Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-05-06 21:35:52

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

ANIOŁY KABALISTYCZNE

ANIOŁY KABALISTYCZNE

ASALIAH 47 -1. 47.2. Panuje w dniach 13/171istopada, możemy go przywoływać pomiędzy 15.20-15.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 7 maja (16°/17° Byka); 21. lipca (28º/29º Raka); 4 października (10º/11º Wagi); 15 grudnia (22°/23° Strzelca}; 23 lutego (4°/5ºRyb). Chór => Cnoty(6). Oczekuje pracy nad podnoszeniem się ku wyższemu poziomowi mentalnemu, tak by można było odebrać jego przekaz. Jeśli sami dla siebie jesteśmy wystarczająco świetliści i jeśli potrafimy być receptywni, będziemy mogli zrozumieć nauki, które nam przekazuje a które dotyczą harmonii Wszechświata i jego funkcjonowania. Jeśli umiemy być prawdziwi w stosunku do samych siebie pozwoli nam zrozumieć prawdę innych bytów, które nas otaczają i pomoże nam
uzyskać umiejętność rozróżniania bez popadania w ocenianie. Z tego tytułu nosi imię Krzewiciela Prawdy: Prowadzi ku Nieprzejawionemu, lecz aby można było z nim iść, trzeba przedtem odnaleźć iskrę tego światła w sobie. Pozwala także, jeśli uciszymy wewnętrzny dialog, pochwycić głos naszego niewidzialnego Przewodnika i otrzymać jego przekazy. Swoich podopiecznych chroni przed niemoralnym zachowaniem i skandalami. Wzmacnia ich intelekt, uszlachetnia dusze, rozjaśnia umysł. Wymiar sprawiedliwości i prawda. Oświeca umysł, rozpędza negatywne myśli i błędne orzeczenia, wzmacnia pamięć i pomaga w realizacji pozytywnych pragnień. Anioł sprawiedliwości, który wskazuje prawdę. Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. Odpowiadającym mu kamieniem jest chryzolit(2). W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Asaliah wraz z Mihaelem (3) jest przypisany do Szóstki Mieczy (6). Psalm - Jak mnogie są Twoje dzieła, Panie! Wszystkieś w mądrości uczynił, pełna jest ziemia bogactw Twoich.





DAMABIAH 65 -1. 65. 2. Włada w dniach 10/14 lutego, możemy go przywoływać między 21.20-21.40, ogólną opieką otacza urodzonych w dniach 26 maja (4º/5º Bliźniąt); 9 sierpnia (16º/17º Lwa); 22 października (28º/29º Wagi); 1 stycznia (10º/11º Koziorożca); 13 marca (22º/23º, Ryb). Chór Aniołów (9). Anioł intuicyjnej Mądrości, inspiracji, nagłej, czystej, natychmiastowej. Przynosi swoje na nie w momencie, w którym najmniej się go spodziewamy. Dlatego właśnie w chwili, gdy się do niego zwracamy możemy prosić go o inspirację, lecz nie oczekujmy natychmiastowej odpowiedzi. Inspiracja przyjdzie, gdy nasza psychika połączona z energią księżycową i naszym  ciałem astralnym będzie w harmonii z naszym Wyższym Ja, połączonym z uraniczną energią i z naszym ciałem anielskim. Jest związany z Wielkimi Devami Oceanów. Wymaga szacunku dla wody i prosi byśmy wysyłali światło ku Oceanom i Duchom Mórz. Pomaga w pracy nad oczyszczaniem naszych uczuć i pozwala nam uspokoić nasze wewnętrzne huragany. Działa ochronnie przeciwko złu i nieczystym zaklęciom, czarom, projekcjom niskiego astralu i jego energii magnetycznej, uspokaja niezgodność w nas i wokół nas. Sprzyja dalekim podróżom, które mogą prowadzić do wielkich odkryć i skarbów, zarówno w sensie duchowym, jak i materialnym. Opiekuje się takie radiestetami, pomagając pod poszukiwań wód i minerałów. Mądrość, ochrona, oczyszczenie. Ochrania od negatywnych sił wszystkich rodzajów (urok, obmawiając, przekleństwa,
czary) i pomaga W przekształceniu. Popiera pozytywne projekty, sukces. Jest on źródłem mądrości, opiekunem lodzi i statków. Odpowiadającym mu kamieniem jest  granat (3). Włada budową okrętów. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Damabiah oraz Manakel są przypisani do Szóstki Pentakli (6). Psalm 90; 13 - Zwróć się ku nam, Panie! długo jeszcze? Ulituj się nad sługami Twoimi.

HAAMIAH 38-138. 2. Panuje w dniach 29 września/ 3 października, przywołujemy go pomiędzy 12.20-12.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 28 kwietnia (7º/8º Byka); 12 lipca (19º/20º Raka);
25 września (1º/2º Wagi); 6 grudnia (13º/14º Strzelca); 14 lutego (25º/26º Wodnika). Chór  Moce (5). Uczy nas widzieć jasno w obszarze naszych uczuć, tak byśmy uniknęli niepotrzebnych wydatków energii z powodu iluzji lub złego panowania nad emocjami. Może skutecznie chronić przed poparzeniami (także słonecznymi), przemocą, piorunami, bronią i złymi mocami. W naturze jest związany z Wielkimi Devami Kwiatów. Ochrania poszukujących prawdy. Opiekuje się religią, miłością i duchowością. Zsyła miłość, spokój, magnetyzm osobisty. Ułatwia znalezienie Mistrza Duchowego, który wprowadzi nas na wyższy poziom Świadomości. Poprzez rozwój duchowości jego podopieczni mogą umiejętnie połączyć Wodę z Ogniem.
Poznają siebie i osiągają zrozumienie duchowej transformacji. Pokój, miłość, sztuka i duchowość. Ochrania
od cierpienia i wstydu, oczyszcza uczucia i emocje, przynosząc porozumienie (zgodę) między pragnieniami i boskimi prawami. Anioł będący nadzieją wszystkich dzieci ziemi. Odpowiadającym mu kamieniem jest
(2). Jego odpowiednikiem jest anioł Serucuth. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Haamiah wespół z  Anielem (1) jest przypisany do  Asa Mieczy (1). Psalm 91: 9 - Gdyż Pan jest twoją ostoją, najwyższego za schronienie obrałeś. W przekonaniu kabalistów ten psalm działa przeciwko burzom, broni palnej, przerażających bestii i piekielnych duchów.



LAUVAH 11- 1. 11.2. Włada w dniach 11/15 maja, wzywamy go pomiędzy 3.20-3.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 31 marca (10º/11° Barana); 14 czerwca (22º/23º Bliźniąt); 28 sierpnia (4º/5º Panny);
9 listopada (16º/17º Skorpiona); 19 stycznia (28º/29º Koziorożca). W Kabale jest pomieszczony w Chórze  Cherubinów jak i Tronów. Pomaga w wewnętrznej przemianie w związku z realizacją celu naszej inkarnacji.
Jest Mistrzem Mądrości, który przybywa uczyć nas nowego sposobu bycia W harmonii z energiami kosmicznymi, których aktualnie doświadcza Ziemia. Tym, którzy mogą go zrozumieć, objawia sekrety kosmicznej astrologii ewolucji. Z jego pomocą i poprzez studiowanie naszego horoskopu urodzeniowego będziemy zdolni do zrozumienia rodzaju pracy, jaki wybraliśmy sobie do wykonania w tym życiu. Wymaga od swoich podopiecznych by rozwinęli swoje poczucie humoru, bowiem tylko ono będzie mogło pomóc im w zrozumieniu tymczasowych charakterów trudności dnia codziennego. Przypomina, że każdy problem trzyma, w zanadrzu ukryty prezent.
Uczy także używania naszych mocy, które posiadamy, w sposób właściwy, w pełni świadomie. Ekspansja (rozszerzanie się) i sukces. Pomaga w głębokim zrozumieniu sytuacji, zsyła umiejętności (kompetencje) w komunikacji i właściwym działaniu, odniesieniu powodzenia w jakimś pozytywnym przedsięwzięciu. Jest uzdrowicielem. Wpływa na uczonych i wielkie osobistości. Anioł wywyższony. Odpowiadającym mu kamieniem jest granat (3). W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Lauviah oraz HahaIah (3) są przypisani do Szóstki Buław. Psalm 18 (17):47 -Pan żyje Pochwalona mech będzie moja opoka! Wywyższony niech będzie Bóg zbawienia mego.

PAHALIAH 20 -1. 20. 2. Panuje w dniach 27 czerwca/1 lipca, możemy go przywoływać pomiędzy 6.20-6.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 9 kwietnia (19º/20º Barana); 23 czerwca (1º/2º Raka); 6 września (13º/14º Panny); 18 listopada (25º/26º Skorpiona); 28 stycznia (7º/8º Wodnika). Chór Trony, moc oraz porządek. Popiera walkę o przywrócenie prawdy i wielkiego porządku. Daje wewnętrzną siłę i opanowanie na wszystkich poziomach. Anioł odkupiciel. Sprawuje pieczę nad teologią i moralnością. Przywoływany by przemienić niechrześcijan na chrześcijan. Nosi mistyczne Imię Boga Szem ha meforasz. Jego odpowiednikiem jest anioł Sothis, który jest aniołem godziny. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz. Wymaga siły, entuzjazmu, lecz także cierpliwości i pokoju wewnętrznego. Pomaga odkryć i zrozumieć Prawa, które zawiadują zarówno ludzkim, jak i zewnętrznym wszechświatem. Uczy szacunku i nawiązywania dobrych, międzyludzkich stosunków. Wprowadza ład i harmonię w życiu, zwłaszcza w zakresie wzajemnego porozumiewania się. Stanowi pomost pomiędzy biegunem zła i dobra. Wspiera w przezwyciężaniu niskich skłonności, odkrywaniu i rozumieniu praw Wszechświata. Uczy akceptacji drugiego człowieka, szacunku wobec siebie i innych, godności. Pomaga w walce z agresywnością, drażliwością, brakiem wiary: złośliwością. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Pahaliah wraz z Leuviahem
jest przypisany do Asa Kielichów (1). Psalm 120:2 - O Panie, ocal duszę moją od ust kłamliwych, od języka zdradzieckiego.

POYEL- 56 -I. 56. 2. Panuje w dniach 27/31 grudnia, przywołujemy go pomiędzy 18.20-18.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 17 maja (25º/26° Byka); 311ipca(7º/8° Lwa); 13 października (19º/20º Wagi); 24 grudnia (1º/2º Koziorożca); 4 marca (13º/14º Ryb). Chór Księstwa (7}. Wymaga, w zakresie naszego życia, byśmy nie pozostawali w złudzeniu tego, co myślimy, że odczuwamy do kogoś, lecz byśmy stanęli przed lustrem naszej
duszy, ujrzeli jasno nasze uczucia, ocenili ile w nich jest psychicznego rzutowania naszych pragnień, które przenosimy na innych. Podczas każdej pełni Księżyca wysyła w stronę Ziemi swoje promieniowanie Miłości tak, by przez okres zmniejszającego się Księżyca, ludzie mogli odczuć i przyswoić te kochające energie.
Z tego powodu podczas medytacji w pełni Księżyca możemy świadomie go przywołać i poprosić, by pomógł nam w pełni zintegrować jego energię tak, byśmy mogli następnie przekazać ją innym. Pomaga w spełnianiu próśb, o ile są one zgodne z ideą dobra. Zarządza sławą, bogactwem i filozofią. Pragnie jednak, aby jego podopieczni pozostawali skromni, mieli umiarkowane potrzeby. Pamiętajmy jednak, iż materialne dobra same w sobie nie są i nie powinny stać się jedynym i wyłącznym celem człowieka. Największe bogactwa to
błogosławieństwo Pana, duchowy rozwój. Wrażliwość, miłość, twórcze kreowanie (stworzenie). Ochrania i ofiarowuje prezenty z obfitością, popierając pełną realizację. Jest Uzdrowicielem i podporą wszechświata.
Opiekuje się filozofią. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit. Włada fortuną,
losem. Także jeden z 72 Aniołów Zodiaku. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Poyel wespół z Mebahiahem  jest przypisany do  Asa Pentakli. Psalm 145: 14 - Pan podtrzymuje wszystkich upadających i prostuje wszystkich zgiętych ku ziemi.

REIYEL- Panuje w dniach 13/17 sierpnia, możemy go przywoływać pomiędzy 9.20-9.40, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 19 kwietnia (28º/29º Barana); 3 lipca
(10º/11º Raka); 16 września (22º/23º Panny); 27 listopada (4º/5º Strzelca); 6 lutego (16º/17º Wodnika), Chór Dominacje, związek z wyższymi poziomami, inspiracją (natchnieniem). Ustawia pomost między świadomością  wyższymi poziomami, podsuwa właściwe działania (rozwiązania) i transmituje Wyższą Wiedzę, Anioł skory do pomocy, Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. Odpowiadającym mu kamieniem jest  Jaspis. Tam, gdzie znajduje się Reiyel - ciemności nie mogą istnieć. Przeciwnik czarnej  magii i pogańskich obrzędów. Możemy przywołać go, by oddalić wszystkie byty których nie odczuwamy jako świetlistych. Swoich podopiecznych chroni i wyzwala od sil zła, które mogą być na nich rzutowane a także od wszelkiej magii czy też zawładnięcia przez byty negatywne. Uwalnia od obciążeń karmicznych, widzialnych i niewidzialnych wrogów, klątw, uroków, poprawia błędne zasady postępowania. Pomaga żyć w zgodzie z wartościami wyższego rzędu. Przyczynia się do pracy nad osobowością. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Reiyel wspólnie z Omaelem  jest przypisany do Szóstki Kielichów (6). Psalm 54:6 - Oto Bóg jest moją pomocą, Pan jest ten, kt6ry mój żywot wspiera.

YELIEL 2 -l. 2. 2. Panuje w dniach 26/30 marca, możemy go wzywać pomiędzy 020-040, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 22 marca (1º/2º Barana); 4 czerwca (13º/14º Bliźniąt); 19 sierpnia (25º/26º Lwa); 31 października (7º/8º Skorpiona); 10 stycznia (19º/20º Koziorożca). Chór Serafinów. Moc i solidność. Przynosi spokój, wierność i twórczą płodność niezbędną, kiedy konsolidują się pragnienia. Jego imię jest zapisane na Drzewie Życia. Prowadzi w kierunku zrównoważenia w sobie pierwiastki ziemi i wody tak, jak on to czyni na innym Poziomie. Harmonijne zaślubiny, do których doprowadza między tymi dwoma pierwiastkami, przynoszą płodność ludziom a także Zwierzętom i roślinom. Poprzez moc Swojego promieniowania daje spokój wewnętrzny w chwilach żalu i pomaga nam ponownie naładować się energiami życia. Wymaga, byśmy akceptowali innych i przyjęli odpowiedzialność, jaka jest nam dana, by służyć Planowi Boskiemu. Pomaga w pracy nad sobą, szczególnie w zakresie panowania nad emocjami poprzez umiejętność widzenia rzeczywistej natury wydarzeń, które wpływają na nas poprzez zaistnienie na planie fizycznym. Daje możliwość osądzania rzeczy według ich wartości, urzeczywistniania Poprzez miłość. Ułatwia budowanie drogi
do najwyższego wymiaru w naszym codziennym życiu, który osiągamy czasem Poprzez modlitwy bądź medytacje, jak też w każdym z momentów, w któiych czujemy się Jednością z Boskim Źródłem. Przyczynia się do przezwyciężenia tych, którzy niesprawiedliwie atakują. Sprawuje władzę nad przeznaczeniem królów i wysokich urzędników dworskich. Zapewnia także zwycięstwo tym, którzy zostali niesprawiedliwie lub Podstępnie zaatakowani. Dodatkowo wzbudza pasję, namiętność płciową kobiet i mężczyzn oraz zabezpiecza małżeńską wierność. Jest aniołem pomocnikiem. nadającym mu kamieniem jest ametyst (3). W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy wespół z  Vehuiahem jest przypisany do  Asa Buław.
Psalm 22:20-  o Panie, nie stój z daleka; Pomocy moja, spiesz mi na ratunek!

HAHAIAH 12 -1. 12. 2. Panuje w dniach 16/20 maja, wzywamy go pomiędzy 3.40-4.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 1 kwietnia (11º/12º Barana); 15 czerwca (23º/24º Bliźniąt); 29 sierpnia (5º/6ºPanny); 10 listopada (17º/18º Skorpiona); 20 stycznia (29º/30º Koziorożca). Chór Cherubinów. Jest z jednym z Wojowników Światła. Wysyła swoją energię z szybkością błyskawicy. Opiekuje się istotami, które muszą stawić czoła wrogości. Można go przywołać, gdy wokół nas czujemy siły  ciemności - oświetli je swoim żywym światłem i pozwoli nam ujawnić w tym momencie naszą prawdziwą osobowość. Daje schronienie, ostateczną ochronę przed przeciwnościami losu. Swoją władzę roztacza nad umysłem, marzeniami oraz odsłania ukryte tajemnice. Wskazuje drogi rozwiązania problemów, rozwiewa wątpliwości. Pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji, poznaniu prawdy - jaką by nie była. Przynosi w darze opiekę Boskiej Opatrzności i Miłość. Pozwala wejrzeć w głąb siebie, poznać własną osobowość, przyszłość. Połączony z ciałem snu pomaga w interpretacji snów. Umiejętnie łączy powodzenie i miłość. Ma wpływ na myśli, koncepcje, opinie oraz odsłania śmiertelnikom
ukryte tajemnice. Ochrona i inspiracja (natchnienie). Daje inspirację i parcie do pozytywnych sytuacji. Pomaga w przezwyciężaniu kłopotów, jest połączony z opatrznościową miłością. Odpowiadającym mu kamieniem jest różowy kwarc. W Tarocie medytacyjnym mandala Duszy Hahiah i Lauviah są przypisani do Szóstki Buław. Psalm 18(17): 47- Pan żyje! Pochwalona niech będzie moja opoka! Wywyższony niech będzie Bóg zbawienia mego.


MANAKEL 66 -1. -66. 2. Panuje w dniach 15/19 lutego, możemy go przywoływać pomiędzy 21.40-22.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 27 maja (5º/6º Bliźniąt); 10 sierpnia (17º/18º Lwa);
23 października (29º/30º Wagi); 2 stycznia (11º/12º Koziorożca); 14 marca (23º/24º Ryb). Chór  Aniołów. Jest Aniołem Dobra i Zła (2). Wymaga panowania nad naszymi energiami  Wody (2), emocjonalnym morzem, poprzez pracę nad zharmonizowaniem naszego Drzewa Życia. Pomaga zrównoważyć Wodę i Ziemię(l) w strukturze energetycznej Jestestwa. Gdy mamy zbyt dużo wody, gdy emocjonalność zagraża zalaniem nas, gdyż nasza
Ziemia wewnętrzna nie jest wystarczająco stabilna - należy go przywołać. Rozumie nasze słabości i pragnie, byśmy posiadali najlepsze cechy ciała i duszy. Sprzyja uwolnieniu, rozpuszczeniu, przepracowaniu Karmy poprzez łaskę i zrozumienie. Ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Wymaga panowania nad stanami złości i pamiętliwością, by można było pracować w stanie boskiego spokoju, uwalniając nas od poczucia winy. Prosi byśmy umieli sobie wybaczyć i wybaczać innym. Pomaga zrozumieć i załatwić nasze problemy materialne tak, byśmy w medytacji mogli zatrzymać wewnętrzny dialog i usłyszeć głos Niewidzialnego Przewodnika. Wprowadza trwałość w podejmowanych działaniach. Stabilność, równowaga. Pomaga założyć prawidłowy, harmonijny związek i zachować równowagę w relacjach oraz otrzymać sympatię i zaufanie innych. Jest Uzdrowicielem. Wszystko wspiera i utrzymuje w dobrym stanie. Sprawuje też pieczę nad zwierzętami domowymi. Odpowiadającym mu kamieniem jest  hematyt (3). Anioł wodnych zwierząt. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Manakel oraz (2) są przypisani do Szóstki Pentakli (6). Psalm 38:22 - Nie opuszczaj mnie, Panie,
mój, nie odstępuj ode mnie.

MIHAEL -48 –1 48. 2. Panuje w dniach 18/22 listopada, przywołujemy go między 15.40-16.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 8 maja (17º/18º Byka); 22 i 23 lipca (29º/30º Raka); 5 października (11º/12º Wagi); 16 grudnia (23º/24º Strzelca); 241utego (5º/6º Ryb). Ostatni Anioł chóru Cnót, który to chór pracuje nad głębokim Ja, tzn. nad tym, kim rzeczywiście jesteśmy, poza pozorami. Pomaga zrealizować równowagę między Yin i Yang  tak, by zaistniał w nas praandrogen. Przynosi swoją pomoc w rozwijaniu intuicji. Wymaga wierności uczuciowej i przyjacielskiej. Powoduje, że nasza boska część zaczyna wibrować poprzez dynamizację zasady Miłości totalnej, Miłości, która pochodzi od Nie wcielonego. Pracuje na drodze materializacji energii Chrystusowej na naszym planie wcieleniowym. Jeśli angażujemy się na tej Drodze, oświetli naszą świadomość i da jasną intuicję. Będzie także chronił nasze dzieła fizyczne i duchowe. W życiu codziennym prosi o promieniowanie ku innym Światłem Ja Jestem, które jest w nas, lecz poprzez adaptowanie się jednych do drugich, odczuwając nawzajem swe potrzeby. Przychodzi, by przypomnieć, że kiedy pogrążeni jesteśmy w ciemnościach nocy skierowana w naszą stronę pochodnia jedynie nas oślepia i nie pomaga wcale posuwać się do przodu. W ten sposób czyjeś światło nie ma żadnej przydatności, jeśli nieumiejętnie jest skierowane, a przede wszystkim, jeśli nie umie się przystosować jego intensywności do rodzaju nocy, pośród której się znajduje ten, którego chcemy oświetlić. Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. Miłość w związku, płodność. Sprzyja harmonijnym relacjom w związku z inną płcią. Sprawuje pieczę nad wiernością małżeńską i płodnością, urodzajnością. Daje umiejętność cieszenia się duchowymi i cielesnymi przyjemnościami. Odpowiadającym mu
kamieniem jest  topaz (2}. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Mihael wraz z
Asaliehem jest przypisany do Szóstki Mieczy (6). Psalm 98:2 -Oznajmił Pan zwycięstwo. Wyjawił swoją sprawiedliwość w oczach narodów.

NIELCHAEL- 21-1. :0: 21.2. Panuje w dniach 2 czerwca/6 lipca, możemy go
przywoływać pomiędzy 6.40-7.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 10 i 11 kwietnia (20º/21º Barana; 24 czerwca (2º/3º Raka; 7 września (14º/15º Panny); 19 listopada (26º/27º Skorpiona); 29 stycznia (8º/9º Wodnika). Chór Trony. Chroni przed siłami zła i pomaga uwolnić się od lęków. Oświetla to, co nie jest dostatecznie jasne w naszym mentalu. Działa na stres. Przywołany go w okresie kłopotów materialnych, przedstawi rozwiązanie, które pozwoli wyjść zwycięsko z walk życiowych. Wymaga byśmy byli w stanie wewnętrznego skupienia i pracowali nad własnym ego, w celu rozwinięcia w sobie Wojownika Światła tak, by
móc walczyć z negatywnymi formami i projekcjami astralnymi. Należy zwrócić uwagę na formę fizyczną i regularnie praktykować sport mogący przynieść cielesną równowagę niezbędną na planie fizycznym. Swoich podopiecznych obdarza artystycznymi zdolnościami w każdej dziedzinie sztuki, pomaga w kształtowaniu i realizowaniu idei twórczych. Jeden z 72 Aniołów  noszących Imię  Szem ha meforasz: Zdaniem niektórych kabalistów wydaje Się być Upadłym Aniołem, który w piekle uczy astronomii, matematyki i geografii. Jego odpowiednikiem jest duch znany jako Sith, Lojalność i wymiar sprawiedliwości. Rozwija etniczną świadomość, która pozwala zharmonizować się do kosmicznych praw porządku i przenieść je do ziemskiego życia, pomaga w neutralizowaniu energetycznych negatywnych przeszkód spowodowanych przez okultystyczne praktyki. odpowiadającym mu kamieniem jest hiacynt. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Nelchael wraz Yeiayelem  jest przypisany do Dwójki Kielichów. Psalm 31(30): 15-16 - Ale ja Tobie ufam, Panie. Rzekłem: Ty jesteś Bóg mój ". W Twoim ręku losy moje.

NEMAMIAH 57 -1. - 57. Panuje w dniach 1/5 stycznia, przywołujemy go pomiędzy 18.40-19.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 18 maja {26º/27º Byka); 1 sierpnia (8º/9º Lwa); 14 października (20º/21º Wagi); 25 grudnia (2º/3º Koziorożca); 5 marca (14º/15º Ryb), Chór Archaniołów. Prosi byśmy wyzwolili się ze sztywnych przekonań w celu znalezienia własnego źródła inspiracji. Przynosi powodzenie we wszystkich sprawach i w każdej dziedzinie.
Oswobadza niesłusznie skazanych, wspiera w sprawach finansowych. Przeciwny chaotycznym i nieprzemyślanym decyzjom, agresywnym działaniom. Obdarza umiejętnością dyplomacji, mądrego doboru taktyki. Wymaga byśmy nie ufali ślepcom, którzy twierdzą, że posiadają jedyną prawdziwą tajną wiedzę. Pozwala ominąć fanatyzm w każdej postaci. Pomaga w pracy nad umiejętnością rozróżniania. Pomyślność, jasność, inteligencja. Uwalnia od intelektualnego więzienia, rutynowego spojrzenia, daje dobre samopoczucie i popiera wielkie przedsięwzięcia. Ta święta istota jest aniołem stróżem, opiekunem walczących o sprawiedliwe procesy. Szczególnie chroni ludzi, którzy bronią prawa nie mogących obronić się sami, takich jak zwierzęta i dzieci. Kiedy dzieje się niesprawiedliwość wobec , kogoś, także wobec nas samych możemy modlić się do niego by naprawił zło, krzywdę. Odpowiadającym mu kamieniem jest sardonit. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Nemamiah oraz = Yeyalel (4) są przypisani do  Dwójki Pentakli (2). Psalm 115: 11  -O bogobojni, ufajcie Panu! On jest ich pomocą i tarczą.

OMAEL 30 -1. 30.2. Panuje w dniach 18/22 sierpnia, możemy go przywoływać pomiędzy 9.40-10.00, szczególną opieka otacza urodzonych w dniach 20 kwietnia (29º/30º Barana); 41ipca (11º/12º Raka); 17 września (23º/24º Panny); 281istopada (5º/6º Strzelca); 7 lutego (17º/18º Wodnika). Chór Dominacje. Wymaga umiejętności harmonijnego gospodarowania życiem uczuciowym. Na planie naszego rozwoju duchowego prosi, byśmy dawali zawsze coraz więcej miłości wszystkim, z którymi jesteśmy związani: Przypomina odwieczne prawo: jeśli chcesz otrzymać - dawaj. Czy dajemy z czystej szczodrości czy też dajemy, bo chcemy dostać. W każdym przypadku należy dawać: swój czas, swoją energię, swoją miłość najmniejszym, którzy tego potrzebują. Ułatwia zrozumienie faktu, iż świadomość młodego człowieka jest kształtowana nie tylko przez rodzinę, ale także przez środowisko. Daje nam zrozumienie sekretów, objawia uczucia otoczenia. Otacza opieką kobiety w ciąży. Przyczynia się do płodności wszystkich stworzeń. Pomnaża pieniądze, gatunki, unieśmiertelnia rasę, korzenie i wpływy chemików, aptekarzy. Płodność i pełnia. Daje szczęście, materialną i duchową obfitość. Faworyzuje urodzajność przy zdrowych zmysłach. Jest uzdrowicielem. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Omael wspólnie z Reiyelem jest przypisany do Siódemki Kielichów . Psalm 71:5 -Bo Ty jesteś oczekiwaniem nadzieją moją od młodości.

REHALEL 39 -1. 39.2. Włada w dniach 4/8 października, możemy go przywoływać pomiędzy 12.40-13.00, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 29 kwietnia (8º/9° Byka); 13 lipca (20º/21º Raka); 26 września (2º/3º Wagi); 7 grudnia (14º/15º Strzelca); 15 lutego (26º/27º Wodnika). Chór Mocy (5). Przynosi moc konkretyzacji naszych pomysłów poprzez działanie w chwili, gdy angażujemy się w Drogę Wojownika Światła. Prosi o szukanie głębokiej motywacji naszych czynów, które powinny objawiać się na planie materialnym oraz energii istniejących na planach subtelnych a nie będących wyciekiem naszego Ja Boskiego poprzez aktywność, która nie daje nam czasu na wątpliwości.Przyczynia się do rozwinięcia zmysłu rozróżniania. Pomaga rozwinąć dyscyplinę i zmysł komunikacji. Ułatwia uzdrowienie z chorób. Faworyzuje porozumienie rodzinne. Rozwija szczerość i moc mediacji. Chroni przed pomówieniem. Panuje nad zdrowiem i długowiecznością, wpaja (wzbudza) szacunek dla rodziców. Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. Jego odpowiednikiem jest anioł Ptechout. Uzdrawia ciało i duszę. Rozwija rozróżnienie potrzebne, by odróżniać dobre od złego. Uwalnia od kłopotu, zmieniając negatywne energie w pozytywne. Odpowiadającym mu kamieniem jest jadeit. W
Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Rehael razem z Yeiazelem (4) jest przypisany do Dwójki Mieczy (2). Psalm 30: 11 - Wysłuchaj, Panie, i zmiłuj się nade mną.. Panie bądź mi pomocą.

SITAEL - 3 -1. -3. 2. Panuje w dniach 31 marca/4 kwietnia, możemy do przywoływać pomiędzy 0.40-1.00, szczególną opieką otacza urodzonych 23 marca (2º/3º Barana);5 czerwca (14º/15º Bliźniąt); 20 sierpnia (26º/27° Lwa); listopada (8º/9º Skorpiona); 11 stycznia (20º/21º Koziorożca). Chór Serafinów. Jest Aniołem pobierającym energie duchowe z najwyższych poziomów, by przekazać je planom o niższych wibracjach w postaci fal wzmagających odpowiedzialność i popychających ku rozwojowi. Jako Anioł Mądrości przekazuje nam najwyższe nauki - takie, które można ogarnąć jedynie za pośrednictwem naszego Wyższego Umysłu i poprzez Drogę Serca. Wymaga, abyśmy byli odpowiedzialni za nasze czyny i słowa, żyli w harmonii z otoczeniem i zgodnie z prawem, broniąc prawdy i dotrzymując danego słowa. Wzywany, by pokonać przeciwności losu, nieszczęścia, zły los. Rządzi szlachetnością i jest jednym z 72 Aniołów, którzy noszą Imię Boga Szem ha meforasz. Ekspansja (rozszerzenie się) w rzeczywistym. Przynosi idealizm i praktyczny sens (poczucie). Pomaga w wychodzeniu z trudności. Odpowiadającym mu kamieniem jest Jaspis. (2). W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Sitael oraz Elemiah są przypisani do Dwójki Buław (2). Psalm 91:2- Mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo, mój Boże, któremu ufam».

AYAEL 67 -1. 67. 2. Panuje w okresie 20/24 lutego, przywołujemy go między 22.00-22.20; szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 28 maja (6º/7º Bliźniąt); 11 sierpnia (18º/19º Lwa); 24 października (0º/1º Skorpiona); 3 stycznia (12º/13º Koziorożca); 15 marca (24º/25º Ryb). Chór Aniołów. Przekazuje wartości wiary, radości i mądrości. Pomaga je przebudzać a także zrozumieć i przyswoić prawa, które zawiadują naszym światem, Prosi o pracę nad naszą wolą w celu jej wzmocnienia i ominięcia pułapek władzy i iluzji. Jeśli go przywołamy, będzie nas chronił przed anty wtajemniczonym  pomoże stawić czoła wrogości. Jeśli przyswoimy sobie te wartości - będzie naszym przewodnikiem ku Mądrości. W pracy dla  Ziemi pomaga nam z wielką mocą we wszystkich rytuałach związanych z Księżycem, by zmaterializować na Ziemi energie promienia Woli i Władzy w połączeniu z Mistrzem Morya. Rządzi wszelkimi zmianami, zawiaduje długowiecznością żywych istot oraz trwałością martwych rzeczy. Jest znany jako przewodnik ezoterycznej wiedzy. Odsłania tajemnice minionych wcieleń, aczkolwiek wymaga przy tym naszej zgody oraz gotowości umysłu, bowiem niektóre życiorysy bywają niespodziewane i bardzo szokujące. Zdolność do transformacji, spokój, optymizm, Daje spokój, zaufanie i radość życia nawet w trudnościach, Sprzyja umiejętności dostosowywania się i zmianom, Jest Uzdrowicielem. Włada okultystycznymi naukami, długowiecznością, etc, Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. Jego odpowiednikiem jest anioł Abiou, Kiedy jest przywoływany, inwokujący musi recytować 4 werset Psalmu 37. Anioł rozkoszy i władca Dnia Pańskiego, czyli niedzieli. Odpowiadającym mu kamieniem jest lapis lazuli (2). W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Ayael wespół z Habuhiahem (5) jest przypisany do  Siódemki Pentakli (6). Psalm 37:4  - I znajdziesz rozkosz w Panu, a spełni życzenia twego serca.

ELEMIAH - Panuje w dniach 5/9 kwietnia, możemy go przywoływać pomiędzy 1.00-1.20, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 24 marca (3º/4° Barana); 6 czerwca (15º/16º.Bliźniąt); 21 sierpnia (27º/28º Lwa); 2 listopada (9º/10º Skorpiona); 12 stycznia (21º/22º Koziorożca). Chór Serafinów. Jest Wojownikiem Światła. Wymaga zrównoważenia siły ognia i wody, woli i intuicji. Z jego pomocą pracujemy nad snem, podążając wytyczoną przez niego drogą. Wspomaga nas w pracy nad naszą wrażliwością i intuicją celem zrozumienia jego słów, dzięki czemu możemy zaangażować się we właściwe, prawe i sprawiedliwe działanie. Poprzez swoją podwójną ognistą naturę, przychodzi wykrzesać w nas Iskrę Bożą, byśmy zaangażowali się w sposób konkretny na Ścieżce Wstępowania (powrotu do góry). Duchowy rozwój czyni człowieka zdolnym do wyrzeczeń. Dusza jest Świątynią Boga o ile jest oczyszczona z wszelkich nieprawidłowości, fałszu, brudu. Wymaga byśmy rozbudzili w sobie Ogień Woli, który pozwoli codziennie pracować nad tymi aspektami osobowości, które powinny być przetransformowane. Przemiana, zmiana i odnowienie rytmów. Pomaga w unikaniu ekscesów, niedbalstwa i braku uwagi (skupienia). Jest aniołem schronienia, podróży i wypraw morskich. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit. Jeden z 8 Serafinów Drzewa Życia w Sefer Yecirah, także noszący mistyczne Imię Boga Szem ha meforasz. Odpowiadającym mu Aniołem jest Senacher. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Elemiah oraz Sitael są przypisani do Dwójki Buław . Psalm 6:5-  Zwróć się, o Panie, ocal moją duszę, wybaw mnie przez Twoje miłosierdzie...

LEKABEL- Panuje w okresie 23/28 sierpnia, przywołujemy go pomiędzy 10.00-10.20, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 21 kwietnia (0°/1 ° Byka); 5 lipca (12º/13º Raka); 18 września (24º/25º Panny); 29 listopada (6º/7° Strzelca); 81utego (18º/19º Wodnika). Chór Dominacji . Uczy ważności pracy na drodze duchowej i w życiu codziennym. Przewodnik pełen Mądrości, który przypomina, że jedynie codzienna praca nad samym sobą może spowodować nasz rozwój znacznie bardziej niż wszystko, co możemy przeczytać lub zrozumieć intelektualnie. Jeśli przywołamy go, pomoże na tej drodze i pozwoli zrozumieć, że w duchowej pracy im więcej dajemy tym więcej otrzymujemy. Jeśli umiemy być w stanie dawania i ograniczyć się do
codziennej pracy nad samym sobą, pomoże w każdej prośbie dotyczącej jakiejkolwiek pracy na planie materialnym. Z drugiej strony przynosi swoją pomoc tym, którzy przyszli, by nauczać, przekazać wiedzę j umiejętności. Jeśli to jest właśnie nasz wybór reinkarnacyjny, możemy go przywołać, by pomógł nam znaleźć najlepszy sposób przekazania tego, co zostało nam dane, innym osobom. Przynosi moc i silę Słowa nauczycielom, którzy są tego godni. Zwalcza kłamstwo i podstępy. Jest patronem spraw zawodowych każdej profesji. Opiekuje
się r0ślinnością i rolnictwem, sprzyja w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Talent i powodzenie. Sprzyja zrozumieniu uniwersalnych praw i zdolności do działania zgodnie z nimi. Daje zdolność i umiejętność realizowania celów. Jest to anioł, który daje natchnienie. Sprawuje pieczę nad uprawą ziemi i urodzajami, kontroluje roślinność (wegetację roślin) i rolnictwo. Odpowiadającym mu kamieniem jest akwamaryn. Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz.  W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Lekabel oraz Vasariah  są przypisani do Siódemki Kielichów. Psalm 71:16 - Pójdę powiadając wszechmoc Boga, Pana, pomny będę jedynie na Twoją sprawiedliwość.

VEHUEL- Włada w dniach 23/27 listopada, przywołujemy go między 16.00-16.20, szcieg61ną opieką otacza urodzonych w dniach 9 maja (18º/19º Byka); 23 i 241ipca (0º/1º Lwa); 6 października (12º/13º Wagi); 17 grudnia (24º/25º Strzelca); 25 lutego (6º/7º Ryb. Chór Księstwa. Wznosi naszą wiarę i podtrzymuje w momentach zwątpienia. Do demoralizacji prowadzi nadmierna zmysłowość czy też namiętność; z drugiej strony daleko posunięty rygor, bojaźń, surowość sprzyjają powstaniu patologii. Dlatego też pragnie, aby nasze życie pozostawało w harmonii, było zgodne z zasadami etyki i moralności. Prosi, byśmy pozostawali w stanie szczodrości serca, byśmy wyrażali miłość Ery Wodnika, to znaczy miłość - dawanie, miłość uniwersalną, miłość, która się nie zawęża, kt6ra nie zna żadnych ograniczeń. W momencie, gdy zalety naszego serca nie wystarczają, pozwala przezwyciężyć małe problemy osobowościowej
z drugą osobą, połączyć się z Wyższym Źródłem Miłości. Wówczas inaczej odczujemy; odbierzemy daną sytuację i będziemy mieli trochę więcej miłości dla tej osoby. To dzięki niemu będziemy mogli odczuć, że to właśnie Ja Jestem, żyjące w nas, może kocha Ja Jestem żyjące w drugim człowieku. Percepcja (postrzeganie, wnikliwość) i wspaniałomyślność. Rozwija czuciowe postrzeganie i wspaniałomyślność. Popiera najwyższe cele; Wielki i szlachetny Anioł. Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz; Odpowiadającym mu kamieniem jest hiacynt. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy- Vehuel oraz Daniel są przypisani do  Siódemki Mieczy Psalm 145:3- Wielki jest Pan i sławiony wielce, a wielkość Jego niezgłębiona.

YEIAYEL- Włada w okresie 7/11 lipca; możemy go przywoływać pomiędzy 7.00- 7.20, szczególną opieką obdarza urodzonych w dniach 11 i 12 kwietnia (21º/22ºBarana); 25 czerwca (3º/4º Raka); 8 września (15º/16º Panny); 20 listopada (27º/28º Skorpiona); 30 stycznia(9º/10º Wodnika). Chór . Pragnie byśmy umieli znaleźć właściwą drogę w naszym życiu uczuciowym. Umiejętnie stosując rozróżnianie. Pomaga zrozumieć i wyzwolić się z Karmy, zarówno uczuciowej, jak i związków. Sprawuje władzę nad podróżami morskimi, chroni przed utonięcie rozbiciem statku. Wymaga pracy nad własną, wewnętrzną androgenicznoscią, zrównoważenia i przyswojenia sobie Yin-Yang (2). Będąc połączony z Boską Matką prosi,
by stali się opiekunami Matki-Ziemi i robili wszystko, by harmonia panowała na Ziemi. Jako Anioł Przebaczenia przychodzi przypomnieć, że Miło może unicestwić
Karmę. Możemy więc, gdy mamy trudności z prawdziwym przebaczaniem, przywołać go: tchnie w nas ten mały  suplement miłości, którego nam brakuje; byśmy mogli to zrobić sami. Artystyczna wrażliwość i dobroć. Daje poczucie proporcji w jakiejś dziedzinie, sprzyja sztuce i dobroci, rozwija percepcję postrzeganie, wnikliwość dobrego i zła w społecznych relacjach {związek). Prawo Boga. Jest Aniołem przyszłości. Odpowiadającym mu kamieniem jest czarny onyks. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Yeiayel wraz z Nelahelem jest przypisany do  Dwójki Kielichów (2}. Psalm 121:5- Pan ciebie strzeże, Pan tobie osłoną po twojej prawicy.

YEIAZEL - Panuje w dniach 9/13 października, przywołujemy go pomiędzy 13.00-13.20, szczególną opieką otacza urodzonych W dniach 30 kwietnia (9°/10° Byka); 141ipca (21º/22º Raka); 27 września {3º/4º Wagi); 8 grudnia (15º/16º Strzelca); 16 lutego (27º/28° Wodnika). Chór Moce. Wymaga panowania nad emotywnością poprzez naszą własną wolę. Przestaniemy wówczas być więźniami naszych stanów emocjonalnych. Wspiera w zewnętrznej walce przeciwko ciemnym energiom. Wcześniej jednak musimy pokonać je w naszym wnętrzu. Przynosi siłę konkretyzowania naszych działań, naszej woli w momencie, gdy angażujemy się na Drodze Wojownika Światła. Uczy pracować nad naszą energią Życiową, nad naszym Chi, uruchamiając je poprzez właściwą i regularną działalność. Kształci również cnoty uruchamiania energii. Przynosi swoje nauczanie wszystkim praktykującym wewnętrzne style walk orientalnych, takich jak Tai Chi Chuan lub Qi Kong. Jest wyzwolicielem, daje wolność więźniom, uwalnia od tyranii, opresji, wszelkich wrogów. Opiekuje się drukiem, książkami. Uwalnia od energetycznych blokad., od negatywnych uciskających emocji i od czegoś, co zapobiega realizacji. Anioł, który się raduje. Odpowiadającym mu kamieniem jest nefryt (4). Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha meforasz. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Yeiazel razem z Rehaelem  jest przypisany do Dwójki Mieczy Psalm 88: 15 -Czemu, Panie, odtrącasz mnie, ukrywasz swoje oblicze przede mną.

YEYALEL - Panuje w okresie 6/10 stycznia, możemy go przywoływać pomiędzy 19.00-19.20, szczególną opieką otacza urodzonych w dniach 19 maja (27º/28º Byka); 2 sierpnia (9º/10º Lwa); 15 października (21º/22º Wagi); 26 grudnia (3º/4º Koziorożca); 6 marca (15º/16º Ryb). Chór Archaniołów. Wymaga, by nasza refleksja była głęboka, byśmy dali sobie czas, by można było poruszyć wszystkie aspekty zagadnień, które studiujemy. Przynosi swoją pomoc we wszystkich doświadczeniach życia, by ułatwić nam zrozumienie rzeczywistej natury lekcji, które się
w nich zawierają. Uczy, że mądrość pochodzi z tego, co umieliśmy zrozumieć z doświadczeń, będących naszym udziałem a nie z książek, w których nic nie znajdziemy, poza tym, co zrozumieli inni z własnych doświadczeń. Ułatwia rozumienie obciążeń karmicznych, dotykających nas w obecnym wcieleniu, i daje możliwość ich rozpuszczenia. Przynosi swoje wsparcie w obliczu trudności, jakie możemy napotkać na naszej drodze. Pomaga porozumiewać się z innymi w celu lepszego zrozumienia ich potrzeb (także i tych nie sformułowanych) i przyniesienia im skutecznej pomocy. W obszarze przyswajania wiedzy sprzyja zrozumieniu, iż jedynie czas może pozwolić nam zintegrować w sobie różne nauki, które otrzymaliśmy, otrzymamy bądź aktualnie otrzymujemy. Rozwija w nas dar cierpliwości, tak trudny do przyswojenia dla młodych aspirantów na Drodze, którzy myślą, że mogą przeskakiwać etapy. Precyzja, cierpliwość daje wewnętrzną jasność i ostrą inteligencję, pomaga laboratoryjnemu badaniu i fachowi, który wymaga precyzji. Jest Uzdrowicielem. Wysłuchuje pokoleń. Odpowiadającym mu kamieniem jest  agat (4). Jeden z 72 Aniołów noszących Imię Boga Szem ha Morfasz.  W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Yeyalel oraz Nemamiah są przypisani do Dwójki Pentakli.  Psalm 6:4 - I dusza moja zatrwożona jest wielce. Długo tak będzie o Panie?

YEZALIEL- Panuje W dniach 21/25 maja, możemy go przywoływać pomiędzy 4.00-4.20, szczególną opieką otacza urodzonych  w dniach 2 kwietnia (12º/13º Barana); 16 czerwca (24º/25º Bliźniąt); 30 sierpnia (6º/7º Panny); 111istopada (18º/19º Skorpiona); 21 stycznia (0º/lº Wodnika). Chór Cherubinów. Wymaga, byśmy zaakceptowali cel naszej inkarnacji, umiejąc przystosować się do środowiska i otoczenia, w którym przyszło nam żyć. Pomaga zwalczać blokady i zahamowania psychologiczne. Może oświetlić każdą sytuację naszego życia i ujawnić zawarte w niej pułapki. Sprzyja kreatorom, nowatorom i wszystkim, którzy muszą promieniować energią Nowej Ery.
Wspiera w dążeniach do zdobywania wiedzy, pomaga w uczeniu się, obdarza znakomitą pamięcią. Uczy, iż  miłość oraz dobro są opokami.. na których buduje się trwałe fundamenty rodzinne. Ich brak powoduje rozpad budowli, która jest wówczas jak przysłowiowy zamek z piasku. Wymaga połączenia w codziennej pracy z energiami słonecznymi, które pozwolą naładować się ponownie, szybko i trwale. Daje umiejętność przekonywania. Ostrzega jednak przed wykorzystywaniem tego talentu w złych i niegodziwych celach. Pomaga zwalczać psychiczne zahamowania, wzmacnia witalność. Solidarność i zjednoczenie. Pomaga w pokonywaniu uczucia samotności, rozwijając percepcję (postrzeganie, wnikliwość) jedności z Całością i braterstwem. W związku znajduje harmonię, porządek i pokój. Anioł najbardziej chwalebny, Odpowiadającym mu kamieniem jest akwamaryn. Jeden z Aniołów Zodiaku. W Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy Yezalel razem z Mebahelem jest przypisany do Siódemki Buław.  (6). Psalm 98 (97):4 -Wykrzykuj Panu, cala ziemio, weselcie się.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-05-06 22:13:32

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: ANIOŁY KABALISTYCZNE

Moim ulubionym jest Haniel. ^^


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pkbud10.pun.pl www.is03zut.pun.pl www.czempioni.pun.pl www.humans.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl