• Index
  •  » Energia
  •  » Wspaniałe ćwiczenie na rozpoczęcie dnia. Wizualizacja.

#1 2012-06-25 03:53:44

 ika887

Wtajemniczony

42952334
Call me!
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 63
Punktów :   
Znak zodiaku: Strzelec
Żywioł: Ogien
Rodzaj praktykowanej magii: Biala Magia

Wspaniałe ćwiczenie na rozpoczęcie dnia. Wizualizacja.

Zrodlo: http://www.foley.com.pl/


Jest to oczyszczająca wizualizacja wg Gerarda Epsteina, którą najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem, przez najwyżej 3 minuty. Wprawia w dobry nastrój i podnosi barierę immunologiczną. Gerald Epstein poleca rozpoczęcie każdej wizualizacji od trzech długich wydechów przez usta. Wydech powinien być dłuższy niż wdech. Wdech przez nos - normalny, bez wysiłkowy. Epstein twierdzi, że taki model oddychania pobudza główny, uspokajający nerw w organizmie, czyli nerw błędny. Spróbuj tego sposobu oddychania. Jeżeli zawsze zaczynasz od wdechu, tym razem zaczniemy od wydechu. Już starożytni lekarze i uzdrowiciele odkryli, że świadomość procesów oddychania podnosi czujność i wzmaga koncentrację na procesach myślowych. Innymi słowy, im bardziej uświadamiamy sobie własny rytm oddychania, tym lepiej dostrajamy się do naszego wewnętrznego życia.

Usiądź wygodnie na krześle w pozie faraona. Najlepsze do tego jest krzesło z prostym oparciem, ponieważ wyprostowany kręgosłup pozwala na lepszą koncentrację uwagi. Często pozycja leżąca lub półleżąca wiąże się ze snem i osłabia świadomość konieczną do tworzenia jasnych i wyrazistych obrazów. Wyprostowane plecy pozwalają także swobodnie oddychać: płuca potrzebują bowiem pozycji pionowej aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Siedzisz na krześle - twoje stopy opierają się wygodnie na podłodze. Upewnij się, że ani nogi, ani ręce nie są skrzyżowane a dłonie swobodnie ułóż na poręczy fotela, na którym siedzisz. Skup się na oddechu. Zamknij oczy. Zrób trzy wydechy. Wyobraź sobie, że opuszczasz dom i wychodzisz na ulicę (jeżeli po drodze napotykasz schody - zejdź po nich w dół). Przejdź przez całą ulicę i zobacz, że schodzisz w dolinę, na łąkę lub do ogrodu. W środku tej doliny znajdujesz złotą miotełkę z piór i inne narzędzia do sprzątania, w zależności od twoich upodobań i rozmachu w procesie oczyszczania. Wybranym przez siebie narzędziem szybko oczyszczasz swoje ciało, nie omijając rąk i nóg. Zwróć uwagę, jak się czujesz i jak wyglądasz, mając świadomość, że sprzątnąłeś wszystkie martwe komórki zewnętrznej strony twego ciała oraz wyrzuciłeś z wnętrza zamęt i przygnębienie. Teraz odłóż swoje narzędzie pracy. Słyszysz szum strumienia dochodzący z prawej strony. Idź tam i klęknij przy nim. Weź w dłonie chłodną, kryształową czystą wodę i spryskaj twarz, wiedząc, że usuwasz w ten sposób wszystkie zewnętrzne zanieczyszczenia. Potem znów weź kryształowo czystą, chłodną wodę w dłonie i wypij ją powoli. Wiesz, że w ten sposób wymywasz wszystkie zanieczyszczenia z wnętrza swego ciała. Czujesz się odświeżony, przebudzony i ożywiony. Teraz wstań znad strumienia i odszukaj drzewo, które rośnie na skraju łąki. Usiądź pod nim. Nad tobą pochylają się gałęzie obsypane zielonymi liśćmi. Potem oprzyj się o pień i wciągnij czysty tlen zarówno ten wydzielany przez zielone liście, jak i unoszący się nad tobą w postaci niebiesko-złotego światła słonecznego. Twój wydech to szary dym nasycony dwutlenkiem węgla. Liście wchłaniają go i zamieniają w tlen, po czym wysyłają przez pień do twojego ciała. Tlen przenika przez pory i dostaje się do środka. W ten sposób stajesz się uczestnikiem procesu oddychania drzewa. Twoje palce rąk i nóg są jak korzenie drzewa. Pobierają z ziemi to, czego potrzebujesz. Potem po prostu wstań i pomyśl, jak się czujesz i jak wyglądasz. Gdy zaczniesz wychodzić z ogrodu, zatrzymaj w sobie jego obraz i wszystko, co tam przeżyłeś. Wróć do domu tą samą drogą, którą wyszedłeś i usiądź na swoim krześle. Potem zrób wydech i otwórz oczy.

Offline

 

#2 2012-06-25 16:23:54

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Wspaniałe ćwiczenie na rozpoczęcie dnia. Wizualizacja.

Dobre! Oczyszcza i wprawia w dobry humorek. ^^ Przy zapaleniu ziół bądź kadzideł jeszcze podnosi wibrację.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#3 2012-06-25 16:32:38

 Aske

Użytkownik

41730620
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 18
Punktów :   
Znak zodiaku: Skorpion

Re: Wspaniałe ćwiczenie na rozpoczęcie dnia. Wizualizacja.

Zacznę stosować. Dzięki za wstawienie tego na forum

Offline

 
  • Index
  •  » Energia
  •  » Wspaniałe ćwiczenie na rozpoczęcie dnia. Wizualizacja.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-misiek.pun.pl www.afr.pun.pl www.mibmnst.pun.pl www.creed.pun.pl www.weloverpg.pun.pl