Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#16 2012-08-23 14:35:26

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Dzięki za opisanie Eximus. Ćwiczenie wygląda na dosyć podstawowe i obecnie raczej mi się nie przyda.

@Casjopeja
W jaki sposób mam ich brać pod uwagę? Istnieją, owszem, ale w jaki sposób ich istnienie jest w stanie pomóc moim badaniom?


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#17 2012-08-23 23:24:04

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander  sam powinieneś odpowiedzieć sobie  na to pytanie
Jak wyżej napisałeś, iż prowadzisz badania więc to szczególny przypadek moim zdaniem

powodzenia


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#18 2012-08-23 23:33:17

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Takie przypadki nie są niczym szczególnym, z punktu widzenia magicznej teorii prekognicji.

Teoretycznie, nasza podświadomość musi mieć miejsce, gdzie odbierane są informacje o przyszłości podawane przez nadświadomość. Ja staram się ustalić, gdzie to miejsce się znajduje w tej podświadomości.

Chyba powinienem zaktualizować ten wątek, ale nie chce mi się troszkę tłumaczyć mojej teorii z angielskiego na polski...


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#19 2012-08-25 19:29:35

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander w porządku  , Ty szukasz  a ja nie muszę Poza tym po prostu mam inne zdanie niż Ty  i oki.  Jestem osoba,  która urodziła się z pewnymi darami , nie muszę tego ćwiczyć , trenować jako że mam go od urodzenia  rozwija się razem z moim rozwojem - o to mi chodziło  w jasnowidzeniu To jest właśnie takie interesujące , choć nie mogę o sobie powiedzieć iż jestem zwykła dziewczyna  jedynie z darem ... ale  to już nie jest ważne .
Pozostaje mi życzyć Tobie  powodzenia w Twych badaniach .


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#20 2012-08-25 20:51:00

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Ja również posiadam tę umiejętność, od dawien dawna miewam przebłyski przyszłości.
Doszedłem już do tego, że nadświadomość istnieje troszkę naprzód i w jakiś sposób przesyła do podświadomości strumień informacji o przyszłości. Moim skromnym zdaniem, ten strumień jest przesyłany w sposób ciągły.

Tylko widzisz, losowe obrazy przyszłości nic mi nie dają. Co mi po tym, że zobaczę siebie idącego ulicą i przejeżdżający obok samochód?

To, czego ja szukam, to spójna teoria dotycząca tego, jak dokładnie zachodzi ten proces i co możemy zrobić aby go okiełznać.

Naprawdę nie interesuje cię, co przyniesie przyszłość? Serio? Ani odrobinkę?
Nie jesteś ciekawa, czy np. za rok nie wybuchnie globalna epidemia, przed którą obroni się tylko jedna wyspa, albo jak będzie wyglądał świat za sto lat?

Zaczynam się przyzwyczajać powoli do faktu, że dzisiejsi okultyści są mało ciekawi świata i pozbawieni wyobraźni.
A wiedziałaś, że byłem pierwszym okultystą na świecie, który widząc doświadczenie z aluminiowym krzyżykiem z astraldynamics połączył to, na razie w teorii, ze stworzeniem servitora telekinetycznego i stwierdził, że można by nim napędzać dynamo i generować ekologiczną i czystą energię?

Być może wynika to z faktu, że mnie świat zachwyca i ciekawi zarazem. Ciekawi mnie, skąd się wziął ten kamień przy drodze. Ciekawi mnie, jak wygląda wnętrze ziemi. Ciekawi mnie, co kryje się za najbliższą gwiazdą - i tą dalszą i kolejną - ciekawi mnie co kryje się za krańcem wszechświata!

Nie starczyłoby mi miliona lat życia, aby tylko zaspokoić moją ciekawość.

Czy naprawdę jestem ostatnim magiem na świecie, którego ciekawi jak to wszystko działa i który poszukuje prawdy?


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#21 2012-08-25 22:29:18

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Może większość okultystów wie, że niektóre rzeczy muszą zostać ukryte i wszystko będzie w swoim czasie i we właściwym miejscu. Nie próbują robić czegoś co może zachwiać równowagę albo byłoby niezgodne z wolą Wszechświata. Nawet Tarot nie ma obowiązku Ci ujawnić przyszłości i powiedzieć co się stanie a człowiek myśli, że do wszstkiego ma prawo i wszystko może wiedzieć.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#22 2012-08-25 23:38:57

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

Nie zgadzam się z tym. I podejrzewam, że tak samo mówił kościół do Galileusza, gdy ten dokonywał swoich odkryć. "Twoje odkrycia zaburzą równowagę". To dogmatyczne myślenie oparte na strachu i uprzedzeniach a nie na szczerym i otwartym podejściu do świata.

Bliższy mi jest pogląd magów renesansu, iż świat został stworzony po to, abyśmy odkrywali jego tajemnice.

Stanowczo, potrzeba nam więcej Galileuszy na tym forum.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#23 2012-08-26 01:07:33

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

To myślenie nie jest oparte ani na strachu ani na uprzedzeniach, bynajmniej nie moje.

Wyobrażasz sobie świat jakbyśmy wszystko wiedzieli? Nie było żadnych niewiadomych ani sekretów? Życie nie dość że było by nudne to jeszcze straciłoby sens.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#24 2012-08-26 12:18:10

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander a co będziesz robił jak już wszystko odkryjesz ? Zastanawiałeś się nad tym ?

Ostatnio edytowany przez BlueAngel333 (2012-08-26 12:18:40)


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#25 2012-08-26 12:26:39

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Amorte,

@Olimpio zanim odkryjemy wszystko (bardzo dużo) o nieskończonym (bardzo dużym) wszechświecie minie szmat czasu. Życie nie straci sensu jeszcze przez bardzo, bardzo, bardzo długi czas.

Zresztą co to za argument, nudne życie? To będziemy grać w szachy z innymi ludźmi.

@Casjopeja
W tak ogromnym morzu rzeczy do odkrycia, jest bardziej niż nieprawdopodobne, że nigdy nie odkryję wszystkiego. Ile czasu potrzebowałbym tylko po to, aby odwiedzić i zbadać 400 milionów gwiazd tylko w naszej galaktyce (jednej z miliarda znanych galaktyk). Takie teoretyczne rozważania donikąd nie prowadzą - strach nie może być ograniczeniem w poznawaniu świata.

Jak już odkryję wszystko (bardzo dużo) dam ci znać i powiem ci jakie to uczucie.



Zrozumcie ogrom świata. Popatrzcie na to zdjęcie i uświadomcie sobie jakim niczym jesteśmy pośród nieskończonego morza gwiazd:
http://img339.imageshack.us/img339/7569/galaktykaheic0506al.jpg

Ostatnio edytowany przez Evander (2012-08-26 12:37:57)


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#26 2012-08-26 12:57:48

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander mógłbyś pisać do mnie Blue ? Casjopeja mi już nie służy pomimo, iż kiedyś żyłam na jednej z jej gwiazd. Evander nie musisz mi uwiadamiając ogrom wszechswiata znam go dobrze ; mój błąd bo nie wzięłam pod uwagę, iż będziesz chciał zdobywać wiedza inne światy


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#27 2012-08-26 17:03:30

wilk1610

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 240
Punktów :   

Re: Przebłyski przyszłości - zapytanie

Evander mądrze prawisz ale ktoś mądry powiedział kiedyś "nie zadawaj pytań jeżeli nie poradzisz sobie z odpowiedzią na nie " nie wszyscy ludzie sa gotowi poznać prawdę. Każdy kroczy swą indywidualna drogą, a wszystkie tajemnice są zawarte w nas samych według szmaragdowej tablicy wszystko jest ze sobą powiązane. Więc zamiast szukać czegoś daleko zajrzymy w głąb siebie. A co do prekognicji tez tak mam czasem widzę obrazy czasem mam zwykłe przeczucia wyprzedzające o kilkanaście godzin, tylko ze ja wole aby mnie życie zaskakiwało, niż już znać efekt zanim jeszcze przyjdzie mi działać. inaczej nie przerobimy naszej lekcji. Szanuje to co robisz ale na koniec dodam jesteś Galileuszem dla siebie samego a każdy inny człek też nim jest ale dla siebie nie dla innych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.souledge.pun.pl www.narutoreverse.pun.pl www.costam.pun.pl www.dbzpbf.pun.pl www.torcida-zaborze.pun.pl