Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-07-05 21:46:24

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Jak wiele osób zapewne wie, istnieje coś takiego jak przewidywanie przyszłości u wielu umagicznionych ludzi.

Najczęściej przybiera to formę krótkich scenek we śnie i na jawie, gdzie dostrzegamy okruchy przyszłości, jaka wydarzy się w ciągu najbliższych dni.

Mam swoją teorię na ten temat...

Pytanie moje jest takie: czy ktoś z tu obecnych natrafił na jakiekolwiek techniki zorientowane na wykorzystanie, wzmocnienie, bądź kontrolowanie tego zjawiska?


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#2 2012-07-06 13:43:19

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Oj bardzo wiele jest takich technik bądź po prostu tak zwanych zaklęć

Offline

 

#3 2012-07-06 14:07:40

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

poproszę o przykłady i linki.
samo stwierdzenie, że jest ich wiele nic mi nie daje - potrzebuję konkretnych technik.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#4 2012-07-06 14:53:06

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Eh daj sobie na ten przykład techniki do rozwoju jasno widzenia wiesz do czego również służą aby poprawić ewentualne umiejętności przewidywania przyszłości eh byle książka ze spisem " zaklęć " i tam jest jak byk napisane zaklęcia na prorocze sny eh kurna co jak co ale uważasz się za osobę doświadczoną a takich rzeczy nie wiesz

Offline

 

#5 2012-07-06 15:22:51

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Takie cos zwane jest jasnowidzieniem i trzeba otworzyc badz bynajmniej uchylic trzecie oko. Wszystkimi technikami na jasnowidzenie stymulujemy czakre trzeciego oka tym samym jua otwierajac.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#6 2012-07-06 17:53:30

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

konidziu napisał:

Eh daj sobie na ten przykład techniki do rozwoju jasno widzenia wiesz do czego również służą aby poprawić ewentualne umiejętności przewidywania przyszłości eh byle książka ze spisem " zaklęć " i tam jest jak byk napisane zaklęcia na prorocze sny eh kurna co jak co ale uważasz się za osobę doświadczoną a takich rzeczy nie wiesz

Nie wiem wielu rzeczy. To, że mam doświadczenie w tworzeniu servitorów nie oznacza, że np. mam doświadczenie w druidyźmie. Co w tym dziwnego?

Od biologa chyba też nie wymaga się znajomości teorii strun i mechaniki kwantowej.

konidziu, jeżeli potrafisz wskazać konkretne przykłady technik, to po prostu podaj.
Jeżeli ich nie znasz, to nie widzę powodu do zaśmiecania tematu.

Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, milczą


Olimpia napisał:

Takie cos zwane jest jasnowidzieniem i trzeba otworzyc badz bynajmniej uchylic trzecie oko. Wszystkimi technikami na jasnowidzenie stymulujemy czakre trzeciego oka tym samym jua otwierajac.

Jasnowidzenie jest bardzo obszerną dziedziną.
Mnie chodzi o prekognicję opartą o właśnie te przebłyski przyszłości jakie ma większość okultystów.

Z własnej praktyki zauważyłem, że takie przebłyski występują u mnie w przypadku aktywacji czakry korony, a nie trzeciego oka. Czy znasz może jakieś konkretne opisy technik z jakimś zarysem teoretycznym?


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#7 2012-07-06 18:13:24

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Owszem czakra korony rowiez za to odpowiada ale trzecie oko daje raczej hmmm... wieksze w tym mozliwosci. Znam wiele technik np. patrzenie obojga oczami na czubek nosa, albo zamykanie oczu i patrzenie jak najbardziej w gore. Sposobow jest tak duzo ze jakbym miala wszystkie opisac to by mi zajelo chyba z pare dni jak nie wiecej.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#8 2012-07-06 18:19:57

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Olimpia napisał:

Owszem czakra korony rowiez za to odpowiada ale trzecie oko daje raczej hmmm... wieksze w tym mozliwosci. Znam wiele technik np. patrzenie obojga oczami na czubek nosa, albo zamykanie oczu i patrzenie jak najbardziej w gore. Sposobow jest tak duzo ze jakbym miala wszystkie opisac to by mi zajelo chyba z pare dni jak nie wiecej.

Chętnie usłyszę o wybranych kilku najciekawszych.

Muszę przede wszystkim wymyślić spójną teorię dotyczącą tych przebłysków przyszłości a potem spróbować zaprojektować technikę.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#9 2012-07-06 18:41:03

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Nie ma teorii, jest oczywistosc. Te przeblyskli pochodza z astrala jesli jednak masz inne zdanie masz do niego prawo i mozesz wciaz szukac teorii ktore wyjasnia te przeblyski.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#10 2012-07-06 21:03:24

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

I wszystko na ten temat

Offline

 

#11 2012-07-06 21:04:50

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

A techniki napisze jak tylko bede mogla bo narazie jestem obolała i wszystko pisze na wariackich papierach.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#12 2012-07-08 17:57:19

Necheli

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 56
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Rodzaj praktykowanej magii: Magia Chaosu, Mentalna,

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Widzę, poruszony został ciekawy temat, który niektórym mądrym oczom się nie ima.

Na wstępie pragnę podzielić się z wami moją radością, z faktu tychże kilku powyższych zdań. I chociaż niektóre marnują cenne sekundy życia, to pragnę podziękować Olimpii za wskazanie odpowiedniej czakry. Jesteś bardzo miłą i pomocną osobą, Oli. Dobrze, że to forum ma swojego opiekuna. Wpadaj jak najszybciej do tego Wałbrzycha, to może (ale tylko może) niektóre osoby będą krok bliżej „wstąpienia”.

Co do pierwotnego tematu przebłysków przyszłości.
Też się trochę interesowałem natchnień. Osobiście tłumaczyłem (lub bardziej poprawnie- tłumaczę) je sobie jako „Idealnie wpasowane ruchy w tańcu człowieka z przeznaczeniem”. Ta metafora może być trochę mętna, ale jako mag tak tłumaczę sobie chwilowe rozpoznawanie elementów przyszłości. Mógłbym się bardziej rozwodzić nad losem, fortuną i fatum. Wykorzystywanie zdarzeń, które mają nastąpić, jako substytut klątw (które wszak się nie odbiją do rzucającego). Piękna rzecz, ta Entropia.

Ale zapewnie, Evander, chciałbyś mieć jaśniej rozpisane uwagi niektórych. Proszę:

-„Deja’vu” odwołuje się do naszej percepcji nie tylko przez oczy (najłatwiej przyswajalne), ale i poprzez inne zmysły. Czasem nawet nie koniecznie przezeń!
- Kiedyś doświadczyłem 2 przebłysków, które nastąpiły jeden za drugim. Wzajemnie się przenikając do sytuacji. „Rany, już przecież widziałem ten zakręt! Rany, czemu widziałem moje widzenie?!”
-Jedna z teorii mówi, że masz mózg, pracując nieregularnie, rozstraja się. Różne tępo przetwarzania informacji powoduje, że informacja poznana wcześniej jest dopiero znajoma dla innego obszaru.
-Przebłyski częściej miewają osoby, które praktykują świadome sny i astralne wyjścia.
No, cóż. Mam nadzieję, że pomogłem. Ewentualnie przepraszam za zaśmiecanie forum.


The train is coming with its shiny cars,
with comfy seats and wheels of stars.
So come my little ones, have no fear,
the man in the moon is the engineer.

Offline

 

#13 2012-07-08 18:11:16

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Necheli napisał:

-Przebłyski częściej miewają osoby, które praktykują świadome sny i astralne wyjścia.
No, cóż. Mam nadzieję, że pomogłem. Ewentualnie przepraszam za zaśmiecanie forum.

Pomogłeś.
Właśnie przypomniałeś mi, przy okazji czego ćwiczyłem czakrę korony - przy okazji świadomego śnienia.

Wbrew pozorom to bardzo ważne spostrzeżenie.
Po pierwsze, wspiera stwierdzenie Olimpii o czakrze trzeciego oka, po drugie wskazuje, że niezbędnym czynnikiem jest wyższy poziom świadomości.

Ostatnio edytowany przez Evander (2012-07-08 18:23:19)


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#14 2012-08-20 09:51:21

 Eximus Piroman

Użytkownik

32934388
Call me!
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 13
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
WWW

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Tak jak wcześniej wspominałem posiadam takie przebłyski przyszłości np:
- Udaje mi się przewidzieć gdzie kto siądzie w autobusie
- Widzę czasem jakiego koloru auto będzie jechać zanim przyjedzie
Mam też wiele innych przypadku ale te wszystkie charakteryzuje to , że czuje wtedy jakby coś przeze mnie przepływało. Jakby jakaś energia sam nie wiem.

A co ćwiczenia tego daru , to biorę talie kart (Jak się jest amatorem to najlepiej wyjąć jokery) najpierw przetasowuje i biorę pierwszą z góry i w myślach mówię jaka to karta. Na początku najlepiej zacząć kolor czerwony czy czarny(wtedy jest szansa 50% że wypadnie ta o której myślisz) jak wyniki będą 10/10 to zacząć symbolami serce ,karo ,pik ,trefl , potem gdy się to opanuje dalej trzeba figurami 2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,8 .9 ,10 ,walet ,dama ,król ,as można dołożyć jokera no i znowu jeżeli wyniki będą dobre można od razu starać się przewidzieć np Król Trefl Walet Serce 10 Pik itd.

Po każdej próbie najlepiej przetasować talie bo wtedy szanse są takie same. Na kartce można zapisywać wyniki jeżeli 3 razy podrząd będą wyniki 10/10 to lepiej przejść do trudniejszych wyzwań.

Mam nadzieje że w czymś pomogłem.


Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili
                                        ~Magik

Offline

 

#15 2012-08-21 01:19:50

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander weź także pod uwagę ludzi, którzy nie są jakoś super rozwinięci duchowo a dar jasnowidzenia czy przebłyski maja od urodzenia.


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.costam.pun.pl www.selora.pun.pl www.narutoreverse.pun.pl www.torcida-zaborze.pun.pl www.dbzpbf.pun.pl