąpiliśmy krok naprzód na drodze życia.
Nadeszła IWAZ, moc cisu, świętego drzewa życia, naszego praprzodka z pradawnych czasoprzestrzeni, która obejmuje świat, a życie - które także jest drzewem - znajduje się w jej bezpiecznym środku. IWAZ nauczyła nas odnajdywać połączenia między górą a dołem i tego, że wszystko, co na górze, to na dole.
Nadejście PERDO zrodziło w nas nowe istoty; zaczął się nowy cykl
i odnaleźliśmy w sobie moc ALGIZ, która pobiera ją, kierując swe gałęzie ku niebu, a korzenie w głąb ziemi.
Przez warstwę chmur przedarła się do nas SOWELO, która nas ogrzewa i towarzyszy nam wszędzie, która promienieje z nas nawet wtedy, gdy nasze niebo zasnute jest gęstymi chmurami.
Przyleciała TEIWAZ, ukierunkowana moc, oszczep Odyna, strzała duchowa naszego przeznaczenia; jej moc wybuchła w nas i omal nas nie wykorzeniła i nie usunęła z drogi do naszego celu.
Przyłączyła się do nas BERKANAN, Wielka Matka Brzóz, zaproponowała oparcie i przypomniała o potrzebie bezpieczeństwa i mocy na naszej drodze życia.
Odkryliśmy w sobie połączenie się dwóch mocy i przepełniło nas nowe uczucie: silne, rozluźniające i regularne - pojawił się olbrzymi koń, EHWAZ, moc wspólnoty; rżąc i hałasując siła końska pojawiła się w naszym lesie; ujęliśmy się na gałęzie, wiedząc, że nadszedł czas, by wspólnie iść przez życie, wspólnie działać i korzystać z życia.
Cichuteńko nadeszła MANNAZ. Zobaczyliśmy ją wyraźnie, gdy znalazła się wśród nas, i wtedy odkryliśmy w sobie przeciwieństwa, poznaliśmy je, zrozumieliśmy i zaakceptowaliśmy. Jasnym się stało dla nas to, co dawno temu powiedział wędrowiec, który chodził po naszym lesie i obejmował wielu z nas: Człowiek pojawił się po koniach i trudno nam zrozumieć, że życie człowieka i konia to jedno.
Owo poznanie wycisnęło nam łzy z oczu, łzy smutku i radości; a oczyszczająca nas woda wypłynęła z duszy i ujawniła się. Wtedy odwiedziła nas LAUKAZ - moc wody, uczucia, oczyszczenia i wiecznej przemiany.
Potem nastała w naszym lesie na długi czas cisza. Był to czas INGWAZ, czas dojrzewania i pokoju, namysłu i poznania. Nasze dusze trawiły to, co nowe, zmieniały się, stały się bogatsze i bardziej promienne.
Ogień niesiony przez DAGAZ pozwolił nam wrócić do życia, a przed nami o zmroku zobaczyliśmy drogę, która znajdowała się wśród ekstremalnych przeciwieństw - między wiecznym dobrem i złem, białym i czarnym; zaczęliśmy rozumieć szare wilki, które czasami kłusowały po naszym lesie, i odtąd prowadziliśmy życie bardzo zrównoważone.
Pokój wewnętrzny doprowadził nas do ODALI - do siebie, do domu naszej duszy - naszej wspólnoty, z którą odtąd kroczyć będziemy przez życie po wsze czasy. Przepełniło nas nieziemskie samopoczucie - od najgłębszych korzeni, poprzez całe drzewo, do wysokich gałęzi.
Tą pieśń miałeś na myśli??

źródło http://runicznyalfabet.blogspot.com/201 … t-run.html





Mam taką sugestie: kto chętny niech bierze na warsztat jedną ze zwrotek " pieśni Odyna " np. Siódmą znam: Gdybym ujrzał płomień wysoki
Nad towarzyszami w sali,
Nie płonie tak szeroko bym go nie ugasił;
Taką pieśń umiem śpiewać......"
I opracuje na zasadzie zapisu runicznego według energii run, tylko piszcie kto za co się bierze, żeby nie powielać
(chociaż może właśnie w kilku popracować nad jedną??).





A ja myślę że można spróbować, tłumaczenie wcale nie musi gubić przekazu merytorycznego, a tu chodzi o to żeby dopasować runy do tego co poszczególne "elementy pieśni" dają, ja się jutro nad tym głęboko zastanowię może coś z tego wyjdzie.

Strasznie dużo muszę się jeszcze nauczyć, odnośnie mitologi skandynawskiej, a opracowań run znalazłem tyle że głowa boli, tak że studiuję i jak skończę to będę próbował coś rozwikłać





Trzy sklejone posty.
(spam pomiędzy wykasowany)

*Niko

Ostatnio edytowany przez Jerwal (2012-03-23 16:24:03)


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbzpbf.pun.pl www.torcida-zaborze.pun.pl www.souledge.pun.pl www.selora.pun.pl www.narutoreverse.pun.pl